Դեկտեմբերի 10-ին, կայացավ  20–րդ դարի երկրորդ կեսի ամենաազդեցիկ գիտական աշխատություններից մեկի՝«Կապիտալիզմ և ազատություն» գրքի շնորհանդեսը: Տնտեսագիտության ոլորտում Նոբելյան մրցանակի արժանացած Միլթոն Ֆրիդմենն իր այս գրքով կարևոր ներդում է ունեցել աշխարհի բազմաթիվ երկրների ինչպես տնտեսագիտության մեջ, այնպես էլ տնտեսության զարգացման  գործում:
Միլթոն Ֆրիդմենի գիրքը Newmag հրատարակչությունը հայերեն թարգմանել ու հրատարակել է Արդշինբանկի նախաձեռնությամբ:
«Շուրջ մեկ տարի առաջ մեր գործընկերներից մեկը մի խոսակցության ժամանակ նկատեց, որ Ֆրիդմենի գիրքը հայերեն չկա և մենք նախաձեռնեցինք այն հայ ընթերցողին ներկայացնելու գործը: Ուրախ եմ, որ Նյումեգ հրատարակչության հետ համագործակցության մեր արդյունքը այսօր կարող ենք ներկայացնել ձեզ և լայն հանրությանը», - իր խոսքում նշեց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Շնորհանդեսին մասնակցում էին անվանի տնտեսագետներ, բանկային ոլորտի ներկայացուցիչներ, տնտեսագիտության պրակտիկ և տեսական ոլորտներում գործող անվանի անհատներ:
Գրքի հայերեն հրատարակության նախաբանում Արդշինբանկը կարևորելով աշխատության հրատարակումը նշում է: «Լինելով Հայաստանի խոշորագույն և համակարգաստեղծ բանկերից մեկը, «Արդշինբանկը» մշտապես կարևորել է տնտեսագիտական մտքի խթանումը, ֆինանսական համակարգի ինստիտուցիոնալ զարգացումը։ Միլթոն Ֆրիդմենի գրքի հայերեն թարգմանությունն ու հրատարակումը մեր համեստ ներդրումն է այդ գործում: «Արդշինբանկը» վստահ է, որ մեր հավաքական միտքը, բարձրակարգ կրթությունը և լիակատար փոխըմբռնումը զարգացման նոր հորիզոններ են բացելու»:

The presentation of the book “Capitalism and Freedom” - one of the most influential scientific works published in the second half of the 20th century - was held on December 10. Nobel laureate in economics Milton Friedman thereby made a significant contribution to economics and promoted the economic development of many countries around the world.
The book by Milton Friedman was translated into Armenian by Newmag Publishing House and was published on the initiative of Ardshinbank.
“About a year ago, one of our colleagues noticed during a conversation that Friedman’s book had not yet been translated into Armenian; we took the initiative to present it to the Armenian reader. I am glad that today we can introduce the result of our cooperation with Newmag Publishing House to you and to the public at large,” Ardshinbank Management Board Chairman Artak Ananyan said.
The presentation was attended by prominent economists, banking sector representatives, prominent individuals dealing with the practical and theoretical aspects of economics.
Attaching importance to the publication of Friedman’s work, Ardshinbank mentions in the preface of the Armenian edition of the book: “Being one of the largest and system-building banks in Armenia Ardshinbank has always attached importance to the promotion of economic thought and to the institutional development of the financial system. The Armenian translation and publication of Milton Friedman’s book is our modest contribution to that. Ardshinbank is confident that our collective thinking, higher education and full understanding will open new horizons for development.”