Moody’s միջազգային վարկանիշային գործակալությունը հաստատել է Արդշինբանկի վարկանիշը` հեռանկարը գնահատելով «կայուն»: Արդշինբանկին շնորհված են երկարաժամկետ տեղական արժութով ավանդների վարկանիշ (LT Bank Deposits (Local Currency))` Ba3, երկարաժամկետ արտարժութային ավանդների վարկանիշ (LT Bank Deposits (Foreign))` B1, ելակետային վարկային գնահատման վարկանիշը (Baseline Credit Assessment)` Ba3, կոնտրագենտի ռիսկի գնահատման վարկանիշ (Counterparty Risk Assessment)՝ Ba2:
Վարկանիշային գործակալությունն իր մեկնաբանությունում նշել է, որ 2019 թվականին Արդշինբանկի շահույթը մինչ պահուստների ձևավորումը եղել է բանկի ակտիվների 3.3%-ի չափով, ինչը առողջ ցուցանիշ է, որն էլ իր հերթին պայմանավորված է առողջ զուտ տոկոսային մարժայով և ծախսերի արդյունավետության լավ մակարդակով: Այս ամենը ստեղծում է լավ պաշտպանիչ բարձիկ մեղմացնելու վարկերի մարումների գծով հնարավոր կորուստները՝ առանց վտանգի տակ դնելու բանկի կապիտալը:
Արդշինբանկը կարևորում է այս գնահատականը, որը ևս մեկ անգամ փաստում է բանկի հուսալիությունը և վստահության բարձր մակարդակը չնայած կորոնավիրուսի հետ կապված ճգնաժամին:

Международное рейтинговое агентство Moody's подтвердило рейтинг Ардшинбанка с прогнозом «Стабильный». Ардшинбанку присвоены рейтинги Долгосрочных депозитов в национальной валюте Ba3 (LT Bank Deposits (Local Currency), Долгосрочных депозитов в иностранной валюте B1 (LT BankDeposits (Foreign), Базового уровня оценки кредитоспособности Ba3 (Baseline Credit Assessment) и Оценки риска контрагента Ba2 (Counterpart Risk Assesment).
В своих комментариях рейтинговое агентство указало, что прибыль Ардшинбанка до формирования резервов составила 3.3% от совокупных активов. Такой уровень прибыли является здоровым и основан на хорошей чистой процентной марже и эффективности расходов банка, что позволяетснизить ожидаемые убытки по кредитному риску без ущерба для капитала Ардшинбанка.
Рейтинг Ардшинбанка подтвержден несмотря на эпидемию коронавируса, что еще раз демонстрирует надежность банка и высокий уровень доверия к нему со стороны международных финансовых организаций.