Դեկտեմբերի 17-ին Արդշինբանկում ամփոփեցինք «Ինչպես դառնալ միլիոնատեր» խաղարկությունը։ Բանկի Youtube-յան պաշտոնական ալիքում անցկացվեց 21 հաղթողների օնլայն խաղարկություն։ Պատահականության սկզբունքով ընտրված 21 հաջողակները շահեցին 15 հատ 1 միլիոն ՀՀ դրամ, 5 հատ 3 միլիոն ՀՀ դրամ, և 1 հատ 5 միլիոն ՀՀ դրամ:
Անդրադառնալով խաղարկության նախապատմությանը, նշենք, որ հաղթողներն ընտրվել են 2025 թվականի սեպտեմբերի 1-ից դեկտեմբերի 1-ն Արդշինբանկից հիփոթեքային վարկ (կառուցում, ձեռքբերում՝ 1-նային և 2-րդային շուկա) կամ վերանորոգման վարկ ստացած բոլոր հաճախորդների շրջանակում: Խաղարկության մասնակցության մանրամասները ներկայացված են հետևյալ հղմամբ։
Այսպիսով, հրապարակում ենք «Ինչպես դառնալ միլիոնատեր» խաղարկության հաղթողների ցանկը և ևս մեկ անգամ շնորհավորում ենք նրանց բոլորին:
1 միլիոն ՀՀ դրամ.
·         Մաթևոսյան Սարգիս, +374********012
·         Աբրահամյան Սերգեյ, +374********260
·         Արամյան Արևիկ, +374********789
·         Ալոյան Նարեկ, +374********256
·         Զաքարյան Ալբերտ, +374********011
·         Գասպարյան Արմինե, +374********429
·         Աստծատուրյան Սլավիկ, +374********253
·         Վանեսյան Հովհաննես, +374********669
·         Անդրանիկյան Սամսոն, +374********739
·         Աղաջանյան Բագրատ, +374********000
·         Արսենյան Վահան, +374********055
·         Պալայան Կարեն, +374********308
·         Միքայելյան Տիգրան, +374********777
·         Հովհաննիսյան Արման, +374********680
·         Հովհաննիսյան Սամվել, +374********480
3 միլիոն ՀՀ դրամ.
·         Մարտիրոսյան Կարեն, +374********845
·         Մանանդյան Արսեն, +374********085
·         Ասլանյան Լիլիթ, +374********757
·         Խաչատրյան Անահիտ, +374********830
·         Հակոբյան Նելսոն, +374********221
5 միլիոն ՀՀ դրամ.
·         Սարգսյան Վահե, +374********733
Նշենք նաև, որ Արդշինբանկը ներկայումս երկարաձգել է հիփոթեքային վարկավորման մեկ այլ հատուկ առաջարկի՝ 3% cashback-ով հիփոթեքի վերաֆինանսավորման արշավի ժամկետը մինչև 2026թ.-ի հունվարի 9-ը, որի շրջանակում բոլոր այն հաճախորդները, ովքեր կտեղափոխեն իրենց հիփոթեքային վարկերն Արդշինբանկ, ոչ միայն կօգտվեն 3% cashback-ից, այլև՝ մինչև 3% իջեցված տոկոսադրույքից: Բանկի հիփոոթեքային վարկավորման բոլոր ծառայություններին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Արդշինբանկը Հայաստանի առաջատար բանկն է։ Այն մատուցում է բազմաբնույթ ունիվերսալ բանկային ծառայություններ՝ տրամադրելով լուծումներ մանրածախ, կորպորատիվ, ներդրումային, ինչպես նաև փրայվիթ բանկինգի ու ակտիվների կառավարման ոլորտներում։ Արդշինբանկը Հայաստանի միակ ընկերությունն է, որն ունի աշխարհի երեք առաջատար՝ Standard & Poor's (BB- (Stable)), Moody’s (Ba3 (Stable)) և Fitch (BB- (Stable)) վարկանիշային ընկերությունների կողմից շնորհված վարկանիշեր: Բանկն ունի Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշային մակարդակին հավասար վարկանիշ, ինչը մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշն է:

On December 17, we concluded the “How to Become a Millionaire” raffle. An online raffle with 21 winners was held on our official YouTube channel. The 21 lucky winners, selected by chance, won 15 prizes of 1 million AMD, 5 prizes of 3 million AMD, and 1 prize of 5 million AMD.
The winners were selected from among all customers who received a mortgage loan (construction, acquisition: primary and secondary market) or a renovation loan from Ardshinbank from September 1 to December 1, 2025. Details of participation in the raffle are presented here.
Below, is the list of winners of the “How to Become a Millionaire” raffle. We once again congratulate them all.
1 million AMD
• Matevosyan Sargis, +374********012
• Abrahamyan Sergey, +374********260
• Aramyan Arevik, +374********789
• Aloyan Narek, +374********256
• Zakaryan Albert, +374********011
• Gasparyan Armine, +374********429
• Asttsaturyan Slavik, +374********253
• Vanesyan Hovhannes, +374********669
• Andranikyan Samson, +374********739
• Aghajanyan Bagrat, +374********000
• Arsenyan Vahan, +374********055
• Palayan Karen, +374********308
• Mikayelyan Tigran, +374********777
• Hovhannisyan Arman, +374********680
• Hovhannisyan Samvel, +374********480
3 million AMD
• Martirosyan Karen, +374********845
• Manandyan Arsen, +374********085
• Aslanyan Lilit, +374********757
• Khachatryan Anahit, +374********830
• Hakobyan Nelson, +374********221
5 million AMD
• Sargsyan Vahe, +374********733
It is also worth noting that we have extended the period of another mortgage-lending special offer, the 3% cashback mortgage refinancing campaign, until January 9, 2026. Within the framework of this campaign, all customers who transfer their mortgage loans Ardshinbank will not only benefit from a 3% cashback, but also from a reduced interest rate of up to 3%. You can learn about all of our mortgage lending services here.
Ardshinbank is Armenia’s leading bank. It provides a wide range of universal banking services, offering solutions in retail, corporate, investment, as well as private banking and asset management. Ardshinbank is the only Armenian company rated by all three of the world’s leading rating agencies: Standard & Poor's (BB- (Stable)), Moody’s (Ba3 (Stable)), and Fitch (BB- (Stable)). Ardshinbank’s rating is equal to that of the Republic of Armenia itself, which represents the highest possible assessment for a private institution in the country.