Սույն թվականի մայիսի 22-25-ը Հայաստանում Եվրոպայի օրվա շրջանակներում անցկացվեց «Սուդեստիվալ» իտալական ֆիլմերի փառատոնը: Փառատոնի շրջանակներում անցկացվեցին վարպետության դասեր անվանի իտալացի սցենարիստ Սալվատորե Դե Մոլայի կողմից, ինչպես նաև ցուցադրվեցին իտալական ֆիլմեր։ Փառատոնն Հայաստանում անցկացվեց երկրորդ անգամ:
Ծրագիրն իրականացվեց Հայաստանում Իտալիայի դեսպանատան, Եվրոպական միության հայաստանյան պատվիրակության նախաձեռնությամբ և Արդշինբանկի աջակցությամբ:
Հավելենք, որ մայիսի 24-ին իտալական «Սուդեստիվալ» և «Ոսկե Ծիրան» կինոփառատոնների միջև կնքվեց հուշագիր, որը նպատակ ունի մոտեցնել հայկական ու իտալական արվեստը, կինոն ու պատմությունը:
Արդշինբանկը բարձր է գնահատում Հայաստանի ու Իտալիայի միջև մշակութային կապերը և հավատարիմ մնալով իր կողմից որդեգրած կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականությանը` շարունակում է աջակից լինել մշակութային ծրագրերին և նախաձեռնություններին:

From May 22 to 25, within the framework of the Europe Day, Sudestival Italian Film Festival was held in Armenia. During the festival master classes were held by renowned Italian screenwriter Salvatore De Mola, as well as screening of modern Italian films were organized.
The project was initiated by the Italian Embassy in Armenia, the European Union Armenian Delegation and the support of Ardshinbank.
To note, on May 24, a memorandum of cooperation was signed between Golden Apricot Yerevan IFF and Sudestival, aimed at bringing together Armenian and Italian art, cinema and history.
Highly appreciating the cultural ties between Armenia and Italy and staying devoted to its corporate social responsibility policy, the Bank continues to contribute to the implementation of various cultural programs.