2022 թվականի դեկտեմբերի 9-ին Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում տեղի ունեցավ Փողերի լվացման դեմ պայքարի (ՓԼ/ԱՖ) և համապատասխանության 11-րդ միջազգային համաժողովը։ Համաժողովին մասնակցել են փորձագետներ Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայից: Արդշինբանկից համաժողովին մասնակցում էր Համապատասխանության ապահովման վարչության պետ Սերգեյ Հովհաննիսյանը։
Միջոցառման հիմնական նպատակներն էին ամրապնդել ֆինանսական համակարգի կայունությունը՝ բարձրացնելով միջազգային և միջգերատեսչական համագործակցության դերը ազգային և համաշխարհային մակարդակներում ֆինանսական հանցավորության դեմ պայքարում։ Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել Ուկրաինայում ռազմական գործողությունների պատճառով սահմանված միջազգային պատժամիջոցներին առնչվող խնդիրներին։ Համաժողովի ընթացքում, որին մասնակցում էին Փողերի լվացման դեմ պայքարի միջոցների գնահատման փորձագետների կոմիտեի (Moneyval), Եվրոպական հանձնաժողովի, OFAC-ի և Եվրոպական բանկային վերահսկողության մարմնի ներկայացուցիչներ, մասնակիցները ծանոթացան նաև ՓԼ/ԱՖ ոլորտում վերջին զարգացումներին։
Արդշինբանկն իր գործունեության ընթացքում մշտապես ընդգծում է օրենքի պահանջների պահպանումը և ՓԼ/ԱՖ ոլորտում լավագույն փորձի կիրառման կարևորությունը: Բանկը մշտապես ներդրումներ է կատարում իր անձնակազմի զարգացման գործում, բանկի փողերի լվացման դեմ պայքարի բաժնի աշխատակիցները վերապապատրաստվում են այս ոլորտի ամենահեղինակավոր հաստատություններում և ստանում որակավորման վկայականներ (ACAMS, ICA):

On December 9, 2022, the 11th International Anti-Money Laundering (AML) and Compliance Conference was held in the Budapest, Hungary. The conference gathered experts from Central and Eastern Europe. Sergey Hovhannisyan, Head of the Compliance Department, took part in the conference from Ardshinbank.
Тhe main goals of the event were to strengthen the stability of the financial system by enhancing the role of international and interagency cooperation at the national and global levels in the fight against financial crime. Special attention was paid to the tasks related to international sanctions imposed due to hostilities in Ukraine. During the conference, which was attended by representatives of the Committee of Experts on the Evaluation of Anti-Money Laundering Measures (Moneyval), European Commission, OFAC, and the European Banking authority, the participants also got acquainted with the latest developments in the field of AML.
Ardshinbank CJSC stresses the importance of complying with corresponding laws and best practices in the sphere of AML. The bank continuously invests in development of its AML staff. Members of AML staff get certifications from the most prestigious institutions of the field (ACAMS, ICA).