Արդշինբանկը «Լույս» կրթական հիմնադրամին 100 մլն դրամի չափով ֆինանսական միջոցներ է տրամադրել՝ նպատակ ունենալով աջակցել  աշխարհի լավագույն բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում սովորող հայ երիտասարդներին: Բանկն արդեն հինգերորդ անգամ է կատարում նվիրատվություն ի նպաստ «Լույս» հիմնադրամի, և այս տարի նույնպես Բանկի կողմից տրամադրված ֆինանսական միջոցները կկիրառվեն հիմնադրամի կրթաթոշակային ծրագրի խթանման նպատակով:
Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը նշեց, որ որակյալ ուսումնական և կրթական ծրագրերի աջակցությունը Բանկի սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության կարևոր ուղղություններից մեկն է: Նա բարձր գնահատեց «Լույս» հիմնադրամի կողմից իրականացվող ծրագրերը, քանի որ դրանք հնարավորություն են ընձեռում խելացի և տաղանդավոր երիտասարդներին ձեռք բերել այնպիսի արդիական, որակյալ գիտելիքներ և հմտություններ, որոնք կնպաստեն երկրի զարգացմանը:
«Այսօր ժամանակակից աշխարհը շատ արագ է զարգանում և ես առավել քան համոզված եմ, որ հենց նման կրթված երիտասարդների միջոցով է հնարավոր արդյունավետ կերպով ճիշտ գնահատել բոլոր մարտահրավերները, լինել մրցունակ, ներկայանալի և ճիշտ կողմնորոշվել անընդմեջ փոփոխվող աշխարհում»,-նշեց Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը:

Ardshinbank has provided Luys Foundation with AMD 100 million to support the Armenian youth enrolled in world best universities. It’s the fifth time that the Bank has been assisting the education foundation, and this year, too, the financial resources provided by the Bank will be targeted towards the development of the scholarship program.
As the Chairman of Ardshinbank Management Board Mher Grigoryan noted, high-quality trainings and educational programs are one of the most important objectives of the Bank's social responsibility strategy. Mher Grigoryan highly appreciated Luys Foundation programs as they provide smart and talented young people with contemporary, quality knowledge, as well as skills that will contribute to the development of the country.
"Today the modern world  is developing very quickly, and I'm more than sure that with the help of such educated young people it is possible to effectively meet the challenges, be competitive, presentable and correctly oriented in our constantly changing world," said Mher Grigoryan, Chairman of Ardshinbank Management Board.