Տեղեկացնում ենք, որ 2026 թվականի օգոստոսի 17-ից մինչև 2026 թվականի հոկտեմբերի 17-ը ներառյալ «Արդշինբանկ» ԲԲԸ կողմից իրականացվելու է անվանական արժեկտրոնային ոչ փաստաթղթային պարտատոմսերի հրապարակային առաջարկ և տեղաբաշխում հետևյալ պայմաններով`
ԴԱՍԸ |
Անվանական արժեկտրոնային |
ԱՆՎԱՆԱԿԱՆ ԱՐԺԵՔԸ |
100 ԱՄՆ դոլար |
ԸՆԴՀԱՆՈՒՐ ԾԱՎԱԼԸ |
10,000,000 ԱՄՆ դոլար |
ՔԱՆԱԿԸ |
100,000 հատ |
ՇՐՋԱՆԱՌՈՒԹՅԱՆ ԺԱՄԿԵՏԸ |
60 ամիս |
ԹՈՂԱՐԿՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎԸ |
17.08.2026 |
ՄԱՐՄԱՆ ԱՄՍԱԹԻՎԸ |
17.08.2031 |
ԱՐԺԵԿՏՐՈՆԱՅԻՆ ՏՈԿՈՍԱԴՐՈՒՅՔԸ |
5% |
ԱՐԺԵԿՏՐՈՆՆԵՐԻ ՎՃԱՐՄԱՆ ՊԱՐԲԵՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ |
6 ամիս |
ՏԵՂԱԲԱՇԽՈՂԸ |
«Արդշինբանկ» ԲԲԸ |
ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2025 թվականի նոյեմբերի 26-ի թիվ 1/432 Ա որոշմամբ գրանցվել է «Արդշինբանկ» ԲԲԸ անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի Ծրագրային ազդագիրը, ընդ որում՝ նշված Ծրագրային ազդագրի լրացումը գրանցվել է ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահի 2026 թվականի հուլիսի 24-ի թիվ 1/311 Ա որոշմամբ։
Պարտատոմսերը նախատեսվում է ցուցակել Հայաստանի ֆոնդային բորսայում, որտեղ ընտրված շուկա ստեղծողի կողմից կիրականացվեն ամենօրյա երկկողմանի գնանշումներ:
Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման և թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է բեռնել Բանկի ինտերնետային՝ www.ardshinbank.am կայքից, իսկ թղթային տարբերակ կարող եք ստանալ` այցելելով «Արդշինբանկ» ԲԲԸ գլխամասային գրասենյակ Գրիգոր Լուսավորիչ 13, 13/1 հասցեով:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար անհրաժեշտ է սահմանված կարգով լրացնել և պատշաճ կերպով «Արդշինբանկ» ԲԲԸ առաքել կամ ներկայացնել Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ/հայտեր:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտի լրացումից և պատշաճ կերպով «Արդշինբանկ» ԲԲԸ առաքումից կամ ներկայացումից հետո, սակայն ոչ ուշ քան պարտատոմսերի ձեռքբերման օրվա ժամը 16:30-ը, պարտատոմս ձեռք բերել ցանկացող՝ Բանկի հաշվետեր իրավաբանական/ֆիզիկական անձինք պետք է վճարում կատարեն «Արդշինբանկ» ԲԲԸ-ում բացված իրենց համապատասխան հաշվեհամարներին, իսկ ոչ հաշվետեր իրավաբանական/ֆիզիկական անձինք՝ թողարկման նպատակով «Արդշինբանկ» ԲԲԸ-ում բացված 2470062828560000 տարանցիկ հաշվեհամարին պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտ-հանձնարարականում նշված քանակի պարտատոմս ձեռք բերելու համար:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման և լրացուցիչ տեղեկատվություն ստանալու համար կարող եք այցելել «Արդշինբանկ» ԲԲԸ ցանկացած մասնաճյուղ կամ կապ հաստատել հետևյալ կապի միջոցներով՝

Объявление о публичном предложении долларовых облигаций ОАО «Ардшинбанк»
Сообщаем, что с 17 августа 2026 года по 17 октября 2026 года включительно ОАО «Ардшинбанк» осуществит публичное предложение и размещение именных купонных бездокументарных облигаций на следующих условиях:
ТИП
Номинальный купон
НОМИНАЛЬНАЯ СТОИМОСТЬ
100 долларов США
ОБЩИЙ ОБЪЕМ
10,000,000 долларов США
КОЛИЧЕСТВО
100,000
СРОК ОБРАЩЕНИЯ
60 месяцев
ДАТА ВЫПУСКА
17.08.2026
ДАТА ПОГАШЕНИЯ
17.08.2031
КУПОННАЯ СТАВКА
5%
ПЕРИОДИЧНОСТЬ ВЫПЛАТ КУПОНОВ
6 месяцев
ДИСТРИБЬЮТОР
«Ардшинбанк» ОАО
Решением Председателя Центрального банка Республики Армения № 1/432 А от 26 ноября 2025 года был зарегистрирован Программный проспект именных купонных облигаций ОАО «Ардшинбанк». Дополнение к указанному Программному проспекту зарегистрировано Решением Председателя Центрального банка Республики Армения № 1/311 А от 24 июля 2026 года.
Облигации планируется включить в листинг Армянской фондовой биржи (AMX), где выбранный маркет-мейкер будет осуществлять ежедневные двусторонние котировки.
Электронные версии Программного проспекта, дополнения к нему и окончательных условий выпуска доступны для скачивания на официальном сайте Банка www.ardshinbank.am . Бумажные экземпляры можно получить, посетив головной офис ОАО «Ардшинбанк» по адресу: г. Ереван, ул. Григора Лусаворича, 13, 13/1.
Для приобретения облигаций инвесторы должны в установленном порядке заполнить и надлежащим образом представить в ОАО «Ардшинбанк» заявление(я) на приобретение облигаций.
После подачи надлежащим образом оформленного заявления на приобретение облигаций, но не позднее 16:30 дня приобретения облигаций, юридические и/или физические лица, имеющие счета в ОАО «Ардшинбанк», должны перечислить необходимую сумму со своих соответствующих счетов, открытых в Банке. Юридические и/или физические лица, не имеющие счетов в Банке, должны перечислить необходимую сумму на транзитный счет 2470062828560000, открытый в ОАО «Ардшинбанк» для целей размещения, в размере, соответствующем количеству облигаций, указанному в заявлении на их приобретение.
Для приобретения облигаций или получения дополнительной информации вы можете обратиться в любой филиал ОАО «Ардшинбанк» либо связаться с нами по следующим контактным данным: