Հուլիսի 9-ին "Արդշինբանկ" ՓԲԸ-ն Լոնդոնում հեղինակավոր "Euromoney" ամսագրի կողմից ճանաչվեց Հայաստանի 2015թ. "Տարվա լավագույն բանկ":
Միջազգային ֆինանսական հեղինակավոր կառույցները բարձր են գնահատում ՀՀ բանկային համակարգում Արդշինբանկի առաջատար դիրքերը՝ հատկապես հաշվի առնելով, որ բանկն էապես ավելացրել է շուկայի իր մասնաբաժինը: Արդշինբանկը նաեւ Հայաստանում առաջին մասնավոր ընկերությունն է, որ միջազգային կապիտալի շուկաներում թողարկել է պարտատոմսեր:
"Տարվա լավագույն բանկ" տիտղոսի նվաճումն եղել է ի շնորհիվ բանկի հաճախորդների և գործընկերների հետ փոխշահավետ և արդյունավետ համագործակցության:
ՏԵՂԵԿԱՆՔ
Արդշինբանկը "Տարվա բանկ" էր ճանաչվել նաև 2014 թ.՝ հեղինակավոր Financial Times-ի "The Banker" ամսագրի կողմից:
Բրիտանական Euromoney Institutional Investors ընկերության "Euromoney" հեղինակավոր ամսագիրն արդեն 20 տարուց ավել իրականացնում է համաշխարհային մասշտաբով լավագույն ֆինանսական կառույցների գործունեության արդյունքների գնահատման ամենամյա գործընթաց: Յուրաքանչյուր տարի մրցույթին մասնակցում են ավելի քան 100 երկրի ներկայացուցիչ բանկերի ղեկավարներ:

9-ого июля в Лондоне журнал “Euromoney” признал ЗАО “Ардшинбанк” Лучшим банком 2015 года в Армении.
Авторитетные международные финансовые институты высоко оценивают лидирующие позиции ЗАО “Ардшинбанк” на армянском банковском рынке, особенно учитывая, что банк существенно увеличил свою долю на финансовом рынке страны. ЗАО “Ардшинбанк” также первая армянская частная компания, которая выпустила облигации на международных рынках капитала.
Звание Лучшего банка Армении было получено благодаря плодотворному и взаимовыгодному сотрудничеству с клиентами и партнерами банка.
СПРАВКА
ЗАО “Ардшинбанк” был признан Банком года также в 2014 году известным журналом “The Banker” издательства Financial Times.
Авторитетный журнал “Euromoney” британской компании Euromoney Institutional Investors вот уже более 20 лет проводит ежегодную оценку результатов деятельности лучших финансовых организаций по всему миру. Ежегодно в этом конкурсе участвуют руководители банков представителей из более 100 стран.