Արդշինբանկը հայտարարվել է երեք անվանակարգերում հաղթող «Asian Banking & Finance Retail Banking Awards 2020» ամենամյա մրցույթում: ABF Awards մրցանակաբաշխության շրջանակներում պարգևատրվել են ավելի քան 100 հեղինակավոր բանկեր 30 երկրներից։ Բանկին շնորհվել են մանրածախ բանկային ծառայությունների ոլորտում Հայաստանի «Տարվա մանրածախ բանկ», «Տարվա թվային բանկային նախաձեռնություն» և «Տարվա նախաձեռնություն օնլայն բանկինգի ոլորտում» մրցանակները:
Արդշինբանկն իր կատարած աշխատանքով բազմիցս արժանացել է միջազգային ամսագրերի ուշադրությանը։ 2020 թվականին Բանկը ճանաչվել է Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» ըստ «Global Finance» և «Euromoney» հեղինակավոր ամսագրերի, Financial Times հրատարակչության The Banker հեղինակավոր միջազգային ամսագիրը կապիտալի միջազգային շուկայում բանկի եվրոպարտատոմսերի թողարկումը ճանաչել է որպես «Տարվա գործարք Եվրոպայում»։
«Բոլոր մրցանակների հիմքում հաճախորդների համար բանկային ծառայությունների մատուցումն առավել որակյալ և հասանելի դարձնելն է: Ստացած մրցանակները ևս մեկ անգամ վկայում են բանկի հուսալիության ու վստահության բարձր մակարդակի մասին, - նշվում է հաղորդագրությունում:
Մրցանակաբաշխության շրջանակներում պարգևատրված բանկերի ամբողջական» ցանկին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ https://asianbankingandfinance.net/co-written-partner/news/asian-banking-finance-awards-holds-first-ever-digital-awards-presentation.
Արդշինբանկի սպասարկման լայն ցանցն այսօր ներառում է 63 մասնաճյուղ, 138 բանկոմատ, 670 առևտրային տերմինալ, ավելի քան 2000 ինքնասպասարկման տերմինալ, ինչպես նաև հեռախոսային բանկ, ինտերնետ և բջջային բանկային ծառայություններ: Բանկի հաճախորդների շուրջ 1/3-ը Ardshinbank մոբայլ հավելվածի ակտիվ օգտատեր է: 2020 թվականին Բանկն առաջինն էր, որ իր մոբայլ հավելվածի օգտատերերի համար հասանելի դարձրեց քարտից քարտ միջազգային փոխանցումները, հնարավորություն տալով վճարային քարտից իրականացնել 24/7 ռեժիմով փոխանցումներ արտերկրում թողարկված Visa և Mastercard քարտերին: Փոխանցումը հասանելի է դառնում ստացողին վայրկյանների ընթացքում, որի համար ընդամենն անհրաժեշտ է իմանալ փոխանցում ստացող քարտի համարը:

Ardshinbank has received three awards at the "Asian Banking & Finance Retail Banking Awards 2020”. More than 100 exceptional banks from 30 countries were awarded in this year. Ardshinbank was awarded in the field of retail banking as “Domestic Retail Bank of the Year”, “Digital Banking Initiative of the Year”, “Online Banking Initiative of the Year”.
Ardshinbank has frequently been the center of attention by international magazines for its activities. In 2020, the Bank was awarded as “Best Bank of the Year" in Armenia, according to the authoritative magazines “Global Finance” and “Euromoney”; the international magazine “The Banker” by Financial Times acknowledged the issue of Eurobonds in the international capital market as the “Deal of the Year in Europe”.
“Providing high quality and affordable banking services to clients is the core of all the awards. The received awards once again highlight the high level of reliability and trust towards the Ardshinabnk”, it is said in the report.
To see the full list of all the winning companies in the framework of the award ceremony, click the following link https://asianbankingandfinance.net/co-written-partner/news/asian-banking-finance-awards-holds-first-ever-digital-awards-presentation.
Today, Ardshinbank's wide service network includes 63 branches, 138 ATMs, 670 retail terminals, more than 2000 self-service terminals, as well as telephone, Internet and mobile banking services. About 1/3 of the Bank's clients are active users of the mobile app. In 2020, the Bank was the pioneer to make international card-to-card transfers available for the users of its mobile app, enabling them to make 24/7 transfers from their payment cards to Visa and Mastercard cards issued abroad. The transfer is realized within a few seconds, so you will just need to know the recipient’s card number.