2022 թվականի դեկտեմբերի 9-ին Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում տեղի ունեցավ Փողերի լվացման դեմ պայքարի (ՓԼ/ԱՖ) և համապատասխանության 11-րդ միջազգային համաժողովը։ Համաժողովին մասնակցել են փորձագետներ Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայից: Արդշինբանկից համաժողովին մասնակցում էր Համապատասխանության ապահովման վարչության պետ Սերգեյ Հովհաննիսյանը։
Միջոցառման հիմնական նպատակներն էին ամրապնդել ֆինանսական համակարգի կայունությունը՝ բարձրացնելով միջազգային և միջգերատեսչական համագործակցության դերը ազգային և համաշխարհային մակարդակներում ֆինանսական հանցավորության դեմ պայքարում։ Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել Ուկրաինայում ռազմական գործողությունների պատճառով սահմանված միջազգային պատժամիջոցներին առնչվող խնդիրներին։ Համաժողովի ընթացքում, որին մասնակցում էին Փողերի լվացման դեմ պայքարի միջոցների գնահատման փորձագետների կոմիտեի (Moneyval), Եվրոպական հանձնաժողովի, OFAC-ի և Եվրոպական բանկային վերահսկողության մարմնի ներկայացուցիչներ, մասնակիցները ծանոթացան նաև ՓԼ/ԱՖ ոլորտում վերջին զարգացումներին։
Արդշինբանկն իր գործունեության ընթացքում մշտապես ընդգծում է օրենքի պահանջների պահպանումը և ՓԼ/ԱՖ ոլորտում լավագույն փորձի կիրառման կարևորությունը: Բանկը մշտապես ներդրումներ է կատարում իր անձնակազմի զարգացման գործում, բանկի փողերի լվացման դեմ պայքարի բաժնի աշխատակիցները վերապապատրաստվում են այս ոլորտի ամենահեղինակավոր հաստատություններում և ստանում որակավորման վկայականներ (ACAMS, ICA):

9 декабря 2022 года в венгерской столице Будапеште прошла 11-я Международная конференция по противодействию отмыванию денег (ПОД) и комплаенсу. Конференция собрала специалистов из Центральной и Восточной Европы. От Ардшинбанка в конференции принял участие начальник отдела комплаенса Сергей Ованнисян.
Основными целями мероприятия было укрепление стабильности финансовой системы за счет повышения роли международного и межведомственного сотрудничества на национальном и глобальном уровнях в борьбе с финансовой преступностью. Особое внимание было уделено задачам, связанным с международными санкциями, введенными из-за военных действий в Украине. В процессе конференции, в которой приняли участие представители Комитета экспертов по оценке мер борьбы с отмыванием денег (Moneyval), Европейской комиссии, OFAC, а также Европейской службы банковского надзора, участники ознакомились также с последними изменениями в сфере ПОД.
Ардшинбанк в своей деятельности постоянно подчеркивает важность соблюдения законодательства и использования лучших практик в сфере ПОД. Банк постоянно инвестирует в развитие своего персонала, сотрудники подразделения по противодействию отмыванию денег банка получают сертификаты самых престижных учреждений в этой области (ACAMS, ICA).