2019 թվականին Արդշինբանկը պահպանել է իր դիրքերը ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների շարքում բոլոր հիմնական ցուցանիշներով: Բանկի ակտիվները հատել են 720 մլրդ դրամի շեմը, ընդհանուր պարտավորությունները կազմել են 644 մլրդ դրամ: Արդշինբանկի ակտիվների կառուցվածքում հաճախորդներին տրված վարկերը կազմել են 467 մլրդ դրամ: Ֆիզիկական անձանց տրամադրած սպառողական վարկերը 2018 թվականի համեմատությամբ աճել են 46%-ով կամ 22 մլրդ դրամով, իսկ հիփոթեքային վարկերը՝ 24%-ով կամ 11 մլրդ դրամով: Տնտեսության բիզնես ոլորտներում 2019 թվականին Բանկն իրականացրել է 285 մլրդ դրամ ծավալով վարկավորում, որում ամենամեծ տեսակարար կշիռն ունեն արդյունաբերության և առևտրի ոլորտին տրամադրած վարկերը, հաջորդում է ծառայությունների ոլորտը՝ 37% կամ 18 մլրդ դրամ ծավալային աճով:
Բանկի ընդհանուր պարտավորությունների կառուցվածքում ժամկետային և ցպահանջ ավանդները կազմել են շուրջ 400 մլրդ դրամ, 2018 թվականի համեմատությամբ աճը կազմել է 7.6 % կամ 30 մլրդ դրամ:
Բանկի զուտ շահույթը 2019 թվականին կազմել է 9,9 մլրդ դրամ:
Արդշինբանկը 2019 թվականին շարունակել է մնալ հուսալի և վստահելի օտարերկրյա գործընկերների համար՝ ապահովելով թափանցիկ, բաց գործունեություն: Տարեկան արդյունքներով միջազգային գործւնկերներից ներգրաված միջոցները կազմել են ավելի քան 200 մլն ԱՄՆ դոլար, որոնք ուղղվել են տնտեսության տարբեր ճյուղերում գործունեություն ծավալող հաճախորդների վարկավորմանը:
Արդշինբանկի 2019 թվականի ձեռքբերումներից են միջազգային գործակալությունների կողմից շնորհված վարկանիշերը. 2019 թվականին Fitch-ը վերահաստատել է Արդշինբանկի «B+» վարկանիշը` «կայուն» կանխատեսմամբ, իսկ Moody’s վարկանիշային գործակալությունը բարձրացրել է Արդշինբանկի վարկանիշը, հեռանկարը գնահատել է կայուն՝ հաստատելով այն հավասար Հայաստանի Հանրապետության բարձրացված վարկանշային մակարդակին:
2019 թվականին հեղինակավոր «Global Finance» միջազգային ամսագրի կողմից Արդշինբանկը ճանաչվել է «Տարվա ամենահուսալի բանկ» և «Տարվա լավագույն բանկ»: Բանկը «Տարվա ամենահուսալի բանկ» մրցանակին է արժանանում 6-րդ տարին անընդմեջ, իսկ Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» մրցանակին՝ երկրորդ անգամ, ինչը բանկային գործունեության ամենաբարձր գնահատականներից է: Մրցանակները վկայում են Արդշինբանկի գործունեության զարգացման ճիշտ վեկտորի, հուսալի, կայուն և արդյունավետ գործունեության մասին: 2019 թվականին ստացած պարգևների ցանկը ներառում է նաև գերմանական «Commerzbank»-ի Trade Finance AWARD 2018 մրցանակը և Միջազգային ներդրումային բանկի մրցանակը՝ որպես «Ամենաակտիվ թողարկող բանկ Հայաստանում»:
Արդշինբանկը 2019 թվականին վերաբացեց 12 արդիականացված մասնաճյուղ: Այսօր Բանկն ունի 63 մասնաճյուղ և մարզերում մասնաճյուղերի քանակով առաջին տեղն է զբաղեցնում բանկային համակարգում: Բանկի Մոբայլ Բանկ հավելվածից ակտիվ օգտվում են 60,000 հաճախորդներ, հավելվածով իրականացվող գործարքները համարժեք են թվով հինգ մասնաճյուղերի շրջանառության հետ:
2020 թվականին Արդշինբանկը կշարունակի մնալ Հայաստանում արտաքին առևտրի ֆինանսավորման առաջատար բանկերից և արդյունավետորեն կաջակցի մեր երկրի արտահանողներին ու ներկրողներին արտաքին առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում: Բանկը կշարունակի աջակցել Հայաստանի տնտեսության իրական հատվածի խոշորագույն բիզնես ծրագրերին, ինչպես նաև իր ակտիվ քաղաքականությունը հիփոթեքային և սպառողական վարկավորման ոլորտում՝ փորձելով ստեղծել հաճախորդների համար առավել հարմար պայմաններ: Արդշինբանկը նախատեսում է շարունակել իր մասնաճյուղերի արդիականացման գործընթացը՝ հանրապետության նաև ամենահեռավոր շրջանների բնակչության համար ապահովելով սպասարկման ժամանակակից և առավել հարմարավետ պայմաններ:

В 2019 году Ардшинбанк сохранил свои позиции среди лидеров банковской системы Армении по всем ключевым показателям. Активы банка выросли до 720 млрд драмов, общая сумма обязательств составила 644 млрд драмов. В структуре активов Ардшинбанка общий кредитный портфель составил 467 млрд драмов. При этом потребительские кредиты физическим лицам по сравнению с 2018 годом увеличились на 46% или на 22 млрд драмов, а ипотечные - на 24% или на 11 млрд драмов. В 2019 году в бизнес-секторах экономики банк осуществил кредитование на сумму 285 млрд драмов, наибольшая доля приходилась на сферу промышленности и торговли, далее следует сфера услуг с годовым ростом 37% или 18 млрд драмов.
В структуре общих обязательств банка на долю срочных вкладов и депозитов до востребования клиентов пришлось 400 млрд драмов. По сравнению с 2018 годом рост составил 7,6% или 30 млрд драмов.
Чистая прибыль банка за 2019 год составила 9,9 млрд драмов.
В 2019 году Ардшинбанк продолжал оставаться надежным партнером для иностранных инвесторов, обеспечивая прозрачную и открытую деятельность. По итогам года средства, привлеченные от международных партнеров, составили более 200 млн долларов США, и были направлены на кредитование клиентов, работающих в различных секторах экономики Армении.
Среди достижений Ардшинбанка в 2019 году можно назвать рейтинги международных агентств. Так, в 2019 году Fitch подтвердило рейтинг Ардшинбанка на уровне «B +» с прогнозом «стабильный», а Международное рейтинговое агентство Moody’s повысило рейтинг Ардшинбанка с прогнозом "стабильный", подтвердив его на уровне суверенного рейтинга Республики Армения.
В 2019 году Ардшинбанк был отмечен наградами престижного международного журнала «Global Finance» в номинациях «Самый надежный банк года» и «Лучший банк Армении 2019». При этом, самым надежным банком Армении Ардшинбанк признается уже шестой год подряд, номинацию "Лучший банк Армении" банку присуждают во второй раз. Это высокая оценка деятельности банка со стороны международного сообщества, которая констатирует правильный вектор его развития, надежность, стабильность и эффективность работы. В перечне наград, полученных банком в 2019 году, также награды за лучшее партнерство в области торгового финансирования от немецкого Коммерцбанка и звание лучшего банка-эмитента Армении от Международного Инвестиционного Банка.
В 2019 году Ардшинбанк открыл 12 модернизированных отделений. На сегодняшний день Банк имеет 63 филиала и занимает первое место в банковской системе по количеству филиалов в регионах. Мобильное приложение банка используют порядка 60 000 клиентов, а транзакции, выполняемые приложением, эквивалентны обороту пяти работающих филиалов.
В 2020 году Ардшинбанк продолжит оставаться крупнейшим банком по части финансирования внешней торговли, эффективно поддерживая экспортеров и импортеров нашей страны. Ардшинбанк будет и дальше поддержать любые значимые проекты в реальном секторе экономики Армении, а также проводить активную политику в области ипотечного и потребительского кредитования, стремясь создать для своих клиентов лучшие условия на рынке. Также в планах банка продолжить процесс модернизации своих филиалов, обеспечивая современные и более комфортные условия обслуживания клиентов из самых отдаленных регионов страны.