Դեկտեմբերի 10-ին, կայացավ  20–րդ դարի երկրորդ կեսի ամենաազդեցիկ գիտական աշխատություններից մեկի՝«Կապիտալիզմ և ազատություն» գրքի շնորհանդեսը: Տնտեսագիտության ոլորտում Նոբելյան մրցանակի արժանացած Միլթոն Ֆրիդմենն իր այս գրքով կարևոր ներդում է ունեցել աշխարհի բազմաթիվ երկրների ինչպես տնտեսագիտության մեջ, այնպես էլ տնտեսության զարգացման  գործում:
Միլթոն Ֆրիդմենի գիրքը Newmag հրատարակչությունը հայերեն թարգմանել ու հրատարակել է Արդշինբանկի նախաձեռնությամբ:
«Շուրջ մեկ տարի առաջ մեր գործընկերներից մեկը մի խոսակցության ժամանակ նկատեց, որ Ֆրիդմենի գիրքը հայերեն չկա և մենք նախաձեռնեցինք այն հայ ընթերցողին ներկայացնելու գործը: Ուրախ եմ, որ Նյումեգ հրատարակչության հետ համագործակցության մեր արդյունքը այսօր կարող ենք ներկայացնել ձեզ և լայն հանրությանը», - իր խոսքում նշեց Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը:
Շնորհանդեսին մասնակցում էին անվանի տնտեսագետներ, բանկային ոլորտի ներկայացուցիչներ, տնտեսագիտության պրակտիկ և տեսական ոլորտներում գործող անվանի անհատներ:
Գրքի հայերեն հրատարակության նախաբանում Արդշինբանկը կարևորելով աշխատության հրատարակումը նշում է: «Լինելով Հայաստանի խոշորագույն և համակարգաստեղծ բանկերից մեկը, «Արդշինբանկը» մշտապես կարևորել է տնտեսագիտական մտքի խթանումը, ֆինանսական համակարգի ինստիտուցիոնալ զարգացումը։ Միլթոն Ֆրիդմենի գրքի հայերեն թարգմանությունն ու հրատարակումը մեր համեստ ներդրումն է այդ գործում: «Արդշինբանկը» վստահ է, որ մեր հավաքական միտքը, բարձրակարգ կրթությունը և լիակատար փոխըմբռնումը զարգացման նոր հորիզոններ են բացելու»:

10 декабря состоялась презентация книги «Капитализм и свобода», одного из самых влиятельных научных произведений второй половины ХХ века. Этой книгой лауреат Нобелевской премии по экономике Милтон Фридман внес значительный вклад в экономику и экономическое развитие многих стран мира.
Книга Милтона Фридмана переведена на армянский язык издательством Newmag и издана по инициативе Ардшинбанка.
«Около года назад один из наших коллег заметил во время разговора, что знаменитой книги Фридмана на армянском языке нет, и мы взяли на себя инициативу представить ее армянскому читателю. Рад, что сегодня мы можем представить широкой общественности результат нашего сотрудничества с ИД «Newmag»», - сказал председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян.
В презентации приняли участие известные экономисты, представители банковского сектора, видные деятели теоретико-практического направления экономики.
В Предисловии к армянскому изданию книги, в частности, отмечено: «Ардшинбанк, являясь одним из крупнейших системообразующих банков Армении, всегда использовал продвижение экономической мысли, институциональное развитие финансовой системы. Армянский перевод и издание книги Милтона Фридмана - наш скромный вклад. Ардшинбанк уверен, что наше коллективное мышление, высшее образование и полное взаимопонимание откроют новые горизонты для развития».