Հարգելի հաճախորդներ,
Տեղեկացնում ենք, որ Բանկի վճարային քարտերի սակագներում կատարվել է փոփոխություն։ Քարտային գործարքների հավաստագրումների, միանգամյա PIN-կոդի կամ ինտերնետային գործարքների գաղտնի կոդի ստացման հաղորդագրությունների ուղարկման սակագինը նախկին 15 դրամի փոխարեն սահմանվել է՝ համաձայն ստորև ներկայացված աղյուսակի:
Հաղորդագրության տեսակ |
Սակագին (դասական քարտերի դեպքում) |
Սակագին (պրեմիում և ուլտրա պրեմիում քարտերի դեպքում) |
հավաստագրումների, միանգամյա PIN-կոդի և ինտերնետային գործարքների գաղտնի կոդի ստացման վերաբերյալ SMS հաղորդագրութունների ուղարկում |
20 ՀՀ դրամ |
անվճար |
հավաստագրումների վերաբերյալ Push հաղորդագրութունների ուղարկում Մոբայլ բանկինգում* |
հավաստագրումների վերաբերյալ հաղորդագրութունների ուղարկում Viber հաղորդագրության միջոցով* |
10 ՀՀ դրամ |
Սակագները ուժի մեջ են մտնում 01.09.2025թ․ - ից։
*Հաղորդագրությունները անմիջապես հասանելի են ինտերնետին միացված սարքերի վրա, հակառակ դեպքում` հաղորդագրությունները հնարավոր կլինի ստանալ սարքը ինտերնետին միացնելուց հետո՝ Viber-ի դեպքում՝ ոչ ուշ, քան 24 ժամում, Push հաղորդագրության դեպքում՝ ցանկացած պահին:
Ձեր քարտային գործարքների գծով հաղորդագրությունների ստացման կարգի վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկատվություն՝ ստորև:

Сообщаем, что в тарифах на платежные карты Банка были внесены изменения. Стоимость отправки сообщений, связанных с авторизацией транзакций одноразовыми PIN-кодами или секретными кодами для интернет-транзакций, изменена с прежних 15 драмов на тарифы, указанные в таблице ниже:
Тип сообщения |
Тариф (для классических карт) |
Тариф (для премиальных и ультра премиальных карт) |
Отправка SMS-сообщений для авторизации транзакций одноразовых PIN-кодов и секретных кодов для интернет-транзакций |
20 драм |
Бесплатно |
Отправка Push-уведомлений для авторизации транзакций через мобильный банкинг* |
Отправка сообщений об авторизации транзакций через Viber* |
10 драм |
Тарифы вступают в силу с 1 сентября 2025 года.
*Сообщения доступны мгновенно на устройствах, подключенных к интернету. В противном случае сообщения можно получить после подключения устройства к интернету — в течение 24 часов для сообщений Viber и в любое время для Push-уведомлений.