Global Finance ամերիկյան հեղինակավոր ամսագիրն Արդշինբանկին ճանաչել է 2017թ. «Տարվա ամենահուսալի բանկ»: Այս բացառիկ հետազոտության մեջ ներառվել են աշխարհի 106 երկրների առաջատար բանկերը, իսկ ընտրությունը կատարվել է ըստ Moody's, Standard, Poor's և Fitch հեղինակավոր միջազգային գործակալությունների կողմից գնահատված արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորությունների և 1000 խոշորագույն բանկերի ընդհանուր ակտիվների ցուցանիշների:
«Այս մրցանակը միջազգային փորձագետների կողմից մեր աշխատանքի ամենամեծ գնահատականներից է, ինչը նշանակում է, որ մենք շարժվում ենք ճիշտ ուղղությամբ: Այն հանգամանքը, որ Արդշինբանկը արժանացել է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» տիտղոսին միաժամանակ պատվաբեր է և պարտավորեցնող», - նշեց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը:
«Չնայած տարբեր տարածաշրջաններում և ամբողջ աշխարհում ֆինանսական կանոնների ներդաշնակությանն ուղղված ջանքերին, յուրաքանչյուր երկիր յուրահատուկ է իր օրենքներով, ռիսկերով և ռեսուրսներով: Նրանք, ովքեր կարողանում են տալ անհատական լուծումներ և կիրառել ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, մշտապես գերազանցում են իրենց մրցակիցներին», - նշեց Global Finance-ի հրատարակիչ և խմբագիր Ջոզեֆ Դ. Ջիարրափուտոն:
Հիշեցնենք, որ Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ` հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:
Global Finance ամսագրի կողմից «Տարվա ամենահուսալի բանկ» ճանաչված բանկերի ամբողջական ցանկին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով https://www.gfmag.com/worlds-safest-banks-2017/:

Известный американский журнал «Global Finance» признал самым надежным банком Армении 2017 годa Ардшинбанк. Номинация проводилась среди 106 ведущих мировых банков по результатам анализа  рейтингов долгосрочных обязательств в иностранной валюте, присвоенных международными рейтинговыми агентствами Moody 's, Standard Poor' s и Fitch, а также на основе анализа совокупных активов 1000 крупнейших банков мира.
“Признание Ардшинбанка самым надежным банком Армении 2017 года почетно и ко многому обязывает в профессиональном смысле.  Награда для нас, прежде всего, высокая оценка работы международными высококвалифицированными экспертами и констатация правильного вектора развития банка”, - прокомментировал событие Председатель правления Ардшинбанка Мгер Григорян.
“Несмотря на усилия, направленные на гармонизацию банковского регулирования и приведение его к единым международным стандартам, каждая страна уникальна своим законодательством, рисками и ресурсами. Сегодня побеждает тот, кто делает ставку на индивидуальные решения и современные технологии,”- отметил издатель журнала «Global Finance» Джозеф Д. Джиаррапуто.
Напомним, что Ардшинбанк - единственная в Армении частная компания, которая имеет присвоенные рейтинги от двух международных рейтинговых агентств - Moody’s и Fitch. Рейтинг Ардшинбанкa установлен на уровне рейтинга Республики Армении, что является наилучшим показателем для частной компании.
С полным списком участников номинации «Самый надежный банк года» журнала Global Finance можно ознакомиться по ссылке https://www.gfmag.com/worlds-safest-banks-2017/ .