30.09.2019 թվականի դրությամբ Բանկի ակտիվները կազմել են 672 մլրդ ՀՀ դրամ, վարկային պորտֆելը՝ 445 մլրդ ՀՀ դրամ, պարտավորությունները՝ 596 մլրդ ՀՀ դրամ, ընդհանուր կապիտալը՝ 76 մլրդ ՀՀ դրամ: Բանկի զուտ շահույթը երրորդ եռամսյակի արդյունքներով կազմել է 3.1 մլրդ դրամ:
Բանկը շարունակել է աճ արձանագրել ֆիզիկական անձանց վարկային պորտֆելի գծով: 2019 թվականի 9 ամիսների արդյունքներով ֆիզիկական անձանց տրամադրված վարկերի մեծությունը կազմել է 166 մլրդ դրամ՝ եռամսյակի ընթացքում աճելով շուրջ 7.0%-ով (ավելի քան 10 մլրդ դրամ):
Եռամսյակի ընթացքում Բանկի մշտական ակտիվ հաճախորդների քանակն աճել է մոտ 1500-ով՝ կազմելով շուրջ 250 000:
Եռամսյակի ընթացքում արտաքին առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում գերազանցության համար Արդշինբանկը գերմանական Commerzbank-ի կողմից ստացել է «Trade Finance AWARD 2018» մրցանակ, «Global Finance» միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից 6-րդ տարին անընդմեջ արժանացել է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» մրցանակին:
Moody’s միջազգային վարկանիշային գործակալությունը վերագնահատել է Արդշինբանկի վարկանիշը` բարձրացնելով այն, իսկ հեռանկարը գնահատել է «կայուն»:
Արդշինբանկին շնորհված են երկարաժամկետ տեղական արժույթով ավանդների գծով Ba3, երկարաժամկետ արտարժութային ավանդների գծով B1, ելակետային վարկային գնահատման գծով Ba3, կոնտրագենտի ռիսկի գնահատման գծով Ba2 վարկանիշներ:
2019 թվականի երրորդ եռամսյակի վերջի դրությամբ հիմնական ցուցանիշների համեմատական դինամիկան 2019 թվականի երկրորդ եռամսյակի հետ հետևյալն է.

As of 30.09.2019, the Bank's assets amounted to AMD 672 billion, the loan portfolio totaled AMD 445 billion, liabilities - AMD 596 billion, and its total capital at 76 billion drams. The net profit for the third quarter recorded AMD 3.1 bln.
The Bank continued to record growth in the loan portfolio of individual customers. According to the results of the 9 months of 2019, the volume of loans of individual customers amounted to 166 billion drams, increasing by 7.0% (more than 10 billion drams) in the quarter.
During the quarter the number of the Bank's active customers increased by about 1500 making about 250,000.
During the quarter Ardshinbank has received a Trade Finance AWARD 2018 in honor of excellent partnership by German Commerzbank. Ardshinbank has been named Armenia’s Safest Bank by Global Finance for the sixth consecutive year.
Moody's international rating agency upgraded Ardshinbank's rating with Stable outlook.
Ardshinbank has been assigned the following ratings: Ba3 for LT Bank Deposits (Local Currency), B1 for LT Bank Deposits (Foreign), Ba3 for Baseline Credit Assessment, Ba2 for Counterparty Risk Assessment.