Արդշինբանկը մասնակցում է  Հովհաննես Այվազովսկու ծննդյան 200-ամյակին նվիրված միջոցառումներին, մասնավորապես սեպտեմբերի 14-ին Հայաստանի ազգային պատկերասրահում կայանալիք աշխարհահռչակ ծովանկարչի ստեղծագործությունների «Արարում» հանդիսավոր ցուցահանդեսին, որտեղ հյուրերը նաև կստանան բանկի կողմից թողարկված ծովանկարչի աշխատանքներով օրացույցներ:
Նշենք, որ մեծ ծովանկարիչ Այվազովսկու ծննդյան 200-ամյա հոբելյանին նվիրված՝ Արդշինբանկը թողարկել է օրացույցներ ծովանկարչի աշխատանքներով: Օրացույցում տեղ են գտել նկարչի այնպիսի աշխատանքներ ինչպիսիք են «Նոյն իջնում է Արարատից», «Լուսնյակ գիշեր. Կոնստանդնուպոլիս», «Ձկնորսները ծովափին», «Թեոդոսիայի ծովածոցը. Արևածագ», «Նավաբեկությունից փրկվողները» և այլն: Օրացույցում ներառված բոլոր աշխատանքները պահվում են Հայաստանի ազգային պատկերասրահում և հանդիսանում են մեր երկրի հարստությունն ու սեփականությունը:
«Մշակութային ոլորտի աջակցությունն այսօր Արդշինբանկի սոցիալական  ռազմավարության առաջնային ուղղություններից մեկն է, քանի որ մենք կարևորում ենք այս ոլորտի զարգացումը, մշակութային ժառանգության պահպանումը և դրա փոխանցումը սերնդեսերունդ: Համագործակցելով Հայաստանի ազգային պատկերասրահի հետ` մենք թողարկեցինք ծովանկարչի աշխատանքներով հոբելյանական օրացույց: Այդպիսով մենք մեր հարգանքի տուրքն ենք մատուցում հայազգի զավակ աշխարհահռչակ հանճարի լուսավոր հիշատակին, նրա անգնահատելի ներդրմանը համաշխարհային արվեստի զարգացման գործում»,- նշեց Արդշինանկի Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
Հավելենք նաև, որ Արդշինբանկի հոբելյանական օրացույցը պատվոգիր է շահել ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից և «Ֆինանսավարկային կազմակերպությունների օրացույց 2017» մրցույթում տեղ է գրավել հաղթող եռյակում:

Ардшинбанк примет участие в праздновании 200-летия И. К. Айвазовского, в частности, 14-го сентября в Ереване на открытии грандиозной выставки произведений великого мариниста “Сотворение” в Национальной галерее гостям и посетителям будут раздаваться выпущенные банком настенные календари с картинамы художника.
В 200-ю годовщину со дня рождения выдающегося художника армянского происхождения Ивана Айвазовского Ардшинбанк выпустил красочный настенный календарь с работами великого мастера. В календаре представлены такие картины, как «Ной спускается с горы Арарат», «Лунная ночь в Константинополе», «Рыбаки на берегу моря», «Восход солнца в Феодосии», «Спасающиеся от кораблекрушения»  и другие работы автора. В календаре собраны картины, хранящиеся в Национальной галерее Армении и являющиеся исключительно собственностью страны.
«Ардшинбанк считает поддержку искусства, сохранение и популяризацию культурного наследия нашей страны одним из важнейших направлений своей деятельности.  В сотрудничестве с Национальной картинной галереей Армении банк выпустил юбилейный календарь с работами мастера. Этим мы отдаем своеобразную дань таланту нашего великого соотечественника, его неоценимому вкладу в развитие мирового искусства»,-сказал Директор по стратегическому развитию Ардшинбанка Армен Гаспарян.
Отметим, что юбилейный календарь Ардшинбанка награжден почетной грамотой Центрального Банка РА, а также занял призовое место в ежегодном конкурсе, проводимом среди  банков и финансово-кредитных организаций Армении.