Փոփոխություններ սոցիալական փաթեթի հատուկ հաշիվների բացման և սպասարկման պայմաններում
Պայմաններում ներառվել է «փոխկապակցված անձ» հասկացությունը՝ համաձայն ՀՀ առողջության համընդհանուր ապահովագրության մասին օրենքի։ Փոխկապակցված անձ է համարվում հաճախորդի (ապահովագրավճար վճարողի) կողմից սահմանված՝ հայր, մայր, ամուսին, զավակ, որդեգրող, որդեգրված, խնամակալ կամ խնամարկյալ, որոնց վրա օրենքով չի տարածվում առողջության համընդհանուր ապահովագրություն ունենալու պահանջը։
Հեռացվել է պարտադիր կանխարգելիչ բժշկական զննություն անցնելու պահանջը։
Ավելացվել է սոցիալական փաթեթի շահառուին փոխկապակցված անձի համար ապահովագրավճար վճարելու հնարավորություն։
Ավելացվել է զինծառայողների, նրանց հավասարեցված անձանց, ինչպես նաև փրկարար ծառայության ծառայողների՝ ախտորոշիչ հետազոտություններից և ստոմատոլոգիական ծառայություններից օգտվել հնարավորությունը։
Բանկի իրավունքի սահմանում
Բանկը կարող է կասեցնել կամ դադարեցնել հաճախորդի կողմից ներկայացված վճարման հանձնարարականների կատարումը (հաստատումը), եթե՝

◾Термины, используемые в Условиях, дополнены понятием «Связанное лицо», которое в контексте Закона РА «О всеобщем медицинском страховании» означает лицо, определённое Клиентом / плательщиком страховой премии, а именно: отец, мать, супруг(а), ребёнок, усыновитель, усыновлённый, опекун, подопечный, на которых не распространяется требование закона о наличии всеобщего медицинского страхования.
◾Из Условий исключено требование о прохождении обязательного профилактического медицинского осмотра.
◾ Добавлена возможность уплаты страховых взносов за иждивенца получателя социального пакета.
◾Диагностические обследования и стоматологические услуги также доступны военнослужащим, лицам, приравненным к ним, а также сотрудникам спасательных служб.
◾ Установление права Банка
Банк вправе приостановить или прекратить исполнение (подтверждение) платежных поручений, представленных клиентом, если: