Moody’s միջազգային վարկանիշային գործակալությունը հաստատել է Արդշինբանկի վարկանիշը` հեռանկարը գնահատելով «կայուն»: Արդշինբանկին շնորհված են երկարաժամկետ տեղական արժութով ավանդների վարկանիշ (LT Bank Deposits (Local Currency))` Ba3, երկարաժամկետ արտարժութային ավանդների վարկանիշ (LT Bank Deposits (Foreign))` B1, ելակետային վարկային գնահատման վարկանիշը (Baseline Credit Assessment)` Ba3, կոնտրագենտի ռիսկի գնահատման վարկանիշ (Counterparty Risk Assessment)՝ Ba2:
Վարկանիշային գործակալությունն իր մեկնաբանությունում նշել է, որ 2019 թվականին Արդշինբանկի շահույթը մինչ պահուստների ձևավորումը եղել է բանկի ակտիվների 3.3%-ի չափով, ինչը առողջ ցուցանիշ է, որն էլ իր հերթին պայմանավորված է առողջ զուտ տոկոսային մարժայով և ծախսերի արդյունավետության լավ մակարդակով: Այս ամենը ստեղծում է լավ պաշտպանիչ բարձիկ մեղմացնելու վարկերի մարումների գծով հնարավոր կորուստները՝ առանց վտանգի տակ դնելու բանկի կապիտալը:
Արդշինբանկը կարևորում է այս գնահատականը, որը ևս մեկ անգամ փաստում է բանկի հուսալիությունը և վստահության բարձր մակարդակը չնայած կորոնավիրուսի հետ կապված ճգնաժամին:

International rating agency Moody's affirmed Ardshinbank's rating with Stable outlook. The following ratings are assigned to the bank: Ba3 for LT Bank Deposits (Local Currency), B1 for LT Bank Deposits (Foreign), Ba3 for Baseline Credit Assessment, Ba2 for Counterparty Risk Assessment.
Moody’s reported that the bank’s sound pre-provision income at 3.3% of average total assets in 2019, underpinned by a healthy net interest margin and good cost efficiency, provides a good buffer for absorbing expected credit losses without affecting its capital position.
Ardshinbank highly values this assessment, which once again demonstrates the bank's reliability and high level of confidence, despite the crisis over the coronavirus disease.