Fitch վարկանշային գործակալությունը վերահաստատել է Արդշինբանկի վարկանիշը
Fitch միջազգային վարկանշային գործակալությունը այսօր վերահաստատել է Արդշինբանկի արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) "B+" վարկանիշը:
Գործակալության կարծիքով "Բանկի վարկանիշի վերահաստատումը արտացոլում է Բանկի համարժեք և ընդունելի ֆինանսական վիճակը` չնայած դժվար գործառնական միջավայրի չափավոր ճնշմանը, ողջամիտ կորուստները կլանելու  կարողությունը, իրացվելիության բավարար մակարդակը մեծածավալ պարտավորությունների սպասարկումն  ապահովելու համար և տեղական շուկայում զգալի դերը (ներքին շուկայի վարկավորման 13% մասնաբաժին):"
Բանկին շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին հավասար վարկանիշ, ինչը մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշ է:
Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղինակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ:

Рейтинговое агенство Fitch подтвердило рейтинги Ардшинбанка
Сегодня международное рейтинговое агенство Fitch подтвердило долгосрочный рейтинг дефолта эмитента (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) ЗАО “Ардшинбанк” на уровне “B+”.
По мнению агенства “Подтверждение рейтинга банка отражает адекватные финансовые показатели банка, несмотря на умеренное давление сложной операционной среды,  способность абсорбировать умеренные потери, наличие  необходимой подушки ликвидности для обслуживания крупных погашений и значимую роль на локальном рынке (13% доли рынка внутреннего кредитования)”.
Ардшинбанку присвоен рейтинг на уровне рейтинга Республики Армения, что является наилучшим показателем рейтинга для любой частной компании.
Ардшинбанк является единственной компанией в Армении, которой присвоены рейтинги двух международных рейтинговых агенств (Moody’s и Fitch).”