2025 թվականի հունվարի 29-ի որոշմամբ ՀՀ կենտրոնական բանկը տրամադրել է նախնական հավանություն՝ «Արդշինբանկ» ՓԲԸ և «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ միացման պայմանագրի կնքմանը: Նշված պայմանագրի կնքման արդյունքում «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ն կմիանա «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ին, միևնույն ժամանակ «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի, որպես առանձին իրավաբանական անձի, գործունեությունը կդադարի, և վերջինիս բոլոր իրավունքներն ու պարտականությունները կփոխանցվեն պահպանվող իրավահաջորդ բանկին՝ «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ին: Պահպանվող բանկը շուկայում կշարունակի գործել «Արդշինբանկ» անվանման ներքո։
«Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի և «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի հաճախորդները շարունակելու են սպասարկվել բնականոն կերպով` կնքված պայմանագրերի շրջանակներում, որոնք կարող են լուծվել հաճախորդների նախաձեռնությամբ` պայմանագրերով նախատեսված կարգով և ժամկետներում:
Միացման արդյունքում «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր կապիտալը կկազմի մոտ 323.0 միլիարդ ՀՀ դրամ, ակտիվները կհասնեն մոտ 2,307.2 միլիարդ ՀՀ դրամի, իսկ սպասարկման ցանցը բաղկացած կլինի գլխամասային գրասենյակից և 70 մասնաճյուղից: Բանկերի միացումը թույլ կտա ձևավորել միջազգային ստանդարտներին համապատասխանող, տնտեսական ավելի մեծ ներուժ և հնարավորություններ, միջազգային մակարդակում գրավչություն և դերակատարում ունեցող, հաճախորդների իրավունքներն առավելագույնս երաշխավորող համակարգային նշանակության բանկ:
Այս փուլում «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի (գործունեության վայրը՝ քաղաք Երևան, Գ.Լուսավորչի փ., շ. 13 և 13/1, հեռախոսահամար՝ +374 12 222222, էլեկտրոնային հասցե՝ ashb@ardshinbank.am) և «Արդշինինվեստբանկ» ՓԲԸ-ի (գործունեության վայրը՝ քաղաք Երևան, Պարոնյան փող., 42 շ., տարածք 90, հեռախոսահամար՝ +374 60 655000, էլեկտրոնային հասցե՝ office@ardshininvestbank.am) բոլոր մասնաճյուղերի գործունեության վայրերը և հաղորդակցման միջոցները անփոփոխ են և հասանելի են բանկերի պաշտոնական կայք-էջերում՝ համապատասխանաբար www.ardshinbank.am և www.ardshininvestbank.am։

Центральный банк Республики Армения решением от 29-го января 2025 года дал предварительное согласие на заключение договора присоединения ЗАО «Ардшинбанк» и ЗАО «Ардшининвестбанк». В результате заключения указанного договора ЗАО «Ардшининвестбанк» присоединится к ЗАО «Ардшинбанк», а деятельность ЗАО «Ардшининвестбанк», как отдельного юридического лица, будет прекращена, и все права и обязанности последнего будут переданы присоединяющему банку-правопреемнику – ЗАО «Ардшинбанк». Присоединяющий банк продолжит действовать на рынке под наименованием «Ардшинбанк».
Клиенты ЗАО «Ардшинбанк» и ЗАО «Ардшининвестбанк» продолжат обслуживаться в обычном режиме в рамках заключенных договоров, которые могут быть расторгнуты по инициативе клиентов – в порядке и сроках, предусмотренных договорами.
В результате присоединения общий капитал ЗАО «Ардшинбанк» составит порядка 323.0 миллиардов драм РА, активы достигнут ориентировочно 2,307.2 миллиардов драм РА, а сеть обслуживания будет состоять из головного офиса и 70 филиалов. Присоединение банков позволит сформировать банк системного значения, отвечающий международным стандартам, обладающий большим экономическим потенциалом и возможностями, привлекательный и с значимой ролью на международном уровне, максимально гарантирующий права клиентов.
На данном этапе адреса деятельности и средства коммуникации всех филиалов ЗАО «Ардшинбанк» (место деятельности: город Ереван, ул. Г. Лусаворича, зд. 13 և 13/1, номер телефона: +374 12 222222, электронный адрес: ashb@ardshinbank.am) и ЗАО «Ардшининвестбанк» (место деятельности: город Ереван, ул. Пароняна, зд. 42, помещение 90, номер телефона: +374 60 655000, электронный адрес: office@ardshininvestbank.am) остаются неизменными и доступны на официальных сайтах банков: www.ardshinbank.am и www.ardshininvestbank.am соответственно.