Տեղեկացնում ենք, որ 2026 թվականի օգոստոսի 17-ից մինչև 2026 թվականի հոկտեմբերի 17-ը ներառյալ «Արդշինբանկ» ԲԲԸ կողմից իրականացվելու է անվանական արժեկտրոնային ոչ փաստաթղթային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկ և տեղաբաշխում հետևյալ պայմաններով`
ԴԱՍԸ |
Անվանական արժեկտրոնային |
ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԱՐԺԵՔԸ |
100 ԱՄՆ դոլար |
ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԾԱՎԱԼԸ |
10,000,000 ԱՄՆ դոլար |
ՔԱՆԱԿԸ |
100,000 հատ |
ՇՐՋԱՆԱՌՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԿԵՏԸ |
60 ամիս |
ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎԸ |
17.08.2026 |
ՄԱՐՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎԸ |
17.08.2031 |
ԱՐԺԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ՏՈԿՈՍԱԴՐՈՒՅՔԸ |
5% |
ԱՐԺԵԿՏՐՈՆՆԵՐԻ ՎՃԱՐՄԱՆ ՊԱՐԲԵՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ |
6 ամիս |
ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՂԸ |
«Արդշինբանկ» ԲԲԸ |
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025 թվականի նոյեմբերի 26-ի թիվ 1/432 Ա որոշմամբ գրանցվել է «Արդշինբանկ» ԲԲԸ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիրը, ընդ որում՝ նշված Ծրագրային ազդագրի լրացումը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2026 թվականի հուլիսի 24-ի թիվ 1/311 Ա որոշմամբ։
Պարտատոմսերը նախատեսվում է ցուցակել Հայաստանի ֆոնդային բորսայում, որտեղ ընտրված շուկա ստեղծողի կողմից կիրականացվեն ամենօրյա երկկողմանի գնանշումներ:
Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման և թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է բեռնել Բանկի ինտերնետային՝ www.ardshinbank.am կայքից, իսկ թղթային տարբերակ կարող եք ստանալ` այցելելով «Արդշինբանկ» ԲԲԸ գլխամասային գրասենյակ Գրիգոր Լուսավորիչ 13, 13/1 հասցեով:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար անհրաժեշտ է սահմանված կարգով լրացնել և պատշաճ կերպով «Արդշինբանկ» ԲԲԸ առաքել կամ ներկայացնել Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ/հայտեր:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտի լրացումից և պատշաճ կերպով «Արդշինբանկ» ԲԲԸ առաքումից կամ ներկայացումից հետո, սակայն ոչ ուշ քան պարտատոմսերի ձեռքբերման օրվա ժամը 16:30-ը, պարտատոմս ձեռք բերել ցանկացող՝ Բանկի հաշվետեր իրավաբանական/ֆիզիկական անձինք պետք է վճարում կատարեն «Արդշինբանկ» ԲԲԸ-ում բացված իրենց համապատասխան հաշվեհամարներին, իսկ ոչ հաշվետեր իրավաբանական/ֆիզիկական անձինք՝ թողարկման նպատակով «Արդշինբանկ» ԲԲԸ-ում բացված 2470062828560000 տարանցիկ հաշվեհամարին պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ-հանձնարարականում նշված քանակի պարտատոմս ձեռք բերելու համար:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման և լրացուցիչ տեղեկատվություն ստանալու համար կարող եք այցելել «Արդշինբանկ» ԲԲԸ ցանկացած մասնաճյուղ կամ կապ հաստատել հետևյալ կապի միջոցներով՝

Announcement on the Public Offering of USD Bonds of "Ardshinbank" OJSC
We are pleased to inform you that from 17 August 2026 through 17 October 2026 (inclusive), "Ardshinbank" OJSC will conduct a public offering and placement of its registered coupon book-entry bonds under the following terms:
CLASS |
Nominal coupon |
NOMINAL VALUE |
100 USD |
TOTAL VOLUME |
10,000,000 USD |
QUANTITY OF BONDS |
100,000 |
MATURITY |
60 months |
RELEASE DATE |
17.08.2026 |
MATURITY DATE |
17.08.2031 |
COUPON INTEREST RATE |
5% |
COUPON PAYMENT PERIODICITY |
6 months |
ARRANGER |
"Ardshinbank" OJSC |
By Decision No. 1/432 A of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia dated 26 November 2025, the Program Prospectus of the registered coupon bonds of "Ardshinbank" OJSC was registered. The supplement to the Program Prospectus was subsequently registered by Decision No. 1/311 A of the Chairman of the Central Bank of the Republic of Armenia dated 24 July 2026.
The Bonds are intended to be listed on the Armenia Securities Exchange (AMX), where daily two-way quotations will be provided by the appointed market maker.
Electronic versions of the Program Prospectus, its supplement and the final terms of the issue are available for download from the Bank's official website at www.ardshinbank.am .Hard copies may be obtained by visiting the Head Office of "Ardshinbank" OJSC at 13, 13/1 Grigor Lusavorich Street, Yerevan.
To purchase the Bonds, investors must duly complete and submit the bond purchase application(s) to "Ardshinbank" OJSC in accordance with the established procedure.
Following the submission of the duly completed bond purchase application(s), but no later than 16:30 on the date of purchase, legal entities and/or individuals holding accounts with "Ardshinbank" OJSC must transfer the required purchase amount to their respective accounts with the Bank. Legal entities and/or individuals who do not hold accounts with the Bank must transfer the required amount to the transit account 2470062828560000 opened with "Ardshinbank" OJSC for the purposes of the offering, in an amount corresponding to the number of bonds specified in the bond purchase application.
To purchase the bonds or obtain additional information, please visit any branch of "Ardshinbank" OJSC or contact us using the details below: