2018թ. հոկտեմբերի 19-ին Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի (ՍԱԶԲ) կողմից Արդշինբանիկին հատկացվել է 15 մլն ԱՄՆ դոլար գումարով վարկ, որը նպատակաուղղված է Հայաստանում փոքր և միջին ձեռնարկությունների (ՓՄՁ) վարկավորմանը: Վարկային միջոցները տրամադրվել են 5 տարի ժամկետով, որը հնարավորություն կընձեռի Արդշինբանկին իրականացնելու միջնաժամկետ վարկավորում` բավարարելով փոքր և միջին ձեռնարկությունների հիմնական եւ շրջանառու միջոցների համալրման կարիքները: Ակնկալվում է, որ այս ներգրվումը հնարավորություն կտա վարկավորելու շուրջ 100 ՓՄՁ-ների` նպաստելով մոտ 3600 աշխատատեղերի ապահովմանը Հայաստանի ողջ տարածքում:
Որպես զարգացմանը միտված կառույց, առաջատար հայկական Բանկ և մեր վաղեմի գործընկեր հանդիսացող Արդշինբանկի վարկավորմամբ ՝ մենք ուրախ ենք նպաստել ՓՄՁ վարկավորման ընդլայնմանը, լավագույնս բավարարելու Հայաստանյան գործարարների արագ աճող ֆինանսավորման կարիքները՝ համահունչ լինելով ազգային տնտեսական քաղաքականության գերակայություններին,-ասել է ՍԱԶԲ-ի նախագահ Դմիտրի Պանկինը:
Մենք խորապես համոզված ենք, որ այս շարունակական համագործակցությունը կլինի  փոխշահավետ: Այս միջոցները թույլ կտան մեզ ընդլայնել ՓՄՁ հատվածի վարկավորումը, ապահովելով նրանց համար վարկային միջոցների հասանելիություն, որը հնարավորություն կստեղծի փոքր բիզնեսին ձեռք բերելու՝ հաջողության հասնելու համար անհրաժեշտ կապիտալ: Սույն վարկավորումը ընձեռում է հավելյալ ֆինանսավորուման հնարավորություն մրցունակ պայմաններով՝ օգնելով բարելավել մեր ներդրումային միջավայրը եւ օգտակար լինել մեր հաճախորդներին,- ասաց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
ՍԱԶԲ-ի և Արդշինինբանկի միջև համագործակցության սկիզբը դրվել է դեռևս 2012 թվականին: Բանկը ՍԱԶԲ-ի կողմից արդեն ներգրավել է  ընդհանուր 28 մլն ԱՄՆ դոլար վարկային միջոցներ՝ մեկ բնակարանային ֆինանսավորման և երկու ՓՄՁ վարկավորման ծրագրերի իրականացման նպատակով:

19 октября 2018 года Черноморский банк торговли и развития (ЧБТР) предоставил Ардшинбанку кредит в размере 15 млн. долларов США для финансирования малых и средних предприятий (МСП) в Армении .
Кредитные средства предоставлены сроком на 5 лет, что предоставит Ардшинбанку возможность осуществлять среднесрочное финансирование, удовлетворяя тем самым потребности пополнения основного и оборотного капиталов малых и средних предприятий. Ожидается, что это привлечение позволит профинансировать около 100 компаний МСБ сегмента, способствуя тем самым созданию около 3600 рабочих мест по всей территории Армении.
“Как институт, имеющий целью экономическое развитие, предоставляя финансирование Ардшинбанку, ведущему армянскому Банку и нашему давнему партнеру, мы рады внести свой вклад в расширение кредитования малого и среднего бизнеса, для удовлетворения быстро растущих потребностей финансирования армянских предприятий, в соответствии с приоритетами национальной экономической политики”, – отметил Председатель ЧБТР Дмитрий Панкин
“Мы твердо убеждены в том, что это продолжающееся сотрудничество создаст взаимовыгодные синергии. Средства, полученные в рамках этого договора, позволят нам расширить кредитование МСП сегмента, обеспечивая для них доступность кредитных средств и предоставляя возможность малому бизнесу приобретения капитала, необходимого для достижения успеха. Этот кредит предоставляет возможности дополнительного финансирования на конкурентоспособных условиях, помогая улучшить инвестиционный климат и быть полезным для наших клиентов”, – сказал Председатель Правления Ардшинбанка Артак Ананян.
Сделка является продолжением удачного сотрудничества между ЧБТР и Ардшинбанком, начало которому было положено в 2012 году. Банк уже привлек кредитные средства в общей сложности на сумму 28 млн. Долл. США; ипотечное финансирование и два кредита для МСП.