30 դեկտեմբերի 2015թ. Արդշինբանկի և Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի միջև ստորագրվեց պայմանագիր, համաձայն որի Արդշինբանկը միացավ ՎԶԵԲ-ի Առևտրի խթանման ծրագրին որպես Թողարկող բանկ: Պայմանագրի շրջանակներում ՎԶԵԲ-ը Արդշինբանկի համար հաստատել է 10 մլն ԱՄՆ դոլարի սահմանաչափ, որը կօգտագործվի առևտրի գործարքների ֆինանսավորման համար:
Առևտրի խթանման ծրագրին մասնակցությունը թույլ կտա Արդշինբանկին մասնակից հաստատող բանկերի միջոցով ընդլայնել իր համագործակցության շրջանակը և աշխարհագրությունը:
Արդշինբանկը ակտիվներով Հայաստանի երկրորդ բանկն է և ունի վաճառքի լայն ցանց կազմված 55 մասնաճյուղից: Բանկը հեղինակավոր Եվրոմանի ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2015 թվականի ՞Տարվա լավագույն բանկ՞: 2015թ. հուլիսին բանկն առաջինը Հայաստանի մասնավոր հատվածում թողարկեց 100 մլն ԱՄՆ դոլար ծավալով եվրոպարտատոմսեր: Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ՝ հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:

30 декабря 2015г. Между Ардшинбанком и Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) было подписано соглашение о присоединении Ардшинбанка к Программе содействия развитию торговли ЕБРР вкачестве банка-эмитента. В рамках соглашения Ардшинбанк получил от EBRD лимитвразмере 10 миллионов долларов США, который будет использован для сделок в сфере торгового финансирования.
Участие в Программе содействия развитию торговли позволит Ардшинбанку расширить круг партнёров и географию деятельности за счёт подтверждающих банков, участвующих в программе.
Ардшинбанк, второй по величине банк Армении, имеет одну из самых крупных и разветвленных сеть продаж, состоящую из 55 филиалов. Журнал “Euromoney” признал Ардшинбанк Лучшим банком 2015 годав Армении. 22 июля 2015 года Ардшинбанк первым из частного сектора Армении провел дебютный выпуск еврооблигаций на сумму 100 млн. Долларов США. Банк является единственной частной компанией Армении, которой присвоены рейтинги двух международных рейтинговых агенств Moodys и Fitch на уровне рейтинга Республики Армения.