Արդշինբանկն այսօր հաճախորդներին հասանելի դարձրեց ևս մեկ նորարարական վճարային լուծում՝ Google Pay-ը: Այժմ անհպում վճարումները բանկի քարտապանները կարող են կատարել արագ, հեշտ և անվտանգ Android օպերացիոն համակարգով աշխատող հեռախոսներով և Wear OS ժամացույցներով ավելի քան 45 երկրների առևտրի կետերում, ինչպես նաև Google Pay վճարումներ ընդունող առցանց խանութներում: Google Pay-ը հասանելի կլինի Արդշինբանկի կողմից թողարկված Visa և Mastercard դեբետային և վարկային բոլոր քարտերի համար:
«Արդշինբանկը առաջին բանկերից է Հայաստանում, որ հաճախորդներին առաջարկեց անհպում վճարումներ կատարել անմիջապես հեռախոսների, պլանշետների կամ խելացի ժամացույցների միջոցով: Google Pay ծառայության ներդրմամբ մենք միջազգայնորեն ճանաչված վճարային գործիքները հասանելի ենք դարձնում ինչպես Android, այնպես էլ iOS սարքեր օգտագործող մեր հաճախորդներին՝ նրանց հնարավորություն տալով իրենց գումարը տնօրինել իրենց ամենահարմար եղանակով», - բացատրում է Արդշինբանկի Մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը:
Արդշինբանկի քարտը Google Pay-ով օգտագործելու համար անհրաժեշտ է պարզապես Արդշինբանկի մոբայլ հավելվածի քարտեր բաժնից այն ընտրել, սեղմել «Add to Google Pay» կամ ավելացնել Google Wallet հավելվածում՝ սեղմելով «Add to card» և հետևել պարզ քայլերին:

Сегодня Ардшинбанк предоставил своим клиентам еще одно инновационное платежное решение – Google Pay. Теперь держатели карт банка могут быстро, легко и безопасно совершать бесконтактные платежи с помощью телефонов Android и часов Wear OS в торговых точках более чем в 45 странах, а также в интернет-магазинах, принимающих платежи через Google Pay. Google Pay будет доступен для всех дебетовых и кредитных карт Visa и Mastercard, выпущенных Ардшинбанком.
«Ардшинбанк — один из первых банков в Армении, который предложил клиентам совершать бесконтактные платежи напрямую через телефоны, планшеты или смарт-часы.  Внедряя сервис Google Pay, мы делаем всемирно признанные платежные инструменты доступными для наших клиентов, использующих устройства, как на Android, так и на iOS, давая им возможность распоряжаться своими деньгами наиболее удобным для них способом", - прокомментировал новость Артак Хачатрян, Директор розничного бизнеса Ардшинбанка.
Чтобы использовать карту Ардшинбанка с Google Pay, вам достаточно выбрать ее в разделе «Карты» мобильного приложения Ардшинбанка, нажать «Добавить в Google Pay» или добавить в приложение Google Wallet, нажав «Добавить на карту», после чего следовать дальнейшим рекомендациям.