Արդշինբանկը ներդրել է PIN-SMS ծառայությունը, որի միջոցով հաճախորդները կկարողանան ինքնուրույն որոշել և ձևավորել իրենց նոր քարտերի PIN կոդը բանկոմատի միջոցով հաշված րոպեների ընթացքում:
Քարտն առաջին անգամ բանկոմատ մտցնելիս հաճախորդն ինքնուրույն կարող է ակտիվացնել այն ստանալով միանգամյա PIN-code, SMS հաղորդագրության միջոցով: Քարտի միանգամյա PIN-code-ը ստանալու համար  անհրաժեշտ է քարտը մտցնել բանկի ցանկացած բանկոմատ և սեղմել  «Միանգամյա PIN-code-ի ստացում» ստեղնը: Ձեր բջջային հեռախոսահամարին ուղարկված SMS հաղորդագրության միջոցով Դուք կստանաք քարտի միանգամյա PIN-code-ը, որն անհրաժեշտ է մուտքագրել բանկոմատում: Դրանից հետո բանկոմատի էկրանին կբացվեն Ձեր կողմից որոշված նոր PIN-code-ը մուտքագրելու և հաստատելու էջերը: Նոր PIN-code-ը պետք է բաղկացած լինի 4 թվից: Նշված գործողություններից հետո Դուք կարող եք օգտագործել Ձեր քարտը՝ ունենալով Ձեր կողմից ընտրված PIN-code-ը.
Բանկն առաջարկում է դա անել հենց քարտը ստանալու պահին՝ տվյալ մասնաճյուղում  տեղակայված բանկոմատի միջոցով:
PIN-SMS ծառայությունը հասանելի չի լինի միայն թոշակային, բոլոր տեսակի չանհատականացված, ինչպես նաև Visa Infinite և Mastercard Black քարտերի համար:
Հաճախորդի կողմից PIN կոդի ինքնուրույն ձևավորումը նոր տեխնոլոգիաների միջոցով ավելի արագ, հարմար և անվտանգ են դարձնում քարտի օգտագործումը:

Ардшинбанк ввел услугу PIN-SMS, благодаря которой клиенты за считанные минуты смогут самостоятельно  определять и устанавливать через банкомат PIN-код для своих новых карт.
При первом вводе карты клиент может активировать ее автоматически, получив одноразовый PIN-код в виде SMS. Чтобы получить одноразовый ПИН-код карты, необходимо вставить карту в любой банкомат банка и нажать кнопку «Получить одноразовый ПИН-код». На ваш мобильный телефон будет отправлено SMS-сообщение с одноразовым PIN-кодом карты, который необходимо ввести в банкомате. После этого на экране банкомата откроется страница для ввода и подтверждения выбранного вами нового PIN-кода, новый PIN-код должен состоять из 4 цифр. После выполнения описанных выше шагов вы можете использовать свою карту с выбранным вами PIN-кодом.
Банк предлагает сделать это прямо в момент получения карты через банкомат, расположенный в отделении, где вы получили карту.
Услуга PIN-SMS не будет доступна только для пенсионных и для всех типов не персонализированных карт, а также для Visa Infinite и Mastercard Black.
Самостоятельная настройка ПИН-кода с помощью новых технологий делает использование карты быстрее, удобнее и безопаснее