Այսօր Արդշինբանկն իր հաճախորդների առջև պաշտոնապես բացեց «Մասիս» մասնաճյուղի դռները, սակայն արդեն արդիականացված, վերանորոգված և ժամանակակից պահանջներին համապատասխանող նոր գրասենյակում: Այս տարվա ընթացքում սա թվով արդեն 6-րդ վերանորոգված մարզային մասնաճյուղն է, որտեղ հաճախորդները կարող են օգտվել գործող ծառայություններից իրենց ամբողջ ծավալով՝ ստանալով բարձրակարգ ֆինանսական խորհրդատվություն և որակյալ սպասարկում:
Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը, ով մասնակցում էր մասնաճյուղի բացման պաշտոնական արարողությանը, նշեց. «Այս մասնաճյուղը հագեցած է տեխնիկական լայն հնարավորություններով, որը ավելի դյուրին է դարձնում հաճախորդի համար բանկային ծառայություններից օգտվելու գործընթացը: Չափազանց կարևոր է նաև այն հանգամանքը, որ Բանկի կողմից անընդհատ իրականացվող մասնաճյուղային ցանցի զարգացման և կատարելագործմանն ուղղված ծրագիրը մշտապես ուշադրության կենտրոնում է պահում մարզերը և դրանց հավասարաչափ զարգացումը»:
«Արդշինբանկի մասնաճյուղային ցանցը խոշորագույններից է ՀՀ բանկային համակարգում, այն շարունակաբար զարգանում և ընդլայնվում է՝ նպատակ ունենալով ապահովել առավելագույն հարմարավետություն և օգտակարություն յուրաքանչյուր հաճախորդի համար: Համաձայն մասնաճյուղային ցանցի զարգացման և կատարելագործման ռազմավարության՝ Բանկը մշտապես փորձում է լինել այնտեղ, որտեղ մեր հաճախորդներն ու գործընկերներն են. վերաբացված գրասենյակը դրա վառ ապացույցն է, քանի որ մենք տարածքային առումով այն տեղափոխել ենք ավելի հարմար վայր: Համոզված եմ, որ արդիականացված մասնաճյուղում, համատեղելով հարմարավետությունը և ժամանակակից լուծումները, մեզ կհաջողվի լինել էլ ավելի ճկուն որոշումների կայացման ու հաճախորդների աջակցման հարցում: Հավելեմ, որ Բանկը նվազեցրել է տոկոսադրույքներ մի շարք հիմնական պրոդուկտների համար, ինչպիսն են հիփոթեքային, անշարժ գույքի գրավով և ոսկու գրավով վարկերը: Ընդ որում, նվազեցված տոկոսադրույքները և բարելավված պայմանները հասանելի են ոչ միայն այս, այլ բոլոր մասնաճյուղերում»,- նշեց Արդշինանկի Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
Վերաբացված մասնաճյուղը, որ գործում է քաղաք Մասիս, Կենտրոնական հրապարակ 12 հասցեում, կաշխատի երկուշաբթիից ուրբաթ՝ ժամը 09:15-ից մինչև 16:45 և նախագծված է այնպես, որպեսզի յուրաքանչյուր հաճախորդ կարողանա սպասարկվել «մեկ պատուհանի սկզբունքով»: Մասնաճյուղը հագեցած է տեխնիկական լայն հնարավորություններով` հաճախորդի համար բանկային ծառայություններից օգտվելու գործընթացը ավելի հաճելի և հեշտ դարձնելու համար: Գործում է կանխիկի ընդունման տերմինալ, որի միջոցով քաղաքացիները կկարողանան կատարել գործարքներ՝ կոմունալ վճարումներ, ինչպես նաև վարկերի մարում՝ գրաֆիկով նախատեսված օրը և դրանից շուտ, մուտքեր կատարել ընթացիկ և քարտային հաշիվներին և իրականացնել ավանդի համալրում:

Сегодня в городе Масис официально открыл свои двери модернизированный филиал Ардшинбанка «Масис». Филиал заново отремонтирован и соответствует всем современным банковским требованиям. В этом году это уже шестой модернизированный филиал, где клиенты могут в полном объеме воспользоваться широким спектром банковских услуг, получить финансовые консультации и высокое качество обслуживания.
В своем приветственном слове, мэр Масиса Давид Амбарцумян, присутствовавший на церемонии официального открытия филиала, в частности, сказал: «Филиал оснащен широкими техническими возможностями, благодаря которым значительно облегчается пользование банковскими услугами. Крайне важно, что осуществляемая банком программа по расширению и развитию филиальной сети, постоянно держит в центре внимания области и их равномерное развитие».
«Филиальная сеть Ардшинбанка одна из крупнейших в республике, более того, она постоянно развивается и расширяется, имея цель обеспечить максимальный комфорт  для каждого клиента. При разработке своей сетевой стратегии банк всегда старается быть там, где его клиенты и партнеры, руководствуясь многими параметрами, в частности, и удобным местоположением. Ярким доказательством этому является вновь открытый офис в Масисе, который для удобства клиентов был перемещен в более подходящее место. Убежден, что модернизированный филиал, сочетающий в себе комфорт и современные технологические решения, позволит нам  быть более гибкими в принятии решений и поддержке наших клиентов. Напомню, что Банк улучшил условия выдачи кредитов под залог имущества  и снизил процентные ставки по ипотечным кредитам и по кредитам, выдаваемым под залог золота, причем наши предложения доступны во всех филиалах Банка», - отметил Директор по стратегическому развитию Ардшинбанка Армен Гаспарян.
Филиал в городе Масис действует по адресу: г. Масис, Центральная площадь,12. Часы работы: с 09:15 до 16:45 с понедельника по пятницу. Филиал спроектирован таким образом, чтобы каждый клиент может обслуживаться по принципу «одного окна». Филиал оснащен широкими техническими возможностями и делает процесс пользования банковскими услугами более приятным и удобным. В филиале действует терминал по приему наличности, с помощью которого граждане могут круглосуточно осуществлять различные транзакции, например, оплачивать коммунальные услуги, погашать кредиты (в отведенный графиком день, или раньше), осуществлять внесение наличных средств на текущие и карточные счета, а также пополнять депозиты.