Արդշինբանկը «Իմ անտառ Հայաստան» հասարակական բնապահպանական կազմակերպության հետ համատեղ իրականացված ծրագրի շրջանակներում ֆինանսավորել է Լոռու մարզի Փամբակ համայնքի Լեռնաջուր բնակավայրի վարչական սահմաններում ավելի քան 6 հեկտար տարածք զբաղեցնող անտառի տնկման աշխատանքները: Անտառտնկումն ավարտվել է նոյեմբերի վերջին տնկվել են բացառապես տեղական անտառային ծառատեսակներ, հիմնականում կաղնի, կեչի, վայրի տանձ, վայրի խնձորենի, թխկի և թեղի։
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հոկտեմբերին Արդշինբանկի շուրջ 150 աշխատակիցների մասնակցությամբ Գեղարքունիքի մարզում հավաքվել է 108 կգ կաղին՝ հաջորդ տարվա ընթացքում մոտ 12,000 տնկի աճեցնելու նպատակով։
Արդշինբանկը բարձր է գնահատում «Իմ անտառ Հայաստան» կազմակերպության քայլերը երկրի կանաչ ապագայի համար պայքարում։ Իրականացվող բնապահպանական ծրագիրը երկարաժամկետ է և ի լրումն անտառային ֆոնդի վերականգնման և ավելացման գլոբալ նպատակի, ավելի կոնկրետ նպատակ է հետապնդում. 30 տարվա ընթացքում Արդշինբանկի անվանական անտառը պետք է կլանի 2000 տոննա CO2 վնասակար արտանետումները։
«Մեր տնկած յուրաքանչյուր ծառ քայլ է դեպի կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարի, կենսաբազմազանության պահպանման և, հետևաբար, մեր հանրապետության ավելի կայուն ապագայի կերտման ճանապարհին: Մենք հանձնառու ենք զարգացնել պատասխանատու բանկային պրակտիկան Հայաստանում՝ ներդնելով կայուն ապագային միտված ծրագրեր և աջակցելով շրջակա միջավայրի պահպանմանը»,- նշված է բանկի հայտարարությունում։

Ардшинбанк в рамках проекта, реализуемого совместно с общественной экологической организацией «Мой лес Армения», профинансировал посадку леса площадью более 6 гектаров в административных границах поселка Лернаджур общины Памбак Лорийского региона. Посадка была завершена в конце ноября. Высажены только местные породы деревьев: дуб, береза, дикая груша, дикая яблоня, клен и тис.
В октябре этого года в Гегаркуникской области при участии 150 сотрудников Ардшинбанка было собрано 108 кг желудей, из которых  течение следующего года будет выращено порядка 12 000 саженцев.
Ардшинбанк высоко оценивает шаги организации «Мой лес Армения» в борьбе за зеленое будущее страны. Реализуемая экологическая программа является долгосрочной и, помимо глобальной цели по восстановлению и увеличению лесного фонда, преследует более конкретную цель: за 30 лет лес Ардшинбанка должен поглотить порядка 2000 тонн вредоносных выбросов CO2.
«Каждое посаженное нами дерево — это шаг на пути к борьбе с изменением климата, сохранению биоразнообразия и, следовательно, построению более устойчивого будущего для нашей страны. Мы стремимся развивать ответственную банковскую практику в Армении, реализуя программы, направленные на устойчивое будущее и поддержку защиты окружающей среды», — говорится в заявлении банка.