ԱՄՆ կառավարության Օտարերկրյա մասնավոր ներդրումներ կորպորացիայի (OPIC - The Overseas Private Investment Corporation) երաշխավորությամբ Արդշինբանկը ամերիկյան World Business Capital (WBC) ընկերության հետ 2016թ.-ի հունիսի 30-ին ստորագրել է 10 միլիոն ԱՄՆ դոլարի վարկային պայմանագիր: Պայմանագրի շրջանակներում ստացված գումարները կուղղվեն Բանկի հաճախորդ փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՓՄՁ) վարկավորմանը:
Ծրագրի շրջանակներում Արդշինբանկը տրամադրելու է վարկեր իր հաճախորդներին սկսած տարեկան 11% տոկոսադրույքից մինչև 10 տարի մարման ժամկետով:
Ամերիկյան World Business Capital (WBC) ընկերությունը մասնավոր ֆինանսավորող կառույց է, որը տրամադրում է վարկեր ՓՄՁ ոլորտի աջակցության նպատակով:
Օտարերկրյա մասնավոր ներդրումներ կորպորացիան (OPIC - The Overseas Private Investment Corporation) ԱՄՆ կառավարության զարգացման ֆինանսական կառույցն է, որը կոչված է խթանելու ԱՄՆ մասնավոր ներդրումները աշխարհի 160 երկրներում:
Արդշինբանկը ակտիվներով Հայաստանի երկրորդ բանկն է և ունի վաճառքի լայն ցանց կազմված 55 մասնաճյուղից: Բանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որը միջազգային ֆինանսական շուկաներում թողարկել է եվրոպարտատոմսեր և ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ՝ հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:

30 июня 2016г. Ардшинбанк  подписал кредитный договор на сумму 10 миллионов долларов США с американской World Business Capital (WBC) под гарантию Корпорации заграничных частных инвестиций Правительства США (OPIC - The Overseas Private Investment Corporation). Полученные в рамках договора средства будут направлены на кредитование клиентов малого и среднего бизнеса (МСБ).
В рамках проекта Ардшинбанк будет предоставлять кредиты своим клиентам по ставкам от 11% и сроком до 10 лет.
World Business Capital (WBC) является американской частной финансовой компанией, которая предоставляет кредиты на цели содействия малому и среднему бизнеса в разных странах мира.
Корпорация заграничных частных инвестиций (OPIC - The Overseas Private Investment Corporation) является финансовым институтом развития Правительства США, которая призвана стимулировать частные инвестиции США в 160 странах мира.
Ардшинбанк, один из лидеров банковской системы Армении, имеет одну из самых крупных и разветвленных сетей продаж, состоящую из 55 филиалов. Банк является единственной частной структурой в Армении, которая выпустила еврооблигации на международном финансовом рынке и имеет присвоенные рейтинги от двух международных рейтинговых агенств, (Moody’s и Fitch) на уровне рейтинга Республики Армения.