Moody’s միջազգային վարկանիշային գործակալությունն վերագնահատել է  Արդշինբանկի վարկանիշը` բարձրացնելով այն, իսկ հեռանկարը գնահատել է «կայուն»: Արդշինբանկին շնորհված են երկարաժամկետ տեղական արժութային ավանդների վարկանիշ (LT Bank Deposits (Local Currency))` Ba3, երկարաժամկետ արտարժութային ավանդների վարկանիշ (LT Bank Deposits (Foreign))` B1, ելակետային վարկային գնահատման վարկանիշը (Baseline Credit Assessment)` Ba3, կոնտրագենտի ռիսկի գնահատման վարկանիշ (Counterparty Risk Assessment)՝ Ba2:
Վարկանիշային գործակալությունը տրամադրել է վարկանիշի իր մեկնաբանություններն ու մասնավորապես նշել, որ Երկարաժամկետ տեղական արժութային ավանդների Ba3  վարկանիշը հիմնված է պետական պարտքի Ba3 վարկանիշի դրական հեռանկարի վրա: Երկարաժամկետ արտարժութային ավանդների B1 վարկանիշը պայմանավորված է Բանկի վարկունակության բարելավված դիրքով, ինչն արտահայտվում է Բանկի խնդրայարույց վարկերի տեսակարար կշռի նվազումամբ, Բանկի շահութաբերության աճով և կապիտալի դիրքի ամրապնդմամբ:
Բանկին շնորհված է Հայաստանի Հանրապետության սուվերեն վարկանիշային մակարդակին հավասար վարկանիշ, ինչը երկրում մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշ է:

Moody's Investors Service upgraded Ardshinbank's rating with Stable outlook. The following ratings are assigned to the bank: Ba3 for LT Bank Deposits (Local Currency), B1 for LT Bank Deposits (Foreign), Ba3 for Baseline Credit Assessment, Ba2 for Counterparty Risk Assessment.
Moody’s provided rating rationale, noting in particular that the upgrade of Ardshinbank’s Long-Term Local Currency Bank Deposits rating is based on the positive outlook for Ba3 rating of public debt. The upgrade of Ardshinbank’s long-term foreign currency deposit rating is driven by the bank's strengthened solvency profile. The improvements in solvency profile are reflected in the bank's declining problem loan ratio, improving profitability and strengthened capital position.
Ardshinbank is granted a rating equal to the sovereign rating of the Republic of Armenia, which is the best rating indicator for a private entity in the country.