Հոկտեմբերի 21-ին, Հյուսիսային պողոտա 10 հասցեում Արդշինբանկը բացեց նոր գրասենյակ փրայվիթ բանկինգի հաճախորդներին սպասարկելու համար: Գրասենյակի նպատակն է իր հաճախորդներին տրամադրել ծառայությունների համալիր փաթեթ՝ կարևորելով անհատական մոտեցումը, հաճախորդի ժամանակը և պրեմիում կարգավիճակը:  Բացմանը ներկա էին Արդշինբանկի ղեկավար կազմը, խոշոր բիզնեսի ներկայացուցիչները, ընկերությունների թոփ մենեջերներ, անհատ ձեռներեցներ և հաճախորդներ։
Նոր գրասենյակը համապատասխանում է փրայվիթ բանկինգի հաճախորդների նկատմամբ Արդշինբանկի հատուկ վերաբերմունքի գաղափարախոսությանը այն ժամանակակից է և միևնույն ժամանակ դասական, ինչը խորհրդանշում է նորագույն մոտեցումները աշխատանքին՝ պահպանելով դասական բանկային գործի լավագույն ավանդույթները: Գրասենյակն ունի հանդիպումների հարմարավետ սենյակներ, որտեղ հաճախորդները կարող են քննարկումներ ունենալ իրենց անձնական մենեջերի հետ։  Այստեղ կա նաև Mastercard միջազգային վճարային համակարգի հանդիպումների բրենդավորված սենյակ, որը կծառայի Արդշինբանկի պրեմիում Mastercard քարտապաններին՝ միաժամանակ հնարավորություն ընձեռելով վերջիններիս օգտվել այս վճարային համակարգի գործընկերների բացառիկ արտոնություններից՝ բիզնեսի, մշակույթի, ճանապարհորդական ապահովագրության, ապրելակերպի և անհատական զարգացման այլ ոլորտներում։
Վրաստանում և Հայաստանում Mastercard-ի տարածաշրջանային տնօրեն Դավիթ Զգուդաձեն, հյուրընկալվելով բացման արարողությանը, մասնավորապես նշեց. «Մենք ուրախ ենք տեսնել Արդշինբանկի նոր փրայվիթ գրասենյակի բացումը, որն արտացոլում է պրեմիում ծառայությունների բացառիկությունը, մի բան, որի ջատագովն է Mastercard-ը: Mastercard-ի բրենդավորմամբ հատուկ տարածքի շնորհիվ մենք հպարտությամբ առաջարկում ենք Արդշինբանկի հաճախորդներին յուրահատուկ առավելություններ և բացառիկ փորձառություն: Այս համագործակցությունն ամրապնդում է մեր հանձնառությունը՝ տրամադրելու ոչ միայն բանկային լուծումներ, այլև ապրելակերպին նոր որակ հաղորդող արտոնություններ մեր պրեմիում քարտապաններին»:
Գրասենյակի բացման ժամանակ Արդշինբանկի վարչության նախագահի տեղակալ, փրայվիթ բանկինգի տնօրեն Արթուր Գյուլազյանը, նշեց.  «Արդշինբանկը մշտապես և հաջողությամբ զարգացնում է իր ծառայությունների առաջարկները փրայվիթ բանկինգի ոլորտում, ձգտում է հաշվի առնել իր հաճախորդների բոլոր կարիքներն ու պահանջները, հատկապես հաշվի առնելով թվային ապրանքների աճող պահանջարկը: Վերջին տարիներին մենք հսկայական աշխատանք ենք կատարել այս ուղղությամբ, նկատելի է փրայվիթ սեգմենտի հաճախորդների բազայի նկատելի աճ, և սա բիզնեսի այս գծի հետագա զարգացման հիմնական ուղենիշն ու խթանն է: Գրասենյակի այսօրվա բացումը մեր մտադրությունների լրջության վառ ապացույցն է»:
Ավելացնենք, որ բառացիորեն մի քանի օր առաջ Global Banking & Finance Review ֆինանսական ամսագիրը երկրորդ անգամ ճանաչեց Արդշինբանկի փրայվիթ բանկինգը լավագույնը Հայաստանում, և սա արդեն երրորդ մրցանակն է այս ուղղության համար. նախորդը նույն ընկերության կողմից՝ 2023 թվականին էր, ևս մեկը միջազգային Asian Banking and Finance ամսագրի կողմից, որը Արդշինբանկին շնորհել է «2024 թվականի լավագույն Փրայվիթ բանկ Հայաստանում» անվանակարգը:
Նշենք, որ Արդշինբանկը բազմիցս ճանաչվել է լավագույնը տարբեր միջազգային կառույցների կողմից, ինչպես օրինակ The Banker, Global Finance, Euromoney, Thomson Reuters, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկ (EBRD), Եվրասիական զարգացման բանկ և այլն։

21 октября Ардшинбанк открыл новый офис по обслуживанию клиентов прайвит банкинга по адресу Северный проспект, 10. Главная задача офиса – предоставить премиальным клиентам комплексный пакет услуг, индивидуальный подход, особые условия обслуживания и при этом максимально экономить их время. На открытии присутствовали руководители Ардшинбанка, представители крупного бизнеса, топ-менеджеры компаний, индивидуальные предприниматели и клиенты.
Новый офис соответствует идеологии особого отношения Ардшинбанка к клиентам прайвит банкинга. Он современный и классический одновременно, что символизирует новейшие подходы к работе при сохранении лучших традиций классического банковского дела. В офисе имеются комфортабельные переговорные комнаты, где клиенты могут общаться со своим личным менеджером. Также имеется фирменный переговорный зал международной платежной системы Mastercard, который будет обслуживать держателей премиальных карт Mastercard Ардшинбанка, при этом позволяя им спользоваться эксклюзивными привилегиями партнеров этой платежной системы в сфере бизнеса, культуры, страхования путешествий, образа жизни и других видов личного развития.
Давид Згудадзе, региональный директор Mastercard в Грузии и Армении, присутствующий на церемонии открытия, в своей приветственной речи, в частности, сказал: «Мы рады открытию нового офиса прайвит банкинга Ардшинбанка, который отражает эксклюзивность премиальных услуг, лидером которых является Mastercard. В специальной зоне с брендингом Mastercard, мы предлагаем клиентам Ардшинбанка уникальные преимущества наших премиальных карт и эксклюзивный опыт в их обслуживании. Это партнерство укрепляет нашу приверженность предоставлению держателям карт этого сегмента не только лучших банковских решений, но и особого образа жизни».
Открывая новый центр обслуживания, заместитель председателя правления Ардшинбанка, директор прайвит банкинга Артур Гюлазян, подчеркнул: “Ардшинбанк постоянно и успешно развивает свои предложения по предоставлению услуг в сфере прайвит банкинга, стремится учитывать все потребности своих требовательных клиентов, особенно с учетом роста спроса на цифровые продукты. За последние годы нами проделана большая работа в этом направлении, значительно выросла клиентская база прайвит банкинга, что является главным ориентиром и стимулом для дальнейшего развития этого направления бизнеса. Сегодняшнее открытие офиса – яркое доказательство серьезности наших намерений”.
Добавим, что на днях финансовый журнал Global Banking & Finance Review во второй раз признал прайвит банкинг Ардшинбанка лучшим в Армении. Это уже третья награда Ардшинбанка по данному направлению. В 2023 году банк уже получал звание лучшего от Global Banking & Finance Review, в 2024 году прайвит банкинга Ардшинбанка также признан лучшим в Армении по версии международного журнала Asian Banking and Finance. Следует отметить, что Ардшинбанк неоднократно признавался лучшим различными международными структурами, такими как The Banker, Global Finance, Euromoney, Thomson Reuters, Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР), Евразийский банк развития и др.