Հոկտեմբերի 21-ին, Հյուսիսային պողոտա 10 հասցեում Արդշինբանկը բացեց նոր գրասենյակ փրայվիթ բանկինգի հաճախորդներին սպասարկելու համար: Գրասենյակի նպատակն է իր հաճախորդներին տրամադրել ծառայությունների համալիր փաթեթ՝ կարևորելով անհատական մոտեցումը, հաճախորդի ժամանակը և պրեմիում կարգավիճակը:  Բացմանը ներկա էին Արդշինբանկի ղեկավար կազմը, խոշոր բիզնեսի ներկայացուցիչները, ընկերությունների թոփ մենեջերներ, անհատ ձեռներեցներ և հաճախորդներ։
Նոր գրասենյակը համապատասխանում է փրայվիթ բանկինգի հաճախորդների նկատմամբ Արդշինբանկի հատուկ վերաբերմունքի գաղափարախոսությանը այն ժամանակակից է և միևնույն ժամանակ դասական, ինչը խորհրդանշում է նորագույն մոտեցումները աշխատանքին՝ պահպանելով դասական բանկային գործի լավագույն ավանդույթները: Գրասենյակն ունի հանդիպումների հարմարավետ սենյակներ, որտեղ հաճախորդները կարող են քննարկումներ ունենալ իրենց անձնական մենեջերի հետ։  Այստեղ կա նաև Mastercard միջազգային վճարային համակարգի հանդիպումների բրենդավորված սենյակ, որը կծառայի Արդշինբանկի պրեմիում Mastercard քարտապաններին՝ միաժամանակ հնարավորություն ընձեռելով վերջիններիս օգտվել այս վճարային համակարգի գործընկերների բացառիկ արտոնություններից՝ բիզնեսի, մշակույթի, ճանապարհորդական ապահովագրության, ապրելակերպի և անհատական զարգացման այլ ոլորտներում։
Վրաստանում և Հայաստանում Mastercard-ի տարածաշրջանային տնօրեն Դավիթ Զգուդաձեն, հյուրընկալվելով բացման արարողությանը, մասնավորապես նշեց. «Մենք ուրախ ենք տեսնել Արդշինբանկի նոր փրայվիթ գրասենյակի բացումը, որն արտացոլում է պրեմիում ծառայությունների բացառիկությունը, մի բան, որի ջատագովն է Mastercard-ը: Mastercard-ի բրենդավորմամբ հատուկ տարածքի շնորհիվ մենք հպարտությամբ առաջարկում ենք Արդշինբանկի հաճախորդներին յուրահատուկ առավելություններ և բացառիկ փորձառություն: Այս համագործակցությունն ամրապնդում է մեր հանձնառությունը՝ տրամադրելու ոչ միայն բանկային լուծումներ, այլև ապրելակերպին նոր որակ հաղորդող արտոնություններ մեր պրեմիում քարտապաններին»:
Գրասենյակի բացման ժամանակ Արդշինբանկի վարչության նախագահի տեղակալ, փրայվիթ բանկինգի տնօրեն Արթուր Գյուլազյանը, նշեց.  «Արդշինբանկը մշտապես և հաջողությամբ զարգացնում է իր ծառայությունների առաջարկները փրայվիթ բանկինգի ոլորտում, ձգտում է հաշվի առնել իր հաճախորդների բոլոր կարիքներն ու պահանջները, հատկապես հաշվի առնելով թվային ապրանքների աճող պահանջարկը: Վերջին տարիներին մենք հսկայական աշխատանք ենք կատարել այս ուղղությամբ, նկատելի է փրայվիթ սեգմենտի հաճախորդների բազայի նկատելի աճ, և սա բիզնեսի այս գծի հետագա զարգացման հիմնական ուղենիշն ու խթանն է: Գրասենյակի այսօրվա բացումը մեր մտադրությունների լրջության վառ ապացույցն է»:
Ավելացնենք, որ բառացիորեն մի քանի օր առաջ Global Banking & Finance Review ֆինանսական ամսագիրը երկրորդ անգամ ճանաչեց Արդշինբանկի փրայվիթ բանկինգը լավագույնը Հայաստանում, և սա արդեն երրորդ մրցանակն է այս ուղղության համար. նախորդը նույն ընկերության կողմից՝ 2023 թվականին էր, ևս մեկը միջազգային Asian Banking and Finance ամսագրի կողմից, որը Արդշինբանկին շնորհել է «2024 թվականի լավագույն Փրայվիթ բանկ Հայաստանում» անվանակարգը:
Նշենք, որ Արդշինբանկը բազմիցս ճանաչվել է լավագույնը տարբեր միջազգային կառույցների կողմից, ինչպես օրինակ The Banker, Global Finance, Euromoney, Thomson Reuters, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկ (EBRD), Եվրասիական զարգացման բանկ և այլն։

On October 21, Ardshinbank opened a new office at 10 Northern Avenue to serve private clients. The office aims to provide clients with a comprehensive package of services, taking into consideration the importance of an individual approach, saving the clients’ time and their premium status. The opening event was attended by Ardshinbank’s leadership, large business representatives, top managers of various companies, individual entrepreneurs and customers.
The concept of the new office goes in line with Ardshinbank’s ideology of special treatment towards private clients – it’s both modern and classic, symbolizing the latest approach to business while preserving the best traditions of classic banking. The office has comfortable meeting rooms where customers can hold meetings with their personal manager. There is also a branded meeting room for Mastercard international payment system. This will serve Ardshinbank’s premium Mastercard cardholders while giving them access to exceptional privileges available to partners of this payment system including business, culture, travel insurance, lifestyle, and other areas of personal development.
David Zgudadze, Mastercard’s Regional Director at Georgia and Armenia, who was in attendance commented: “We are delighted to see the opening of Ardshinbank’s new Private Banking office, which reflects the premium service and exclusivity that Mastercard stands for. With the dedicated Mastercard-branded room, we are proud to offer Ardshinbank’s customers special benefits and unique experiences. This partnership strengthens our commitment to providing not only banking solutions but also valuable lifestyle privileges to our premium cardholders.”
During the opening ceremony, Artur Gyulazyan, Deputy Chairman of the Management Board, Director of Private Banking of Ardshinbank stated: “Ardshinbank is constantly and successfully developing its service offerings in private banking and strives to take into account all the needs and requirements of its customers, especially given the growing demand for digital products. We have made significant efforts in this direction in the recent years. There’s a noticeable increase in the customer base of the private segment, which is the main guideline and catalyst for the future development of this line of business. Today’s opening of this office is a vivid demonstration of the seriousness of our intentions.”
In addition, a few days ago, the Global Banking & Finance Review magazine recognized Ardshinbank’s private banking as the best in Armenia for the second time. This is already the third prize for this direction: the previous one was in 2023 by the same company, and another by Asian Banking and Finance magazine which recognized Ardshinbank as the Best Private Bank in Armenia 2024.
It’s important to note that Ardshinbank has repeatedly been recognized as the best by various international institutions, such as The Banker, Global Finance, Euromoney, Thomson Reuters, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Eurasian Development Bank, and so on.