Արդշինբանկը ճանաչվել է Global Banking & Finance Review Awards 2026թ մրցանակաբաշխության հաղթող միանգամից չորս անվանակարգերում` «Լավագույն մանրածախ բանկ», «Լավագույն փրայվիթ բանկ», «Լավագույն կորպորատիվ բանկ», «Լավագույն CSR բանկ»։
«Մենք ջերմորեն շնորհավորում ենք Ardshinbank-ին՝ Global Banking & Finance Review Awards 2026 մրցանակաբաշխության շրջանակում միանգամից չորս անվանակարգերում հաղթելու կապակցությամբ։ Բանկի ձեռքբերումները արտացոլում են բարձր որակ, նորարարություն և սոցիալական պատասխանատվություն, որոնք բնորոշ են ժամանակակից ֆինանսական առաջնորդներին»,- նշել է Global Banking & Finance Review-ի խմբագիր Բարնալի Պալ Սինհան։
Անդրադառնալով բանկի գործունեությանը տրված բարձր գնահատականին՝ Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը նշեց «Global Banking & Finance Review Awards-ի կողմից միաժամանակ չորս անվանակարգերում հաղթող ճանաչվելը Արդշինբանկի համար մեծ պատիվ է։ Սա մեր ամբողջ թիմի նվիրվածության, մեր հաճախորդների վստահության և տարիների ընթացքում կուտակած փորձի արտացոլումն է։ Մանրածախ, փրայվիթ, կորպորատիվ բանկինգում և սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում միաժամանակ գերազանցության ճանաչումն ապացուցում է, որ Արդշինբանկը շարունակում է սահմանել ոլորտի բարձրագույն ստանդարտները Հայաստանում»։
Global Banking & Finance Review-ն միջազգային հեղինակավոր հարթակ է, որն ամեն տարի գնահատում է ֆինանսական հաստատությունների ձեռքբերումները նորարարության, ծառայությունների որակի, կառավարման արդյունավետության և ֆինանսական շուկաների զարգացման ոլորտներում։
Արդշինբանկը Հայաստանի առաջատար բանկն է։ Այն մատուցում է բազմաբնույթ ունիվերսալ բանկային ծառայություններ՝ տրամադրելով լուծումներ մանրածախ, կորպորատիվ, ներդրումային, ինչպես նաև փրայվիթ բանկինգի ու ակտիվների կառավարման ոլորտներում։ Արդշինբանկն ունի ավելի քան 580,000 հաճախորդ, որոնց սպասարկում է բանկի 2,300-ից ավելի աշխատակից։ Բանկում ներդրված է ծառայությունների մատուցման հզոր բազմախողովակ պլատֆորմ՝ 73 մասնաճյուղերով։

Ardshinbank has been named the winner in four categories at the Global Banking & Finance Review Awards 2026: Best Retail Bank, Best Private Bank, Best Corporate Bank, and Best CSR Bank.
"We warmly congratulate Ardshinbank on winning four prestigious awards at the Global Banking & Finance Review Awards 2026. The Bank’s achievements reflect the excellence, innovation, and social responsibility that define today’s financial leaders," said Barnali Pal Sinha, Editor of Global Banking & Finance Review.
Commenting on the recognition, Artak Ananyan, Chairman of the Management Board of Ardshinbank, stated:
"Being recognized as the winner in four categories by the Global Banking & Finance Review Awards is a great honor for Ardshinbank. This achievement reflects the dedication of our entire team, the trust of our customers, and the expertise we have built over the years. Receiving simultaneous recognition for excellence in retail, private and corporate banking, as well as corporate social responsibility, demonstrates that Ardshinbank continues to set the highest standards in Armenia’s banking industry."
Global Banking & Finance Review is a renowned international platform that annually recognizes the achievements of financial institutions in innovation, service quality, management excellence, and contributions to the development of financial markets.
Ardshinbank is the leading bank in Armenia, offering a comprehensive range of universal banking services across retail, corporate, investment, and private banking, as well as asset management. The Bank serves more than 580,000 customers through a team of over 2,300 employees. Ardshinbank operates a robust omnichannel service platform supported by a network of 73 branches nationwide.