Արդշինբանկն իր միջազգային գործընկերների՝ Visa միջազգային վճարային համակարգի և լատվիացի գործընկեր D8 կորպորացիայի հետ համատեղ գործարկել է VTS ծառայությունը (Visa Token Service)՝ VISA քարտերով անվտանգ անհպում վճարումներ կատարելու համար: Ծառայությունը ներդրված է բանկի Մոբայլ բանկինգ հավելվածում՝ էլեկտրոնային դրամապանակ տողով, որն ակտիվացնելու շնորհիվ հնարավոր է վճարել ապրանքների և ծառայությունների համար անմիջապես սմարթֆոնով բանկային քարտի փոխարեն՝ անհպում վճարումներ ընդունող բոլոր վճարային տերմինալներում:
«Այժմ սմարթֆոնը դառնում է նաև հարմար վճարման միջոց։ Այլևս կարիք չկա բանկային քարտ կամ դրամապանակ կրել, բավարար է ունենալ Android համակարգով աշխատող հեռախոս և կարելի է  վճարել ապրանքների և ծառայությունների դիմաց՝  շարունակելով օգտվել Visa քարտերի բոլոր առավելություններից և անվտանգությունից:», - նշում է Արդշինբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը:
Էլեկտրոնային դրամապանակով վճարում կատարելու համար անհրաժեշտ է Արդշինբանկի ցանկացած տեսակի Visa քարտ, Արդշինբանկ մոբայլ բանկինգ հավելվածը՝ http://onelink.to/a9jw5f   և NFC տեխնոլոգիայով (Near Field Communication) աշխատող Android օպերացիոն համակարգով հեռախոս:
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը 2020թ.–ին Visa միջազգային վճարային համակարգի կողմից ճանաչվել է Հայաստանում Visa քարտերի խոշորագույն թողարկողը։
Արդշինբանկի վճարային քարտերի սպասարկման ենթակառուցվածքը ներառում է Հայաստանի ամբողջ տարածքում գործող 60 մասնաճյուղ, 138 բանկոմատ, 670 առևտրային տերմինալ, ինքնասպասարկման ավելի քան 2000 տերմինալ։

Ардшинбанк совместно международными партнерами- платежной системой Visa и латвийской корпорацией D8 запустил услугу VTS (Visa Token Service) для безопасных бесконтактных платежей по картам VISA. Услуга внедрена в приложении Ардшинбанк Мобайл банкинг в виде “электронного кошелька”, благодаря которому можно оплачивать товары и услуги непосредственно со смартфона вместо банковской карты во всех платежных терминалах, принимающих бесконтактные платежи.
“Теперь смартфон становится удобным средством оплаты. Больше нет необходимости носить банковскую карту или кошелек, достаточно иметь телефоны на Android, чтобы оплатить товары и услуги, продолжая пользоваться всеми преимуществами и безопасностью карт Visa", - отметил директор розничного бизнеса Ардшинбанка Артак Хачатрян.
Для оплаты с помощью электронного кошелька необходима карта Visa любого типа Ардшинбанка, приложение Ардшинбанк Мобайл банкинг (http://onelink.to/a9jw5f) и телефон с операционной системой Android, работающей по технологии NFC (Near Field Communication):
Напомним, Ардшинбанк в 2020 году был признан международной платежной системой Visa крупнейшим эмитентом своих карт в Армении.
Инфраструктура обслуживания платежных карт Ардшинбанка включает 60 отделений, 138 банкоматов, 670 торговых терминалов, более 2000 терминалов самообслуживания по всей Армении.