Ամփոփելով 2025թ․ առաջին կիսամյակը Արդշինբանկը կրկին հրապարակում է կայուն և ուժեղ ֆինանսական ցուցանիշներ՝ վերահաստատելով իր դիրքը որպես երկրի առաջատար ֆինանսական հաստատություններից մեկը։
2025թ․ առաջին կիսամյակի արդյունքներով Արդշինբանկի կապիտալը գերազանցել է 386 մլրդ ՀՀ դրամը: Այսպիսով, Արդշինբանկը դարձել է առաջին ու դեռևս միակ ընկերությունը Հայաստանում, որի կապիտալը անցել է 1 մլրդ ԱՄՆ դոլարի շեմը:
Բանկի ակտիվները կազմել են 2,4 տրիլիոն ՀՀ դրամ (համակարգի ակտիվների 20%-ից ավել), զուտ շահույթը գերազանցել է 68 մլրդ ՀՀ դրամը: Բանկի կապիտալի շահութաբերությունը կազմում է 41%, ինչը գերազանցում է համակարգի միջին ցուցանիշը 18.4 տոկոսային կետով։ 2025թ․ հունիսի 30-ի դրությամբ Բանկի վարկային պորտֆելը կազմել է 1,3 տրիլիոն ՀՀ դրամից ավել։
«Բանկի արձանագրած ցուցանիշները և վարկային պորտֆելի կայուն աճը հնարավորություն են տալիս հավատարիմ մնալու մեր առաքելության կարևորագույն հիմնասյուներից մեկին՝ նպաստել ազգային տնտեսության զարգացմանը, քանի որ մեր պորտֆելում գերակշռում է երկրի տնտեսական զարգացման համար ռազմավարական ճյուղերի վարկավորումը։ Մյուս կողմից, ֆիզիական անձ հաճախորդների համար հատուկ մշակված հաճախորդամետ պրոդուկտներ առաջարկելու միջոցով մենք նպաստում ենք հասարակության բարեկացության մակարդակի բարձրացմանը:
Առաջիկայում Արդշինբանկը շարունակելու է իր կայուն զարգացման ռազմավարությունը՝ ամրապնդելով համագործակցությունը միջազգային ֆինանսական կառույցների հետ և ամուր հիմքեր ստեղծելով Բանկի, տնտեսության և երկրի մակարդակով երկարաժամկետ և կայուն ծրագրերի իրականացմանը»,- նշեց Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը։
2025թ․ հունիսի 30-ի դրությամբ Արդշինբանկի հաճախորդների թիվը կազմում է շուրջ 570 000, որոնց սպասարկում են բանկի՝ 2 300-ից ավելի աշխատակիցներ Հայաստանի ողջ տարածքում գործունեություն ծավալող 72 մասնաճյուղերի միջոցով։ Բացի մասնաճյուղերում սպասարկվելու հնարավորությունից, բանկը իր հաճախորդների բոլոր խմբերին առաջարկում է իրենց կարիքներին համապատասխանեցված ճկուն և ապահով հեռահար ծառայությունների ամբողջական փաթեթ։

Подводя итоги первого полугодия 2025 года, Ардшинбанк вновь демонстрирует устойчивые и сильные финансовые показатели, подтверждая свою позицию одного из ведущих финансовых институтов страны.
По итогам первого полугодия 2025 года капитал Ардшинбанка превысил 386 млрд армянских драмов. Таким образом, Ардшинбанк стал первой и пока единственной компанией в Армении, чей капитал превысил порог в 1 млрд долларов США.
Активы банка составили 2,4 трлн армянских драмов (более 20% активов всей системы), чистая прибыль превысила 68 млрд армянских драмов. Рентабельность капитала банка достигла 41%, что на 18,4 процентных пункта выше среднего показателя по системе. По состоянию на 30 июня 2025 года кредитный портфель банка составил более 1,3 трлн армянских драмов.
Ардшинбанк продолжит следовать стратегии устойчивого развития, укрепляя сотрудничество с международными финансовыми институтами и создавая прочные основы для реализации долгосрочных и устойчивых программ на уровне банка, экономики и страны в целом», — отметил председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян.
По состоянию на 30 июня 2025 года число клиентов Ардшинбанка составляет порядка 570 000, которых обслуживают более 2 300 сотрудников в 72 филиалах, действующих по всей территории Армении. Помимо обслуживания в филиалах, банк предлагает всем группам клиентов полный пакет гибких и безопасных дистанционных услуг, адаптированных к их потребностям.