Հունվարի 26-ին Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը և բրենդի դեսպան, օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանն այցելեցին Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնի բուժառուներին: Ջերմ մթնոլորտում կայացավ հյուրերի հանդիպումը զինծառայողների և վետերանների հետ, ինչը դարձավ մեր երկրի պաշտպանների հանդեպ խորը հարգանքի,  աջակցության և միասնության ևս մեկ արտահայտություն:
Այցելության ընթացքում հայտարարվեց նոր նախաձեռնության մասին, համաձայն որի  այսուհետ բանկի կանխիկի մուտքագրման բանկոմատներում, փոխարկման գործարքի ժամանակ ձևավորված մետաղադրամը հնարավոր կլինի  հեռախոսահամարին ուղղելուց բացի փոխանցել Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնի հաշվեհամարին: Զինվորի տուն բարեգործական-հասարակական կազմակերպության հիմնադրման պահից Արդշինբանկը հանդիսանում է վերջինիս մշտական աջակից և գործընկեր։
Իր ողջույնի խոսքում Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը մասնավորապես նշեց. «Ձեզանից յուրաքանչյուրն արդեն սխրանք է գործել, խոսքս ոչ միայն մարտի դաշտի մասին է, այլ նաև այն ամենօրյա աշխատանքի, որ դուք կատարում եք այստեղ՝ վերականգնողական կենտրոնում, ապաքինման, լիարժեք կյանքին վերադառնալու ճանապարհին: Մեզ համար կարևոր է մշտապես լինել ձեր կողքին և մեր ուժերի ներածի չափով աջակցել»։
Այցելության ընթացքում զինծառայողներն ու բուժառուները զրուցեցին և լուսանկարվեցին Արթուր Ալեքսանյանի հետ, հարցուփորձ արեցին մարզումների, վնասվածքներից հետո վերականգնողական ընթացքի մասին, փոխանակվեցին հոգեբանական ամրության և չհանձնվելու մասին խորհուրդներով։
Շնորհակալական խոսքով ներկաներին դիմեցին Զինվորի տուն վերականգնողական կենտրոնի հիմնադիրները՝ ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը և  Հայկուհի Մինասյանը:
«Այս տանը՝ Զինվորի տանը, այնքան պատմություններ կան, կարելի է ասել՝ մեր բանակի փառահեղ էջեր՝ խտացված մեկ տեղում: Զինվորի տան բուժառուները 90-ականներին վիրավորված, 4-օրյա և 44-օրյա պատերազմների ժամանակ վիրավորված տղաներ են: Արդշինբանկը Զինվորի տան կողքին է՝ տղաների սոցիալական  խնդիրները լուծելիս, տղաների վերաինտեգրման ծրագրերն իրականացնելիս, օպերայի փառահեղ համերգը հիշենք, երբ տղաները բեմ բարձրացան ու բոլորին ապացուցեցին, որ շարունակում են ապրել և ապրեցնել»,- նշեց Արմեն Մուրադյանը։
«Արդշինբանկի հետ համատեղ իրականացված ամենակարևոր ծրագրերից է Բալահովիտի ծրագիրը: Բանկը մեծ գումար է փոխանցել Հայաստան համահայկական հիմնադրամին՝ հատուկ հարմարեցված թաղամասի կառուցմանը մասնակից լինելու նպատակով: Այդ  թաղամասում 8 զինհաշմանդամի տուն է կառուցվում այս պահին,  շուտով տղաներն իրենց սեփական տներում կապրեն:
Սոցիալական և վերաինտեգրման ծրագրերն այն կարևոր կետերից են, առանց որոնց  ֆիզիկական բուժումը հաճախ անկարող կլինի տղաներին կյանքի վերադարձնել»,- նշեց Հայկուհի Մինասյանը:

On January 26, Ardshinbank Chairman of the Board Artak Ananyan and Brand Ambassador, Olympic Champion Artur Aleksanyan visited the patients of the “Zinvori Tun” Rehabilitation Center. The meeting between the guests and the servicemen and veterans took place in a warm and heartfelt atmosphere, becoming another expression of deep respect, support, and unity with the defenders of our country.
During the visit, a new initiative was announced. From now on, in addition to sending the change generated during exchange transactions at the bank’s cash deposit ATMs to a mobile phone number, customers will also be able to transfer it directly to the account of the “Zinvori Tun” Rehabilitation Center. Since the establishment of the “Zinvori Tun” charitable public organization, Ardshinbank has been its permanent supporter and partner.
In his welcoming speech, Ardshinbank Chairman of the Board Artak Ananyan particularly noted: “Each of you has already accomplished a feat. I am not only referring to the battlefield, but also to the daily work you do here at the rehabilitation center, on the path to recovery and returning to a full life. It is important for us to always stand by your side and support you to the best of our ability.”
During the visit, servicemen and patients spoke with Artur Aleksanyan, took photographs, asked questions about training and the rehabilitation process after injuries, and exchanged thoughts on psychological resilience and the importance of never giving up.
The founders of the “Soldier’s House” Rehabilitation Center, YSU Rector Armen Muradyan and Haykuhi Minasyan, concluded the meeting with words of gratitude addressed to the guests.
““In this house — the Soldier’s House — there are so many stories; one could say the glorious pages of our army are concentrated here in one place. The residents of the Soldier’s Home are men wounded in the 1990s, as well as those injured during the Four-Day War and the 44-Day War. Ardshinbank stands by the Soldier’s Home in addressing its residents’ social issues and implementing their reintegration programs. Let us remember the magnificent concert at Opera, when the boys took to the stage and proved to everyone that they continue to live and to give life,” noted Armen Muradyan.
“One of the most important programs implemented jointly with Ardshinbank is the Balahovit project. The bank donated a significant amount to the All-Armenian Fund to fund the construction of a specially adapted residential area. Eight homes for disabled veterans are currently being built in that neighborhood, and soon they will be living in their own houses. Social and reintegration programs are among the key elements without which physical treatment alone often cannot return the boys to everyday life,” noted Haykuhi Minasyan.”