Արդշինբանկը և Դալան Տեխնոպարկը հայտարարեցին համաձայնագրի կնքման մասին․ Արդշինբանկը դարձավ տեխնոպարկի հիմնական գործընկերը՝ ֆինանսավորելով կառուցապատման ոլորտի ամենամասշտաբային նախագծերից մեկը։
Համաձայնագրի ստորագրումը կազմակերպված էր Դալանի շինարարական հրապարակում, որտեղ ներկա էին նախագծում ներգրավված ընկերությունների ներկայացուցիչներ, հյուրեր, գնորդներ։
Դալան տեխնոպարկի նախագծի կառավարմամբ զբաղվող 1SQ ընկերության տնօրեն Հայկ Բագրատունին նշեց․
«Դալան Տեխնոպարկը մեր կարևորագույն նախագծերից մեկն է, և մենք բարձր ենք գնահատում ծրագրի իրականացման ճանապարհին վստահելի գործընկերների հետ համագործակցությունը։ Համոզված ենք, որ նման հավակնոտ նախագծի կայացումը բարենպաստ պայմաններ կստեղծի ՏՏ ոլորտի առաջատար միջազգային ընկերությունների շրջանում Հայաստանի գրավչության բարձրացման համար»։
«Մեր նպատակն է ստեղծել դինամիկ զարգացող բիզնես միջավայր, որը կհամախմբի  հայաստանյան, տարածաշրջանային և միջազգային առաջատար տեխնոլոգիական ընկերություններին մեկ հարկի տակ և կդառնա տարածաշրջանում միջազգային ստանդարտներին համապատասխան եզակի բիզնես պարկ, որտեղ կստեղծվեն հարմարավետ պայմաններ աշխատանքի, մասնագիտական որակավորման բարձրացման և ստեղծագործ մտքի զարգացման համար»,- իր ելույթում նշեց նախագծի ղեկավար Երվանդ Հովհաննիսյանը։
Արդշինբանկի կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Արմեն Գասպարյանը նշեց․
«Արդշինբանկը կարևորում է արդյունավետ գործընկերային հարաբերությունների ձևավորումն ու հայրենի բիզնեսին օգտակար լինելը, ուստի մենք ֆինանսավորում ենք երկրի համար նշանակալի ծրագրեր: Դալան տեխնոպարկի նախագիծը դրա հաստատումն է։
Արդշինբանկի վարկավորման շնորհիվ նախագիծը կֆինանսավորվի շարունակաբար և կիրականացվի նախատեսված ժամկետներում: Մեր տեսանկյունից՝ Դալան տեխնոպարկի նախագիծը ոչ միայն կբարձրացնի Հայաստանի գրավչությունը ՏՏ ընկերությունների և ներդրողների համար, այլ նաև, որ շատ կարևոր է, կստեղծի հիմնովին նոր աշխատանքային պայմաններ շուրջ 3000  օֆիսային  աշխատողի համար։ Որպես համակարգային նշանակության ֆինանսական կառույց՝ մենք պատրաստ ենք նման նախագծերին ոչ միայն ֆինանսապես աջակցել, այլև բիզնեսին տրամադրել ամենաժամանակակից ֆինանսական ծառայություններ և խորհդատվություն։ Հուսով ենք, որ Դալան տեխնոպարկի ստեղծումը լրացուցիչ խթան կհանդիսանա մեր քաղաքի և ամբողջ հանրապետության հետագա տնտեսական զարգացման համար։ Ուրախ ենք, որ այդ զարգացման մեջ Արդշինբանկն ունի իր մասնաբաժինը»։

Ardshinbank and Dalan Technopark have announced the signing of a cooperation agreement. Ardshinbank has become the main partner of the technopark, financing one of the largest projects in the construction industry.
The agreement was signed at Dalan's construction site, attended by representatives of companies involved in the project, guests, and buyers.
Ayk Bagratuni, the director of 1SQ, the company managing the Dalan Technopark project, said, "Dalan Technopark is one of our most important projects, and we highly value cooperation with reliable partners in realizing the project. We are confident that the creation of such an ambitious project will create favorable conditions for increasing Armenia's attractiveness among leading international IT companies."
"Our goal is to create a dynamically developing business environment that will bring together leading Armenian and international technology companies in the region under one roof in accordance with international standards, where it will be comfortable to work, improve professionalism, and develop creative thinking," said project leader Yervand Oganesyan.
Commenting on the event, Armen Gasparian, Director of Corporate Business at Ardshinbank, particularly noted: "For Ardshinbank, it is important to build effective partnerships and be beneficial to business, so we finance projects significant for the country. The Dalan Technopark project is a vivid confirmation of this. Thanks to financing from Ardshinbank, the facility will be continuously funded and built according to the stated deadlines. From our point of view, the Dalan Technopark project will not only enhance Armenia's attractiveness for IT companies and investors, but, importantly, its implementation will create radically new working conditions for around 3000 office workers. As a strategic financial institution, we are ready to support such projects not only financially but also by providing the business with the most modern financial services. We hope that the emergence of Dalan Technopark will give impetus to further economic development in our city and, in general, our republic. We are pleased that Ardshinbank has a significant role in this development."