Արդշինբանկը Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի կողմից Առևտրի խթանման ծրագրի շրջանակներում ճանաչվել է «2016 թվականի Ամենաակտիվ թողարկող բանկը Հայաստանում»: Մրցանակը ՎԶԵԲ-ի կողմից շնորհվել է` հաշվի առնելով Արդշինբանկի կողմից 2016 թվականի ընթացքում իրականացրած առևտրի ֆինանսավորման գործարքների ծավալը:
Մրցանակը հանձնվել է Արդշինբանկի ֆինանսական տնօրեն Դավիթ Սարգսյանին սույն թվականի մայիսի 9-ին Կիպրոսի մայրաքաղաք Նիկոսիայում ՎԶԵԲ-ի Տարեկան ժողովի և Բիզնես-ֆորումի շրջանակներում տեղի ունեցած ամենամյա մրցանակաբաշխության ժամանակ:
«Մենք բարձր ենք գնահատում ՎԶԵԲ-ի հետ մեր համագործակցությունն առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում, ինչի շնորհիվ Բանկն ընդլայնել է իր գործունեության աշխարհագրությունն և ավելացրել առևտրի գործարքների ծավալները: Հուսով եմ, որ այս մրցանակը հիմք կհանդիսանա ՎԶԵԲ-ի հետ մեր համագործակցության հետագա զարգացման և ամրապնդման համար», - նշել է Արդշինբանկի Ֆինանսական տնօրեն Դավիթ Սարգսյանը:
«Արդշինբանկը հանդիսանում է ՎԶԵԲ-ի տեղական գործընկեր-բանկերից մեկը, և մենք ուրախ ենք, որ այն իր ակտիվ մասնակցությունն է ցուցաբերում Առևտրի խթանման ծրագրում: ՎԶԵԲ-ի նպատակն է Առևտրի խթանման ծրագրի միջոցով ակտիվացնել միջտարածաշրջանային առևտուրն ու նպաստել առևտրային կապերի զարգացմանը Հայաստանի և նրա առանցքային առևտրային գործընկերի միջև: Առևտրի զարգացումը տեղական տնտեսության ամրապնդման կարևոր գործոններից մեկն է», - նշել է Կենտրոնական Ասիայի, Կովկասի և Մոնղոլիայի ֆինանսական հաստատությունների գծով ՎԶԵԲ-ի տնօրեն Մայք Թեյլորը:

The European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) named Ardshibank as the “Most Active Issuing Bank in Armenia in 2016” under the EBRD’s Trade Facilitation Program (TFP). Ardshinbank won the EBRD award based on the number of trade-related guarantees executed during 2016.
The award was handed to Mr. David Sargsyan, Chief Financial Officer of Ardshinbank during the TFP Awards Ceremony which took place on 9 May 2017 in Nicosia, Cyprus as part of the EBRD Annual Meeting and Business Forum.
“We highly appreciate our cooperation with EBRD in the area of trade finance which enabled us to expand our business geography and increase the number of trade-related transactions. I hope that this award will lay the groundwork for the further development and enhancement of our cooperation with EBRD,” stated Mr. Sargsyan.
“Ardshinbank is one of EBRD’s local partner banks, and we are pleased that it is using the TFP very actively. Through the TFP, EBRD aims to boost intra-regional trade and contribute to the development of trade links between Armenia and its key trade partner countries. Developing trade is an important way of strengthening the local economy,” said Mike Taylor, EBRD Director for Financial Institutions in the Caucasus and SEMED.