Global Finance ամերիկյան հեղինակավոր ամսագիրն Արդշինբանկին ճանաչել է 2017թ. «Տարվա ամենահուսալի բանկ»: Այս բացառիկ հետազոտության մեջ ներառվել են աշխարհի 106 երկրների առաջատար բանկերը, իսկ ընտրությունը կատարվել է ըստ Moody's, Standard, Poor's և Fitch հեղինակավոր միջազգային գործակալությունների կողմից գնահատված արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորությունների և 1000 խոշորագույն բանկերի ընդհանուր ակտիվների ցուցանիշների:
«Այս մրցանակը միջազգային փորձագետների կողմից մեր աշխատանքի ամենամեծ գնահատականներից է, ինչը նշանակում է, որ մենք շարժվում ենք ճիշտ ուղղությամբ: Այն հանգամանքը, որ Արդշինբանկը արժանացել է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» տիտղոսին միաժամանակ պատվաբեր է և պարտավորեցնող», - նշեց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը:
«Չնայած տարբեր տարածաշրջաններում և ամբողջ աշխարհում ֆինանսական կանոնների ներդաշնակությանն ուղղված ջանքերին, յուրաքանչյուր երկիր յուրահատուկ է իր օրենքներով, ռիսկերով և ռեսուրսներով: Նրանք, ովքեր կարողանում են տալ անհատական լուծումներ և կիրառել ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, մշտապես գերազանցում են իրենց մրցակիցներին», - նշեց Global Finance-ի հրատարակիչ և խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարրափուտոն:
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ` հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:
Global Finance ամսագրի կողմից «Տարվա ամենահուսալի բանկ» ճանաչված բանկերի ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով https://www.gfmag.com/worlds-safest-banks-2017/:

Ardshinbank was recognized as the safest bank in 2017 by the prestigious American magazine “Global Finance”. This exclusive survey includes the leading banks of 106 countries around the world. Banks were selected through an evaluation of long-term foreign currency ratings — from Moody’s, Standard & Poor’s and Fitch — and total assets of the 1000 largest banks worldwide.
"This award is one of the most valuable recognitions of our work by international experts, brings a proof of our moving in the right direction. The status of the "Safest Bank of the Year" is honorable and obliging at the same time," said Chairman of the Managament Board of Ardshinbank Mher Grigoryan.
“Despite efforts to harmonize financial rules across regions and around the world, regulations remain unique to each country, due to its particular risks and resources. Those that can leverage data and technology to provide secure solutions that feel custom-designed will outperform their peers,” said Global Finance publisher and editorial director Joseph D. Giarraputo.
It should also be noted that Ardshinbank is the only private entity in Armenia with assigned ratings from two international major rating agencies (Moody’s and Fitch) equal to the rating of Sovereign.
To see the full list of banks recognized as "The Safest Banks of the Year" by Global Finance magazine, visit https://www.gfmag.com/worlds-safest-banks-2017/.