30.09.2019 թվականի դրությամբ Բանկի ակտիվները կազմել են 672 մլրդ ՀՀ դրամ, վարկային պորտֆելը՝ 445 մլրդ ՀՀ դրամ, պարտավորությունները՝ 596 մլրդ ՀՀ դրամ, ընդհանուր կապիտալը՝ 76 մլրդ ՀՀ դրամ: Բանկի զուտ շահույթը երրորդ եռամսյակի արդյունքներով կազմել է 3.1 մլրդ դրամ:
Բանկը շարունակել է աճ արձանագրել ֆիզիկական անձանց վարկային պորտֆելի գծով: 2019 թվականի 9 ամիսների արդյունքներով ֆիզիկական անձանց տրամադրված վարկերի մեծությունը կազմել է 166 մլրդ դրամ՝ եռամսյակի ընթացքում աճելով շուրջ 7.0%-ով (ավելի քան 10 մլրդ դրամ):
Եռամսյակի ընթացքում Բանկի մշտական ակտիվ հաճախորդների քանակն աճել է մոտ 1500-ով՝ կազմելով շուրջ 250 000:
Եռամսյակի ընթացքում արտաքին առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում գերազանցության համար Արդշինբանկը գերմանական Commerzbank-ի կողմից ստացել է «Trade Finance AWARD 2018» մրցանակ, «Global Finance» միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից 6-րդ տարին անընդմեջ արժանացել է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» մրցանակին:
Moody’s միջազգային վարկանիշային գործակալությունը վերագնահատել է Արդշինբանկի վարկանիշը` բարձրացնելով այն, իսկ հեռանկարը գնահատել է «կայուն»:
Արդշինբանկին շնորհված են երկարաժամկետ տեղական արժույթով ավանդների գծով Ba3, երկարաժամկետ արտարժութային ավանդների գծով B1, ելակետային վարկային գնահատման գծով Ba3, կոնտրագենտի ռիսկի գնահատման գծով Ba2 վարկանիշներ:
2019 թվականի երրորդ եռամսյակի վերջի դրությամբ հիմնական ցուցանիշների համեմատական դինամիկան 2019 թվականի երկրորդ եռամսյակի հետ հետևյալն է.

По состоянию на 30.09.2019 года активы Банка составили 672 млрд драмов, кредитный портфель - 445 млрд драмов, обязательства - 596 млрд драмов, а совокупный капитал - 76 млрд драмов. Чистая прибыль банка за третий квартал составила 3,1 млрд драмов.
Банк продолжил фиксировать рост кредитного портфеля физических лиц. По итогам 9 месяцев 2019 года объем кредитов физическим лицам составил 166 млрд. драмов, увеличившись за квартал на 7,0% (более 10 млрд. драмов).
Следует отметить, что по итогам третьего квартала число активных клиентов Банка увеличилось на 1500 и составило 250 000.
Третий квартал ознаменовался знаменательными событиями в жизни банка - банк получил награду в номинации Trade Finance AWARD 2018 от немецкого Commerzbank за выдающиеся достижения в области финансирования внешней торговли, а также шестой год подряд престижный международный журнал Global Finance присудил Ардшинбанку звание «Самый надежный банк года» в Армении. Кроме этого Международное рейтинговое агентство Moody's пересмотрело рейтинг Ардшинбанка, повысив прогноз до «Стабильный».
Ардшинбанку присвоены рейтинги долгосрочных депозитов в национальной валюте Ba3, долгосрочным депозитам в иностранной валюте B1, базовым уровнем оценки кредитоспособности Ba3 и оценкой риска контрагента Ba2.
Относительная динамика ключевых показателей на конец третьего квартала 2019 года по сравнению со вторым кварталом 2019 года выглядит следующим образом: