Արդշինբանկն իր միջազգային գործընկերների՝ Visa միջազգային վճարային համակարգի և լատվիացի գործընկեր D8 կորպորացիայի հետ համատեղ գործարկել է VTS ծառայությունը (Visa Token Service)՝ VISA քարտերով անվտանգ անհպում վճարումներ կատարելու համար: Ծառայությունը ներդրված է բանկի Մոբայլ բանկինգ հավելվածում՝ էլեկտրոնային դրամապանակ տողով, որն ակտիվացնելու շնորհիվ հնարավոր է վճարել ապրանքների և ծառայությունների համար անմիջապես սմարթֆոնով բանկային քարտի փոխարեն՝ անհպում վճարումներ ընդունող բոլոր վճարային տերմինալներում:
«Այժմ սմարթֆոնը դառնում է նաև հարմար վճարման միջոց։ Այլևս կարիք չկա բանկային քարտ կամ դրամապանակ կրել, բավարար է ունենալ Android համակարգով աշխատող հեռախոս և կարելի է  վճարել ապրանքների և ծառայությունների դիմաց՝  շարունակելով օգտվել Visa քարտերի բոլոր առավելություններից և անվտանգությունից:», - նշում է Արդշինբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը:
Էլեկտրոնային դրամապանակով վճարում կատարելու համար անհրաժեշտ է Արդշինբանկի ցանկացած տեսակի Visa քարտ, Արդշինբանկ մոբայլ բանկինգ հավելվածը՝ http://onelink.to/a9jw5f   և NFC տեխնոլոգիայով (Near Field Communication) աշխատող Android օպերացիոն համակարգով հեռախոս:
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը 2020թ.–ին Visa միջազգային վճարային համակարգի կողմից ճանաչվել է Հայաստանում Visa քարտերի խոշորագույն թողարկողը։
Արդշինբանկի վճարային քարտերի սպասարկման ենթակառուցվածքը ներառում է Հայաստանի ամբողջ տարածքում գործող 60 մասնաճյուղ, 138 բանկոմատ, 670 առևտրային տերմինալ, ինքնասպասարկման ավելի քան 2000 տերմինալ։

Ardshinbank, together with its international partners - “Visa” payment system and the Latvian corporation “D8”, launched the VTS (Visa Token Service) for secure contactless payments with VISA cards.  The service is integrated within the Mobile Banking application as an electronic wallet, with which you can pay for goods and services directly from your smartphone, instead of a bank card, at all payment terminals that accept contactless payments.
“Now the smartphone is becoming a convenient means of payment. It is no longer necessary to carry a bank card or wallet, it is enough to have an Android phone, and you can pay for goods and services, while continuing to enjoy all the benefits and security of Visa cards."- said Artak Khachatryan, Director of Retail Business at Ardshinbank.
In order to pay with an electronic wallet, you need  any type of Visa card from Ardshinbank, the Ardshinbank mobile banking application (http://onelink.to/a9jw5f) and NFC (Near Field Communication)  -enabled mobile device running Android operating system.
To remind, Ardshinbank was recognized in 2020 by the international payment system Visa as the largest issuer of its cards in Armenia.