Մարտի 27-29-ը Երևանի «Մերիդիան» էքսպո կենտրոնում կայացած TOON EXPO 2026 ցուցահանդեսի ընթացքում Արդշինբանկի տաղավարում մասնագիտական խորհրդատվություն է ստացել շուրջ 500 այցելու, որոնց մի մասին տեղում տրամադրվել են հիփոթեքային ֆինանսավորման նախնական հաստատումներ, ընդունվել են հայտեր։
Արդշինբանկը ցուցահանդեսին մասնակցում էր չորրորդ անգամ՝ այս տարի ներկայանալով հատուկ հիփոթեքային առաջարկով, որն առանձնանում է մրցունակ պայմաններով և վարկի տրամադրման ամբողջականացված մոտեցմամբ։
Բանկը հիփոթեքային շուկայում շարունակում է պահպանել առաջատարի դիրքը՝ համագործակցելով մեծ թվով կառուցապատողների հետ։
Համագործակցությունների լայն շրջանակը հնարավորություն է ընձեռել ապագա վարկառուներին անմիջապես ցուցահանդեսի շրջանակներում իրականացնել  բնակարանի ընտրությունն ու սկսել ֆինանսավորման գործընթացը՝ խնայելով ժամանակ և էապես արագացնելով ընթացակարգը։
«Այսօր տուն գնելը միայն վարկ վերցնելու մասին չէ դա երկարաժամկետ ֆինանսական որոշում է, որտեղ կարևոր է յուրաքանչյուր մանրուք։ Մենք ձգտում ենք մեր հաճախորդներին առաջարկել ոչ միայն մրցունակ պայմաններ, այլև վստահելի և հարմարավետ ճանապարհ՝ ընտրությունից մինչև գործարքի ավարտ»,- նշեց Արդշինբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Միհրան Մուրադյանը:
TOON EXPO 2026-ի շրջանակում ներկայացված հատուկ առաջարկը կգործի մինչև ապրիլի 27-ը։ Համաձայն առաջարկի՝ հիփոթեքային վարկ ձևակերպելու դեպքում հաճախորդները կստանան պրեմիում դասի վարկային քարտ՝ մինչև 2 մլն ՀՀ դրամ նախահաստատված վարկային գծով և անկանխիկ գործարքների դիմաց 2% cashback-ով։ Քարտի սպասարկումը առաջին 12 ամիսների ընթացքում լինելու է անվճար։
Առաջարկը հասանելի է այն հաճախորդների համար, ում անգրավ վարկերի բեռը բանկում չի գերազանցում 5 մլն ՀՀ դրամը։ Առաջարկի այլ մանրամասների կարող եք ծանոթանալ այստեղ։
«Մեր նպատակն է հաճախորդի՝ բնակարան կամ բնակելի տուն գնելու հույսերը և նպատակները իրականություն դարձնել նրանց համար ավելի հարմար և կանխատեսելի գործընթացով՝ առաջարկելով շուկայում առկա լավագույն պայմանները»,- ասաց Միհրան Մուրադյանը:
Հիփոթեքային վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույքը Արդշինբանկում ամենամրցունակներից է շուկայում՝ սկսած 11,7%-ից, փաստացին՝ սկսած 12,3%-ից:
Ցուցահանդեսի ընթացքում բանկի տաղավար այցելած հաճախորդները հնարավորություն են ունեցել նաև տեղում ստանալու օնլայն վարկավորման սահմանաչափի նախնական հաստատում։
Մասնակցելով TOON EXPO-ին՝ Արդշինբանկը վերահաստատեց իր դիրքը որպես վստահելի և առաջատար ֆինանսական գործընկեր՝ առաջարկելով շուկայում մրցունակ և հաճախորդակենտրոն լուծումներ բնակարան ձեռք բերելու համար։

At the TOON EXPO 2026 exhibition, held from March 27 to 29 at the Meridian Expo Center in Yerevan, the Ardshinbank pavilion welcomed around 500 visitors who received professional consultations. A number of visitors were granted on-the-spot preliminary approvals for mortgage financing, while applications were also submitted during the event.
Ardshinbank participated in the exhibition for the fourth time, presenting a special mortgage offer distinguished by competitive terms and an integrated approach to lending.
The bank continues to maintain its leading position in the mortgage market, collaborating with a wide network of developers.
These extensive collaborations enabled prospective borrowers to select an apartment and initiate the financing process directly at the exhibition, saving time and significantly accelerating the overall procedure.
“Today, buying a home is not just about taking out a loan; it is a long-term financial decision where every detail matters. We strive to offer our customers not only competitive terms, but also a reliable and convenient journey from property selection to transaction completion,” said Mihran Muradyan, Director of Retail Business at Ardshinbank.
The special offer presented at TOON EXPO 2026 will be valid until April 27. Under this offer, customers applying for a mortgage loan will receive a premium credit card with a pre-approved credit line of up to 2 million AMD, along with 2% cashback on non-cash transactions. Card servicing will be free for the first 12 months.
The offer is available to customers whose unsecured loan burden at the bank does not exceed 5 million AMD. More details about the offer are available here.
“Our goal is to turn our customers’ aspirations of owning an apartment or residential house into reality through a more convenient and predictable process, offering some of the best conditions available in the market,” added Mihran Muradyan.
The annual nominal interest rate on Ardshinbank mortgage loans remains among the most competitive in the market, starting from 11.7% (effective rate from 12.3%).
During the exhibition, visitors to the bank’s pavilion also had the opportunity to receive on-the-spot preliminary approval for online lending limits.
By participating in TOON EXPO, Ardshinbank once again reaffirmed its position as a reliable and leading financial partner, offering competitive and customer-focused solutions for homebuyers.