Արդշինբանկը «Global Finance» միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2019 թվականի «Տարվա լավագույն բանկ»:
«Տարվա լավագույն բանկ» տիտղոսը շնորհվել է հատուկ հետազոտության արդյունքում բանկի գործունեությունը բնութագրող հետևյալ ցուցանիշների հիման վրա՝ ակտիվների աճ, շահութաբերության մակարդակ, ռազմավարական նշանակության հարաբերություններ, տարածաշրջանում լայն աշխարհագրություն, նոր բիզնես ուղղությունների զարգացում և նորարար բանկային ծառայություններ:
««Global Finance»-ի կողմից Բանկն այս մրցանակին է արժանանում արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ: Այս մրցանակը խոսում է Բանկի զարգացման ճիշտ վեկտորի մասին, դրա հուսալիության, կայունության և արդյունավետ գործունեության մասին»,- նշեց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Ինչպես նշված է «Global Finance»-ի մամլո հաղորդագրությունում, այս տարվա հաղթողները այն բանկերն են, որոնք բացահայտել են իրենց հաճախորդների կարիքները շուկայական բարդ պայմաններում և հասել են զգալի արդյունքների՝ հիմք դնելով ապագա հաջողությունների համար:
«Global Finance» ամսագրի կողմից 2019թ. «Տարվա լավագույն բանկ» են ճանաչվել Bank of America-ն (ԱՄՆ), Commerzbank-ը (Գերմանիա), Lloyds Bank-ը (Մեծ Բրիտանիա), BNP Paribas-ը (Բելգիա), TBC-ն (Վրաստան) և այլ առաջատար բանկեր: «Global Finance» ամսագրի կողմից «Տարվա լավագույն բանկ» ճանաչված բանկերի ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ ամսագրի պաշտոնական կայքում՝ https://goo.gl/iB4Mvr:

Международный престижный журнал «Global Finance» признал Ардшинбанк лучшим банком Армении 2019 года.
Статус «Лучший банк» присвоен на основе исследований следующих показателей деятельности банка: динамика роста активов, уровень доходности, географический охват, стратегические отношения, развитие новых направлений бизнеса и предоставление инновационных продуктов.
«Ардшинбанк удостаивается этой награды второй год подряд, что констатирует правильный вектор развития банка, его надежность, стабильность и эффективность»,- прокомментировал событие председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян.
Согласно пресс-релизу Global Finance, победителями в этом году стали те банки, которые внимательно следили за потребностями своих клиентов на сложных рынках и добились лучших результатов, заложив основы для будущего успеха.
Журнал «Global Finance» признал лучшими банками года и такие авторитетные банки как Bank of America (США), Commerzbank (Германия), Lloyds Bank (Великобритания), BNP Paribas (Бельгия), TBC (Грузия), и пр. С полным списком участников номинации «Самый лучший банк года» журнала Global Finance можно ознакомиться по ссылке https://goo.gl/iB4Mvr.