Արդշինբանկը և Դալան Տեխնոպարկը հայտարարեցին համաձայնագրի կնքման մասին․ Արդշինբանկը դարձավ տեխնոպարկի հիմնական գործընկերը՝ ֆինանսավորելով կառուցապատման ոլորտի ամենամասշտաբային նախագծերից մեկը։
Համաձայնագրի ստորագրումը կազմակերպված էր Դալանի շինարարական հրապարակում, որտեղ ներկա էին նախագծում ներգրավված ընկերությունների ներկայացուցիչներ, հյուրեր, գնորդներ։
Դալան տեխնոպարկի նախագծի կառավարմամբ զբաղվող 1SQ ընկերության տնօրեն Հայկ Բագրատունին նշեց․
«Դալան Տեխնոպարկը մեր կարևորագույն նախագծերից մեկն է, և մենք բարձր ենք գնահատում ծրագրի իրականացման ճանապարհին վստահելի գործընկերների հետ համագործակցությունը։ Համոզված ենք, որ նման հավակնոտ նախագծի կայացումը բարենպաստ պայմաններ կստեղծի ՏՏ ոլորտի առաջատար միջազգային ընկերությունների շրջանում Հայաստանի գրավչության բարձրացման համար»։
«Մեր նպատակն է ստեղծել դինամիկ զարգացող բիզնես միջավայր, որը կհամախմբի  հայաստանյան, տարածաշրջանային և միջազգային առաջատար տեխնոլոգիական ընկերություններին մեկ հարկի տակ և կդառնա տարածաշրջանում միջազգային ստանդարտներին համապատասխան եզակի բիզնես պարկ, որտեղ կստեղծվեն հարմարավետ պայմաններ աշխատանքի, մասնագիտական որակավորման բարձրացման և ստեղծագործ մտքի զարգացման համար»,- իր ելույթում նշեց նախագծի ղեկավար Երվանդ Հովհաննիսյանը։
Արդշինբանկի կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Արմեն Գասպարյանը նշեց․
«Արդշինբանկը կարևորում է արդյունավետ գործընկերային հարաբերությունների ձևավորումն ու հայրենի բիզնեսին օգտակար լինելը, ուստի մենք ֆինանսավորում ենք երկրի համար նշանակալի ծրագրեր: Դալան տեխնոպարկի նախագիծը դրա հաստատումն է։
Արդշինբանկի վարկավորման շնորհիվ նախագիծը կֆինանսավորվի շարունակաբար և կիրականացվի նախատեսված ժամկետներում: Մեր տեսանկյունից՝ Դալան տեխնոպարկի նախագիծը ոչ միայն կբարձրացնի Հայաստանի գրավչությունը ՏՏ ընկերությունների և ներդրողների համար, այլ նաև, որ շատ կարևոր է, կստեղծի հիմնովին նոր աշխատանքային պայմաններ շուրջ 3000  օֆիսային  աշխատողի համար։ Որպես համակարգային նշանակության ֆինանսական կառույց՝ մենք պատրաստ ենք նման նախագծերին ոչ միայն ֆինանսապես աջակցել, այլև բիզնեսին տրամադրել ամենաժամանակակից ֆինանսական ծառայություններ և խորհդատվություն։ Հուսով ենք, որ Դալան տեխնոպարկի ստեղծումը լրացուցիչ խթան կհանդիսանա մեր քաղաքի և ամբողջ հանրապետության հետագա տնտեսական զարգացման համար։ Ուրախ ենք, որ այդ զարգացման մեջ Արդշինբանկն ունի իր մասնաբաժինը»։

Ардшинбанк и Технопарк Далан объявили о подписании соглашения. Ардшинбанк стал основным партнером технопарка, профинансировав один из крупнейших проектов в строительной отрасли.
Подписание соглашения было организовано на строительной площадке Далана, где присутствовали представители компаний, участвующих в проекте, гости и покупатели.
Айк Багратуни, директор компании 1SQ, управляющей проектом Технопарка Далан, сказал:
«Технопарк Далан — один из важнейших наших проектов, и мы высоко ценим сотрудничество с надежными партнерами на пути реализации проекта. Мы уверены, что создание столь амбициозного проекта создаст благоприятные условия для повышения привлекательности Армении среди ведущих международных компаний в сфере ИТ».
«Наша цель – создать динамично развивающуюся бизнес-среду, которая объединит под одной крышей ведущие армянские и международные технологические компании региона в соответствии с международными стандартами, где будет комфортно работать, повышать уровень профессионализма и развивать творческое мышление», - заявил в своем выступлении руководитель проекта Ерванд Оганесян.
Комментируя событие, Директор по корпоративному бизнесу Ардшинбанка Армен Гаспарян в частности отметил:
«Для Ардшинбанка важно выстраивать эффективные партнерские отношения и быть полезным бизнесу, поэтому мы кредитуем значимые для страны проекты. Проект Технопарк Далан - яркое тому подтверждение. Благодаря кредитованию со стороны Ардшинбанка, объект будет финансироваться непрерывно и строиться согласно заявленным срокам. С нашей точки зрения, проект Технопарк Далан не только повысит привлекательность Армении для компаний ИТ сферы и инвесторов, но, что очень важно, его реализация позволит создать принципиально новые условия труда для около 3000 офисных работников. Как стратегический финансовый институт, мы готовы поддерживать такие проекты не только финансово, но и предоставлением бизнесу самых современных финансовых услуг. Рассчитываем, что появление Технопарка Далан придаст импульс дальнейшему экономическому развитию нашего города, а в общем, и нашей республики. Рады, что в этом развитии есть и большая доля Ардшинбанка».