Արդշինբանկը դարձավ Հանրային հեռուստատեսությամբ Տոկիոյում անցկացվող Օլիմպիական խաղերի ուղիղ հեռարձակման հովանավորը: Համագործակցության պայմանագիրը նախատեսում է բանկի կողմից Առաջին ալիքով օլիմպիական խաղերի բոլոր հեռարձակումների հովանավորում:
Ինչպես նշում է Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը՝ բանկը մշտապես աջակցել է հայկական մշակույթի, սպորտի և կրթության մասսայականացմանը: «Հայ մարզիկների ձեռքբերումները ցանկացած միջազգային սպորտային մրցույթում, հատկապես՝ օլիմպիական խաղերում, մեծ դեր են խաղում հայկական սպորտի, ֆիզկուլտուրայի և առողջ ապրելակերպի խթանման գործում: Անշուշտ, մաղթում ենք, որ մեր օլիմպիական հավաքականը հաղթանակով վերադառնա տուն», - նշեց Ա. Անանյանը:
Հիշեցնենք, որ Տոկիոյի օլիմպիական խաղերը պետք է տեղի ունենային 2020 թվականի հուլիսի 24-ից օգոստոսի 9-ը: Սակայն համավարակի պատճառով մրցումները հետաձգվեցին մեկ տարով և կանցկացվեն 2021 թվականի հուլիսի 23-ից օգոստոսի 8-ը:

Ardshinbank became the sponsor of the Tokyo Olympic Games live broadcasts on Armenia’s Public Television. The cooperation agreement provides for the bank to sponsor all broadcasts of the Olympic Games on Channel One.
According to Artak Ananyan, Chairman of the Management Board of Ardshinbank, the bank has always promoted the popularization of culture, sports and education in Armenia. “The achievements of Armenian athletes in any international tournament, especially in the Olympic Games, have gone a long way toward stimulating sports, physical training and a healthy lifestyle in our country. Of course, we want our Olympic team to return home with a victory,” A. Ananyan said.
To remind, the Olympic Games were to be held from July 24 to August 9, 2020 in Tokyo. However, due to the global pandemic, the competition was postponed for a year and will be held from July 23 to August 8, 2021.