Հունվարի 26-ին Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը և բրենդի դեսպան, օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանն այցելեցին Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնի բուժառուներին: Ջերմ մթնոլորտում կայացավ հյուրերի հանդիպումը զինծառայողների և վետերանների հետ, ինչը դարձավ մեր երկրի պաշտպանների հանդեպ խորը հարգանքի,  աջակցության և միասնության ևս մեկ արտահայտություն:
Այցելության ընթացքում հայտարարվեց նոր նախաձեռնության մասին, համաձայն որի  այսուհետ բանկի կանխիկի մուտքագրման բանկոմատներում, փոխարկման գործարքի ժամանակ ձևավորված մետաղադրամը հնարավոր կլինի  հեռախոսահամարին ուղղելուց բացի փոխանցել Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնի հաշվեհամարին: Զինվորի տուն բարեգործական-հասարակական կազմակերպության հիմնադրման պահից Արդշինբանկը հանդիսանում է վերջինիս մշտական աջակից և գործընկեր։
Իր ողջույնի խոսքում Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը մասնավորապես նշեց. «Ձեզանից յուրաքանչյուրն արդեն սխրանք է գործել, խոսքս ոչ միայն մարտի դաշտի մասին է, այլ նաև այն ամենօրյա աշխատանքի, որ դուք կատարում եք այստեղ՝ վերականգնողական կենտրոնում, ապաքինման, լիարժեք կյանքին վերադառնալու ճանապարհին: Մեզ համար կարևոր է մշտապես լինել ձեր կողքին և մեր ուժերի ներածի չափով աջակցել»։
Այցելության ընթացքում զինծառայողներն ու բուժառուները զրուցեցին և լուսանկարվեցին Արթուր Ալեքսանյանի հետ, հարցուփորձ արեցին մարզումների, վնասվածքներից հետո վերականգնողական ընթացքի մասին, փոխանակվեցին հոգեբանական ամրության և չհանձնվելու մասին խորհուրդներով։
Շնորհակալական խոսքով ներկաներին դիմեցին Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնի հիմնադիրները՝ ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը և  Հայկուհի Մինասյանը:
«Այս տանը՝ Զինվորի տանը, այնքան պատմություններ կան, կարելի է ասել՝ մեր բանակի փառահեղ էջեր՝ խտացված մեկ տեղում: Զինվորի տան բուժառուները 90-ականներին վիրավորված, 4-օրյա և 44-օրյա պատերազմների ժամանակ վիրավորված տղաներ են: Արդշինբանկը Զինվորի տան կողքին է՝ տղաների սոցիալական  խնդիրները լուծելիս, տղաների վերաինտեգրման ծրագրերն իրականացնելիս, օպերայի փառահեղ համերգը հիշենք, երբ տղաները բեմ բարձրացան ու բոլորին ապացուցեցին, որ շարունակում են ապրել և ապրեցնել»,- նշեց Արմեն Մուրադյանը։
«Արդշինբանկի հետ համատեղ իրականացված ամենակարևոր ծրագրերից է Բալահովիտի ծրագիրը: Բանկը մեծ գումար է փոխանցել Հայաստան համահայկական հիմնադրամին՝ հատուկ հարմարեցված թաղամասի կառուցմանը մասնակից լինելու նպատակով: Այդ  թաղամասում 8 զինհաշմանդամի տուն է կառուցվում այս պահին,  շուտով տղաներն իրենց սեփական տներում կապրեն:
Սոցիալական և վերաինտեգրման ծրագրերն այն կարևոր կետերից են, առանց որոնց  ֆիզիկական բուժումը հաճախ անկարող կլինի տղաներին կյանքի վերադարձնել»,- նշեց Հայկուհի Մինասյանը:

26 января председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян и бренд-амбассадор банка, олимпийский чемпион Артур Алексанян посетили пациентов Реабилитационного центра «Дом солдата». В теплой атмосфере состоялась встреча гостей с военнослужащими и ветеранами, которая стала очередным выражением глубокого уважения, поддержки и единства по отношению к защитникам нашей страны.
В ходе визита было объявлено о новой инициативе: отныне сдаваемая мелочь, формируемая в процессе операций по обмену валюты в банкоматах внесения наличных Ардшинбанка, помимо перевода на номер телефона, может быть направлена на счет Реабилитационного центра «Дом солдата». С момента основания благотворительно-общественной организации «Дом солдата» Ардшинбанк является ее постоянным партнером и сторонником.
В своем приветственном слове председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян, в частности, отметил: «Каждый из вас уже совершил подвиг — и речь идет не только о поле боя, но и о той повседневной работе, которую вы выполняете здесь, в реабилитационном центре, на пути к выздоровлению и возвращению к полноценной жизни. Для нас важно постоянно быть рядом с вами и в меру наших сил оказывать поддержку».
Во время визита военнослужащие и пациенты общались и фотографировались с Артуром Алексаняном, задавали вопросы о тренировках, процессе восстановления после травм, обменивались советами о психологической стойкости и умении не сдаваться.
С благодарственными словами к присутствующим обратились основатели Реабилитационного центра «Дом солдата» — ректор ЕГМУ Армен Мурадян и Айкуи Минасян.
«В этом доме — Доме солдата — собрано так много историй; можно сказать, что здесь, в одном месте, сосредоточены славные страницы нашей армии. Подопечные Дома солдата — это ребята, получившие ранения в 1990-е годы, а также во время Четырёхдневной и 44-дневной войн. Ардшинбанк всегда стоит рядом с Домом солдата, помогая решать социальные вопросы ребят и реализуя программы их реинтеграции. Вспомним грандиозный концерт в Оперном театре, когда ребята вышли на сцену и доказали всем, что продолжают жить и дарить жизнь», — отметил Армен Мурадян.
«Одной из важнейших программ, реализованных совместно с Ардшинбанком, является программа «Балаховит». Банк перечислил значительную сумму во Всеармянский фонд с целью участия в строительстве специально адаптированного жилого квартала. В этом квартале в настоящее время строятся восемь домов для военнослужащих с инвалидностью, и вскоре ребята будут жить в собственных домах. Социальные и реинтеграционные программы — это одни из ключевых направлений, без которых физическое лечение зачастую не способно вернуть ребят к полноценной жизни», — отметила Айкуи Минасян.