2019 թվականին Արդշինբանկը պահպանել է իր դիրքերը ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների շարքում բոլոր հիմնական ցուցանիշներով: Բանկի ակտիվները հատել են 720 մլրդ դրամի շեմը, ընդհանուր պարտավորությունները կազմել են 644 մլրդ դրամ: Արդշինբանկի ակտիվների կառուցվածքում հաճախորդներին տրված վարկերը կազմել են 467 մլրդ դրամ: Ֆիզիկական անձանց տրամադրած սպառողական վարկերը 2018 թվականի համեմատությամբ աճել են 46%-ով կամ 22 մլրդ դրամով, իսկ հիփոթեքային վարկերը՝ 24%-ով կամ 11 մլրդ դրամով: Տնտեսության բիզնես ոլորտներում 2019 թվականին Բանկն իրականացրել է 285 մլրդ դրամ ծավալով վարկավորում, որում ամենամեծ տեսակարար կշիռն ունեն արդյունաբերության և առևտրի ոլորտին տրամադրած վարկերը, հաջորդում է ծառայությունների ոլորտը՝ 37% կամ 18 մլրդ դրամ ծավալային աճով:
Բանկի ընդհանուր պարտավորությունների կառուցվածքում ժամկետային և ցպահանջ ավանդները կազմել են շուրջ 400 մլրդ դրամ, 2018 թվականի համեմատությամբ աճը կազմել է 7.6 % կամ 30 մլրդ դրամ:
Բանկի զուտ շահույթը 2019 թվականին կազմել է 9,9 մլրդ դրամ:
Արդշինբանկը 2019 թվականին շարունակել է մնալ հուսալի և վստահելի օտարերկրյա գործընկերների համար՝ ապահովելով թափանցիկ, բաց գործունեություն: Տարեկան արդյունքներով միջազգային գործւնկերներից ներգրաված միջոցները կազմել են ավելի քան 200 մլն ԱՄՆ դոլար, որոնք ուղղվել են տնտեսության տարբեր ճյուղերում գործունեություն ծավալող հաճախորդների վարկավորմանը:
Արդշինբանկի 2019 թվականի ձեռքբերումներից են միջազգային գործակալությունների կողմից շնորհված վարկանիշերը. 2019 թվականին Fitch-ը վերահաստատել է Արդշինբանկի «B+» վարկանիշը` «կայուն» կանխատեսմամբ, իսկ Moody’s վարկանիշային գործակալությունը բարձրացրել է Արդշինբանկի վարկանիշը, հեռանկարը գնահատել է կայուն՝ հաստատելով այն հավասար Հայաստանի Հանրապետության բարձրացված վարկանշային մակարդակին:
2019 թվականին հեղինակավոր «Global Finance» միջազգային ամսագրի կողմից Արդշինբանկը ճանաչվել է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» և «Տարվա լավագույն բանկ»: Բանկը «Տարվա ամենահուսալի բանկ» մրցանակին է արժանանում 6-րդ տարին անընդմեջ, իսկ Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» մրցանակին՝ երկրորդ անգամ, ինչը բանկային գործունեության ամենաբարձր գնահատականներից է: Մրցանակները վկայում են Արդշինբանկի գործունեության զարգացման ճիշտ վեկտորի, հուսալի, կայուն և արդյունավետ գործունեության մասին: 2019 թվականին ստացած պարգևների ցանկը ներառում է նաև գերմանական «Commerzbank»-ի Trade Finance AWARD 2018 մրցանակը և Միջազգային ներդրումային բանկի մրցանակը՝ որպես «Ամենաակտիվ թողարկող բանկ Հայաստանում»:
Արդշինբանկը 2019 թվականին վերաբացեց 12 արդիականացված մասնաճյուղ: Այսօր Բանկն ունի 63 մասնաճյուղ և մարզերում մասնաճյուղերի քանակով առաջին տեղն է զբաղեցնում բանկային համակարգում: Բանկի Մոբայլ Բանկ հավելվածից ակտիվ օգտվում են 60,000 հաճախորդներ, հավելվածով իրականացվող գործարքները համարժեք են թվով հինգ մասնաճյուղերի շրջանառության հետ:
2020 թվականին Արդշինբանկը կշարունակի մնալ Հայաստանում արտաքին առևտրի ֆինանսավորման առաջատար բանկերից և արդյունավետորեն կաջակցի մեր երկրի արտահանողներին ու ներկրողներին արտաքին առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում: Բանկը կշարունակի աջակցել Հայաստանի տնտեսության իրական հատվածի խոշորագույն բիզնես ծրագրերին, ինչպես նաև իր ակտիվ քաղաքականությունը հիփոթեքային և սպառողական վարկավորման ոլորտում՝ փորձելով ստեղծել հաճախորդների համար առավել հարմար պայմաններ: Արդշինբանկը նախատեսում է շարունակել իր մասնաճյուղերի արդիականացման գործընթացը՝ հանրապետության նաև ամենահեռավոր շրջանների բնակչության համար ապահովելով սպասարկման ժամանակակից և առավել հարմարավետ պայմաններ:

In 2019, Ardshinbank maintained its leading positions in Armenian banking system by all key indicators. The bank's assets have reached the threshold of AMD 720 billion, the total liabilities amounted to AMD 644 billion. Ardshinbank’s loan portfolio reached AMD 467 billion. Consumer credit lending increased by 46% or AMD 22 billion compared to 2018, while mortgage lending increased by 24% or AMD 11 billion. In 2019, business lending amounted to AMD 285 billion drams, with the largest share in industrial and trade sectors, followed by service industry with 37% or AMD 18 billion growth.
Within the framework of the bank's total liabilities, time and on-demand deposits made about 400 billion drams, as compared to 2018 the growth was 7.6% or AMD 30 billion.
The bank's net profit for the year 2019 is 9.9 billion drams.
Ardshinbank continued to be a safe and reliable partner for foreign investors in 2019, ensuring transparent and open activity. Funds raised from international partners have totaled over $ 200 mln, which have been used for lending to customers in different sectors of economy.
Ardshinbank's 2019 achievements include ratings issued by international agencies. In 2019, Fitch reaffirmed Ardshinbank's "B +" rating with "stable" outlook, and Moody's rating agency upgraded Ardshinbank's rating, assessing the outlook as stable, confirming it to be equal to the sovereign rating of the Republic of Armenia.
In 2019 Ardshinbank was recognized as the "Safest Bank of the Year" and "Best Bank of the Year" by the prestigious Global Finance magazine. The Bank receives the "Safest Bank of the Year" award for the 6th consecutive year and the "Bank of the Year in Armenia" award for the 2nd time, which is one of the highest ratings in banking. The awards show the correct vector of Ardshinbank's business development, reliable, sustainable and efficient operations. The list of awards received in 2019 includes the award from German Commerzbank for excellent cooperation in Trade Finance and the "Most Active Issuing Bank in Armenia" from International Investment Bank.
Ardshinbank opened 12 modernized branches in 2019. Today the bank has 63 branches and has got the first place in the banking system with the number of regional branches. The bank's Mobile Banking app is actively used by over 60,000 customers, and the transactions carried out by the app are equivalent to the turnover of five branches.
Ardshinbank will remain one of the leading foreign trade financing banks in Armenia in 2020 and will effectively support our country's exporters and importers in foreign trade financing. The bank will continue to support the largest business projects of the real sector of the Armenian economy, as well as be active in mortgage and consumer lending, in an effort to create more favorable conditions for customers. Ardshinbank plans to continue the process of upgrading its branches, providing modern and more comfortable service conditions for the population of the most remote regions of the country.