Փետրվարի 18-ին, Տիգրան Մեծ 16/12 հասցեում Արդշինբանկը պաշտոնապես բացեց իր նոր՝ «Արդշինբանկ Բիզնես» մասնաճյուղը։ Սա մասնագիտացված գրասենյակ է, որը սպասարկելու է փոքր և միջին բիզնեսին:
Արդշինբանկի վարչության անդամ, ՓՄՁ բիզնեսի տնօրեն Արամ Փինաջյանը նշեց, որ սա հերթական կարևոր քայլն է բանկի շարունակական զարգացման ճանապարհին, որի նպատակն է հաճախորդներին իրենց կարիքներին համապատասխան, մասնագիտացված ծառայություններ մատուցել։
Մասնաճյուղը հնարավորություն կտա ավելի հարմարավետ պայմաններում կազմակերպել փոքր և միջին ձեռներեցների սպասարկման գործընթացը` նրանց առաջարկելով մատչելի, ճկուն և անհատականացված բանկային պրոդուկտներ, այդ թվում՝ վարկային ծառայություններ, վճարային գործիքներ, POS տերմինալներ, միջազգային բանկային քարտեր և այլն։
«Արդշինբանկի բիզնես մասնաճյուղը կհետաքրքրի այն ընկերություններին, որոնք ֆինանսավորման ավելի ճկուն մեխանիզմներ և գրավիչ տոկոսադրույքներ փնտրելուց բացի, կցանկանան վարկավորման ողջ գործընթացի ընթացքում օգտվել խորհրդատվական և իրավաբանական աջակցության ծառայությունից: Մեր մասնագետները կօգնեն ավելի արդյունավետ կառավարել դրամական հոսքերը՝ վերջիններս ուղղելով բիզնեսի աճին։ ՓՄՁ սեգմենտը կարևոր է մեզ համար, ահա թե ինչու մենք անընդհատ աշխատում ենք ձեռնարկատերերին առաջարկվող ծառայությունների շարքի ընդլայնման ուղղությամբ առաջարկում ենք ֆինանսական ռեսուրսներ բիզնեսի ընդլայնման և զարգացման համար, ինչպես նաև կարճաժամկետ և երկարաժամկետ վարկավորում՝ հարմարեցված ՓՄՁ-ների կարիքներին և առանձնահատկություններին», - ընդգծեց Արամ Փինաջյանը:
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը ՓՄՁ վարկեր է տրամադրում ինչպես բանկի սեփական միջոների հաշվին այնպես էլ միջազգային ծրագրերի միջոցով: Վարկերը տրամադրվում են դրամով և արտարժույթով։ Վարկային ֆինանսավորումը նախատեսված է հիմնական և շրջանառու միջոցների ձեռքբերման, կրեդիտորական պարտքի մարման համար՝ ներառյալ վերաֆինանսավորումը և այլն։ Որոշ վարկային ծառայություններ հատուկ մշակված են արտահանողներին և ներմուծողներին օգնելու ընթացիկ իրացվելիության խնդիրների, մաքսային ձևակերպումների, հարկային համապատասխանության և աշխատակիցների աշխատավարձերի վճարման հարցերում:
Վարկառուներին առաջարկվում է մինչև 12 ամիս արտոնյալ ժամանակահատված, բացի այդ, հաշվի առնելով բիզնեսների սեզոնայնությունը՝ բանկը հաճախորդների համար մշակում է մայր գումարի անհատականացված մարման ժամանակացույց:

18 февраля по адресу Тигран Мец 16/12 Ардшинбанк официально открыл новый филиал — «Ардшинбанк Бизнес». Это специализированный офис, который будет обслуживать малый и средний бизнес.
Член правления Ардшинбанка, директор по МСБ (малый и средний бизнес) Арам Пинаджян отметил, что это очередной важный шаг на пути к непрерывному развитию банка, целью которого является предоставление клиентам специализированных услуг, соответствующих их потребностям.
Филиал позволит более удобно организовать процесс обслуживания малых и средних предпринимателей, предложив им доступные, гибкие и персонализированные банковские продукты, включая кредитные услуги, платежные инструменты, POS-терминалы, международные банковские карты и другое.
«Бизнес-филиал Ардшинбанка будет интересен компаниям, которые помимо поиска более гибких механизмов финансирования и привлекательных процентных ставок, хотели бы воспользоваться консультативными и юридическими услугами на протяжении всего процесса кредитования. Наши специалисты помогут более эффективно управлять денежными потоками, направляя их на рост бизнеса. Сегмент МСБ важен для нас, поэтому мы постоянно работаем над расширением спектра услуг, предлагаемых предпринимателям:  мы предлагаем финансовые ресурсы для расширения и развития бизнеса, а также краткосрочное и долгосрочное кредитование, адаптированное к потребностям и особенностям МСБ», — подчеркнул Арам Пинаджян.
Следует напомнить, что Ардшинбанк предоставляет кредиты для МСБ как за счет собственных средств, так и в рамках международных программ. Кредиты выдаются в национальной и иностранной валюте. Кредитное финансирование предназначено для приобретения основных и оборотных средств, погашения кредиторской задолженности, включая рефинансирование и другие. Некоторые кредитные услуги специально разработаны для оказания помощи экспортерам и импортерам в решении текущих вопросов ликвидности, таможенного оформления, налогового соответствия и выплаты зарплаты сотрудникам.
Заемщикам предоставляется льготный период до 12 месяцев, а с учетом сезонности бизнеса банк разрабатывает индивидуальный график погашения основного долга.