Euromoney բրիտանական ֆինանսական ամսագիրը Արդշինբանկին շնորհել է ևս 2 անվանակարգ. «Best corporate bank» (Լավագույն կորպորատիվ բանկ) և «Best Bank for ESG» (Լավագույնը սոցիալական, էկոլոգիական պատասխանատվության և կորպորատիվ կառավարման մեջ): Ավելի վաղ 2023թ.-ի արդյունքներով Euromoney ամսագիրը երրորդ անգամ Արդշինբանկը ճանաչել է լավագույն բանկը Հայաստանում: «Euromoney Awards for Excellence» մրցույթն անց է կացվում ամեն տարի, և դրա արդյունքներով միջազգային հեղինակավոր փորձագետներն ընտրում են տարբեր անվանակարգերում լավագույններին աշխարհի 100 երկրներից:
Ինչպես նշեց Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը, այս մրցանակները հաստատում են վստահության այն բարձր մակարդակը, որ ցուցաբերում են Արդշինբանկի հանդեպ իր հաճախորդներն ու միջազգային գործընկերները:
«Կորպորատիվ բիզնեսի սպասարկման հարցում մեր գլխավոր խնդիրը չի փոխվել. մշտապես զարգացնել այն ծառայությունները, որոնք օգնում են հաճախորդներին բարձրացնել ֆինանսական գործառույթների արդյունավետությունը և նվազեցնել վերջիններիս հետ կապված ռիսկերը: Աճող մրցակցության պայմաններում սա գլոբալ խնդիր է, այդ պատճառով մենք կշարունակենք ներդրումներ կատարել թվայնացման ոլորտում, լավացնել սպասարկման որակը, ներքին գործընթացների կառավարման արդյունավետությունը, և, իհարկե, մնալ հաճախորդամետ բանկ: Ինչ վերաբերում է լավագույն սոցիալական, էկոլոգիական պատասխանատվության և կորպորատիվ կառավարման մրցանակին, ապա այն շատ կարևոր ցուցիչ է առ այն, որ մենք շարժվում ենք ճիշտ ուղղությամբ՝ հավատարիմ մնալով կայուն զարգացման քաղաքականությանը:
Դա մեր աշխատանքի բարձր գնահատականն է կանաչ բանկինգի վերափոխման և զարգացման ուղղությամբ, ինչպես նաև ESG-սկզբունքների ներդրման շնորհիվ էներգետիկ բալանսն ավելի ժամանակակից դարձնելու, դեպի ավելի ինովացիոն և արդյունավետ տնտեսություն անցում կատարելու ուղղությամբ: Բանկը հանրապետությունում առաջիններից մեկն էր, որ սկսեց ֆինանսավորել արհեստական բանականությամբ օժտված արևային էլեկտրակայանների կառուցումը: Այլընտրանքային էներգետիկայի ոլորտում մենք արդեն 40 մլն ԱՄՆ դոլարի ներդրում ենք կատարել, որի շնորհիվ կառուցվել է 14 էլեկտրակայան: Մասնավորապես, Արագածոտնի մարզում  գտնվող ամենամեծ արևային էլեկտրակայանը, որն ինչպես սպասվում է կապահովի մարզը 200 մեգավատ/ժամ էներգիայով։
2023թ.-ին մենք նույնպես սկսեցինք անցում կատարել արևի էներգիայի օգտագործմանը՝ մասնաճյուղերի տանիքներին տեղակայելով արևային պանելներ: Նախագիծը գլոբալ է, եթե հաշվի առնենք մեր մասնաճյուղերի քանակը՝ 64: Դա թույլ կտա մեզ արդեն 2025թ.-ին նվազեցնել ածխաթթու գազի արտանետումը միջավայր 38.2 տոննայով: Ինչ վերաբերում է սոցիալական պատասխանատվությանը, ապա Արդշինբանկը վաղուց և հաջողությամբ ֆինանսավորում է մշակույթի և կրթության ոլորտների զարգացումը, ակտիվորեն աջակցում Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնին, մասնակցում բազմաթիվ բարեգործական նախագծերի, այդ թվում՝ միջազգային: Եվս մեկ կարևորագույն խնդիր ենք համարում լավագույն գործատուն դառնալը: Իսկ դա նշանակում է աշխատավարձի, աշխատանքային պայմանների, աշխատակիցների  պրոֆեսիոնալ ուսուցման արժանի մակարդակի ապահովում, նոր աշխատատեղերի ստեղծում, ինֆրակառուցվածքի զարգացում՝  հատկապես շրջաններում:
Այնպես որ, ապագայում մենք կշարունակենք զարգացնել ESG ծրագրերը, մեծացնել ներդրումները վերականգնվող էներգիայի աղբյուրների ստեղծման, թափոնների վերամշակման մեջ, ինչպես նաև զարգացնել սոցիալական ծրագրերը թե՛ հաճախորդների, թե՛ աշխատակիցների համար»:

The British financial magazine Euromoney has awarded Ardshinbank with two prestigious titles: "Best Corporate Bank" and "Best Bank for ESG" (Environmental, Social, and Governance). Earlier in 2023, Euromoney named Ardshinbank the best bank in Armenia for the third time. The "Euromoney Awards for Excellence" competition is held annually, and international experts select the best banks from 100 countries in various categories.
According to Ardshinbank's CEO, Artak Ananyan, these awards confirm the high level of trust that customers and international partners have in Ardshinbank. He stated, "Our main task in serving corporate business remains the same: to continually develop products and services that help customers enhance the efficiency of their financial operations and reduce associated risks. The global competition is increasing, so we will continue to invest in digitalization, improve service quality, internal efficiency, and, of course, remain a customer-centric bank. As for the award for best Environmental, Social, and Governance practices, it is a significant recognition that we are moving in the right direction, demonstrating our commitment to sustainable development. This is a high assessment of our work in transforming and developing green banking, as well as implementing ESG principles to modernize the energy balance and transition to a more innovative and productive economy. Our bank was one of the first in the country to finance the construction of solar power stations equipped with artificial intelligence. We have already invested approximately $40 million in alternative energy, resulting in the construction of 14 power stations. One of the largest solar power stations in Armenia, in the Aragatsotn province, is expected to provide the region with 200 megawatt-hours of energy.
In 2023, we also started transitioning to solar energy by installing solar panels on the roofs of our branches. This is a global project, considering the number of branches across the country, which is 64. It will allow us to reduce carbon dioxide emissions into the atmosphere by 38.2 tons by 2025. Regarding social responsibility, Ardshinbank has long been successfully financing cultural and educational development, actively supporting the rehabilitation center "Soldier's Home," participating in various charitable projects, including international ones. Another crucial goal for us is to become the best employer. This means providing competitive salaries, working conditions, professional training for employees, creating new jobs, and developing infrastructure, especially in the regions. In the future, we will continue to expand ESG programs, increase investments in renewable energy sources, waste recycling, and develop social programs for both customers and employees".