Moody’s միջազգային վարկանիշային գործակալությունն վերագնահատել է  Արդշինբանկի վարկանիշը` բարձրացնելով այն, իսկ հեռանկարը գնահատել է «կայուն»: Արդշինբանկին շնորհված են երկարաժամկետ տեղական արժութային ավանդների վարկանիշ (LT Bank Deposits (Local Currency))` Ba3, երկարաժամկետ արտարժութային ավանդների վարկանիշ (LT Bank Deposits (Foreign))` B1, ելակետային վարկային գնահատման վարկանիշը (Baseline Credit Assessment)` Ba3, կոնտրագենտի ռիսկի գնահատման վարկանիշ (Counterparty Risk Assessment)՝ Ba2:
Վարկանիշային գործակալությունը տրամադրել է վարկանիշի իր մեկնաբանություններն ու մասնավորապես նշել, որ Երկարաժամկետ տեղական արժութային ավանդների Ba3  վարկանիշը հիմնված է պետական պարտքի Ba3 վարկանիշի դրական հեռանկարի վրա: Երկարաժամկետ արտարժութային ավանդների B1 վարկանիշը պայմանավորված է Բանկի վարկունակության բարելավված դիրքով, ինչն արտահայտվում է Բանկի խնդրայարույց վարկերի տեսակարար կշռի նվազումամբ, Բանկի շահութաբերության աճով և կապիտալի դիրքի ամրապնդմամբ:
Բանկին շնորհված է Հայաստանի Հանրապետության սուվերեն վարկանիշային մակարդակին հավասար վարկանիշ, ինչը երկրում մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշ է:

Международное рейтинговое агентство Moody’s повысило рейтинги Ардшинбанка с прогнозом "стабильный". Ардшинбанку присвоены рейтинги Долгосрочных депозитов в национальной валюте Ba3 (LT Bank Deposits (Local Currency), Долгосрочных депозитов в иностранной валюте B1 (LT Bank Deposits (Foreign), Базового уровня оценки кредитоспособности Ba3 (Baseline Credit Assessment), Оценки риска контрагента Ba2 (Counterpart Risk Assesment).
Moody's предоставил обоснование рейтинга, в частности, отметив, что повышение долгосрочного рейтинга депозитов в национальной валюте Ардшинбанка основано на позитивном прогнозе рейтинга государственного долга Ba3. Повышение долгосрочного рейтинга депозитов в иностранной валюте Ардшинбанка обусловлено усилением профиля платежеспособности банка. Улучшение профиля платежеспособности отражается в снижении коэффициента проблемных кредитов банка, повышении прибыльности и укреплении позиции капитала.
Ардшинбанку присвоен рейтинг на уровне суверенного рейтинга Республики Армения, что является наилучшим показателем рейтинга для любой частной компании страны.