Ինչպես բացման արարողության ժամանակ նշեց Արդշինբանկի Մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը, Արդշինբանկի մասնաճյուղային ցանցը խոշորագույններից է երկրում և նպատակ ունի յուրաքանչյուր հաճախորդի համար առավելագույն հարմարավետություն ապահովել:
«Արգիշտի» մասնաճյուղ բացելու անհրաժեշտությունը պայմանավորված է նրանով, որ բանկի հաճախորդների բազան անընդհատ և ակտիվորեն ընդլայնվում է։ Մենք փորձել ենք ստեղծել պայմաններ Էրեբունու բնակիչների ֆինանսական կարիքները լիովին բավարարելու համար՝ ինչպես թվային, այնպես էլ օֆլայն ծառայություններում»,- ասաց Ա. Խաչատրյանը:
Նշենք, որ Արդշինբանկը 2022 թվական է մուտք գործել 2 մլրդ ԱՄՆ դոլարի ակտիվներով, որը կազմում է Հայաստանի ՀՆԱ-ի մոտ 15%-ը։ Բանկի սեփական կապիտալը գերազանցել է 200 մլն ԱՄՆ դոլարը։ Արդշինբանկի մասնաճյուղային ցանցը խոշորագույններից է Հայաստանի բանկային համակարգում և ներկայումս ունի 63 գործող մասնաճյուղ, որոնցից 42-ը գտնվում են մարզերում, իսկ 21-ը՝ հանրապետության մայրաքաղաքում։ Մայիսին սպասվում է Արդշինբանկի ևս մեկ մասնաճյուղի բացում՝ Կոտայքի մարզում։

Как отметил на церемонии открытия директора розничного бизнеса Ардшинбанка Артак Хачатрян, филиальная сеть Ардшинбанка является одной из крупнейших в республике и имеет цель обеспечить максимальный комфорт для каждого клиента. Необходимость открытия филиала «Аргишти» обусловлена ​​тем, что клиентская база банка постоянно и активно расширяется. «Мы постарались создать условия для полного удовлетворения финансовых потребностей жителей района Эребуни, как в цифровых, так и в офлайн-услугах», — сказал А. Хачатрян.
Следует отметить, что в 2022 год Ардшинбанк вступил с активами в 2 миллиарда долларов США, что составляет порядка 15% от ВВП Армении. Собственный капитал банка превысил 200 млн. долларов США.  Филиальная сеть Ардшинбанка является одной из крупнейших в банковской системе Армении и на сегодняшний день насчитывает уже 63 действующих филиала, из которых 42 находятся в регионах и 21 в столице республики. В мае ожидается открытие еще одного филиала Ардшинбанка в Котайском марзе.