«Global Finance» միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից Արդշինբանկը արժանացել է 2019թ. «Տարվա ամենահուսալի բանկ» մրցանակին:
«Տարվա ամենահուսալի բանկ» մրցանակը շնորհվել է Moody's, Standard, Poor's և Fitch հեղինակավոր գործակալությունների կողմից գնահատված արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորությունների և 1000 խոշորագույն բանկերի ընդհանուր ակտիվների ցուցանիշների հիման վրա: Այս տարի հետազոտության մեջ ներառվել են աշխարհի 110 երկրների առաջատար բանկերը:
Արդշինբանկը 6-րդ տարին անընդմեջ արժանանում է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» մրցանակին, որը բանկային գործունեության գնահատման ամենաբարձր չափանիշներից է:
Global Finance ամսագրի կողմից «Տարվա ամենահուսալի բանկ» ճանաչված բանկերի ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ https://bit.ly/2nGPYK6:

Ардшинбанк получил награду в номинации «Самый надежный банк Армении 2019 года» от международного журнала «Global Finance».
Титул «Самый надежный банк года» присуждается на основании таких важных показателей деятельности Банка, как результаты анализа рейтингов долгосрочных обязательств в иностранной валюте, присвоенных международными рейтинговыми агентствами Moody 's, Standard Poor' s и Fitch, а также на основании анализа совокупных активов тысячи крупнейших банков мира. В этом году исследование проводилось среди 110 ведущих мировых банков.
Ардшинбанк уже 6-й год подряд получает номинацию «Самый надежный банк года», которая является одной из самых престижных в банковской сфере. Полный список банков года, признанных журналом Global Finance самыми надежными банками года, можно найти по ссылке https://bit.ly/2nGPYK6.