Արդշինբանկը մեկնարկել է պետական աջակցության նպատակային ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ՊՆ սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի պայմանագրային զինծառայողներին հիփոթեքային վարկերի տրամադրման գործընթացը:
Ծրագրի շրջանակում շահառու դարձած զինծառայողները հնարավորություն ունեն ստանալ.
• մատչելի պայմաններով հիփոթեքային վարկ՝ մինչև 25,6 մլն ՀՀ դրամի չափով, 20 տարի ժամկետով, կանխավճարը՝ սկսած 10%-ից
• պետական աջակցություն՝ վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույքից 3% սուբսիդավորման և մինչև 2,850,000 ՀՀ դրամի չափով կանխավճարի տրամադրման տեսքով (գույքի ձեռքբերման արժեքի 10%-ի չափով)
Հիփոթեքային վարկերը տրամադրվում են առաջնային և երկրորդային շուկաներից բնակելի անշարժ գույքի ձեռքբերման նպատակով: Ընդ որում, առաջնային շուկայից բնակարանի ձեռքբերման դեպքում տոկոսների սուբսիդավորմանը զուգահեռ գործում է նաև հիփոթեքային վարկի գծով վճարված տոկոսագումարների չափով եկամտային հարկի վերադարձման հնարավորությունը:

В рамках целевой программы государственной поддержки Ардшинбанк запустил процесс предоставления ипотечных кредитов военнослужащим-контрактникам Министерствы обороны РА соответствующих требованиям программы
В рамках программы бенефициары-военнослужащие имеют возможность получить:
• ипотечный кредит на доступных условиях до 25,65 млн. драмов РА, сроком до 20 лет, с первоначальным взносом от 10%,
• Получить государственную поддержку, в виде субсидирования годовой номинальной процентной ставки кредита в размере 3% и предоставлении предоплаты получения кредита до 2.850.000 драмов РА (в размере 10% от стоимости приобретения имущества).
Ипотечные кредиты предоставляются для покупки жилой недвижимости на первичном и вторичном рынках. При этом, в случае покупки квартиры с первичного рынка, существует также возможность возврата суммы налога на прибыль в размере процентов, уплаченных по ипотечному кредиту.