Փոփոխություններ վճարային քարտերի պայմաններում
Պայմաններն ուժի մեջ են՝ նոր հաճախորդների համար՝ 08.072025թ.-ից, գործող հաճախորդների համար՝ 17.07.2025թ.-ից։
1․ Փոփոխությամբ  սահմանվում է, որ քարտերով կատարված գործարքների միջնորդավճարները կարող են գանձվել Բանկում գործող հաշիվներից (5.5.2, 5.7.1, 5.8.1, 5.8.2 կետեր):
2․ Գործարքի արժույթի և քարտային հաշվի արժույթի անհամապատասխանության դեպքում գործող կանոնները համալրվել են գործարքի հավաստագրման (թույլտվության) ժամանակ կիրառելի փոխարժեքի վերաբերյալ  4․5․1 կետ-ով։
3․Հաղորդագրությունները հաճախորդներին SMS-ից զատ կարող են ուղարկվել նաև այլ էլեկտրոնային եղանակներով։
4․ Գերածախսի առաջացման դեպքերը համալրվել են տեխնիկական կամ այլ պատճառով Քարտապանին հասանելի դարձած, բայց իրեն չպատկանող միջոցների օգտագործման վերաբերյալ 4․13․2․10 ենթակետում նկարագրված դեպքով։

Изменения в правилах для платежных карт
Изменения, внесённые в Условия, вступают в для новых клиентов: с 08.07.2025г., для действующих клиентов: с 17.07.2025г.
1. Изменением предусмотрено, что комиссии за транзакции, совершенные с использованием карт, могут взиматься счетов, открытых в Банке (пункты 5.5.2, 5.7.1, 5.8.1 и 5.8.2).
2. В случае несоответствия валюты транзакции и валюты карточного счета правила дополнены пунктом 4.5.1, касающимся применимого обменного курса на момент авторизации транзакции.
3. Сообщения клиентам могут отправляться не только через SMS, но и другими электронными способами.
4. Подраздел овердрафта дополнен случаем, описанным в подпункте 4.13.2.10, связанным с использованием средств, предоставленных держателю карты по техническим или иным причинам, но не принадлежащих ему