Արդշինբանկը «Global Finance» միջազգային ամսագրի կողմից ճանաչվել է 2020 թվականի Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ»: Հեղինակավոր այս մրցանակը հաստատում է Բանկի թվային ուղիների հնարավորությունները, բիզնեսի նորարարական մոտեցումը և ֆինանսական ուժեղ կատարողականը:
«Հաճախորդների` բանկերի նկատմամբ օրեցօր աճող պահանջները մարտահրավերներ են նետում մատուցելու առցանց և իրական ժամանակում հեռահար սպասարկման համակարգերով համապատասխան ծառայություններ` անվտանգ, ճկուն և լիակատար վերահսկողությամբ»,- մրցանակի վերաբերյալ մամլո հաղորդագրությունում նշել է «Global Finance» պարբերականի հիմնադիր և գլխավոր խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարրափուտոն,-«27 տարի շարունակ «Global Finance» հեղինակավոր ամսագրի«Տարվա լավագույն բանկ» մրցանակը օգնել է ճանաչել այն բանկերին, որոնք կարողանում են մատուցել ծառայություններ նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառմամբ»:
Նշենք, որ «Global Finance»-ի կողմից Արդշինբանկը «Տարվա լավագույն բանկ» մրցանակին էարժանանում արդեն երրորդ տարին անընդմեջ: Բանկը ամսագրի կողմից 6 տարի անընդմեջ արժանացել է նաև «Տարվա ամենահուսալի բանկ» մրցանակին:
Լավագույն բանկի ընտրությունն իրականացվել է ոլորտի վերլուծաբանների, բանկային խորհրդատուների, ինչպես նաև «Գլոբալ Ֆայնենս» ամսագրի խմբագիրների և ղեկավար աշխատակիցների հետազոտությունների հիման վրա: Արդյունքները կհրապարակվեն «Գլոբալ Ֆայնենս» ամսագրի 2020 թվականի հոկտեմբերի համարում:
«Global Finance» ամսագրի կողմից 2020թ. «Տարվա լավագույն բանկ» են ճանաչվել Bank of America-ն(ԱՄՆ), Barclays-ը (Մեծ Բրիտանիա), BNP Paribas-ը (Բելգիա), TBC-ն (Վրաստան) և այլ առաջատար բանկեր: «Global Finance» ամսագրի կողմից Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայում «Տարվա լավագույնբանկ» ճանաչված բանկերի ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ ամսագրի պաշտոնական կայքում՝ https://bit.ly/2IRAHgr:

Ардшинбанк признан лучшим банком 2020 года в Армении по версии международного журнала Global Finance. Эта престижная награда подтверждает выдающиеся достижения банка в области инновационных и цифровых технологий, а также высокие финансовые результаты.
«Банковское сообщество все чаще сталкивается с растущими требованиями клиентов к безопасному и гибкому доступу к банковским онлайн операциям », - прокомментировал событие Джозеф МакБрайд, основатель и главный редактор Global Finance. «Уже в течение 27 лет престижная награда Global Finance Best Bank Awards помогает определять банки, способные предоставлять первоклассные финансовые услуги с использованием инновационных технологий».
Следует отметить, что Ардшинбанк удостаивается звания «Лучший банк года» от Global Finance уже третий год подряд. Банк шесть лет подряд получал от журнала награду в номинации «Самый безопасный банк» .
Выбор лучшего банка основан на исследованиях отраслевых аналитиков, банковских консультантов, редакторов и руководителей журнала Global Financial. Результаты будут опубликованы в номере журнала Global Finance за октябрь 2020 года.
В список победителей в номинации Best Bank Award 2020 вошли такие авторитетные банки, как Bankof America (США), Barclays (Великобритания), BNP Paribas (Бельгия), TBC (Грузия) и другие ведущие банки. Ознакомиться с полным списком лучших банков 2020 Центральной и Восточной Европы по версии Global Finance можно, перейдя по ссылке https://bit.ly/2IRAHgr.