Ակցիան տեղի է ունեցել 2020թ. հունիսի 10-ից օգոստոսի 10-ն ընկած ժամանակահատվածում և մեծ հետաքրքրություն է առաջացրել Արդշինբանկի քարտապանների շրջանում: Մրցանակները առողջության ապահովագրություն և բժշկական ծառայություններից օգտվելու վկայագրեր էին:
Ակցիայի հիմնական նպատակն էր խրախուսել բանկի հաճախորդներին կատարել գնումներ անկանխիկ եղանակով, ինչը համաճարակի դեմ պայքարի պայմաններում դարձել է կենսական անհրաժեշտություն: Ակցիային մասնակցել են Արդշինբանկի շուրջ 15,000 քարտապաններ, որոնց կողմից իրականացվել են շուրջ 100,000 անկանխիկ գործարք՝ ակցիայի պայմաններին համապատասխան: Հիշեցնենք, որ ակցիայի կանոններով Արդշինբանկի VISA քարտերով ամենամեծ քանակությամբ 2000 դրամ և ավել գումարով անկանխիկ գործարքներ կատարած 10 հաճախորդները ստանում են տարեկան առողջության ապահովագրության վկայագրեր: Կախված զբաղեցրած մրցանակային տեղից, ապահովագրական գումարը մեծանում է և կազմում է 3 մլն դրամից մինչև 8մլն դրամ առաջին տեղի համար: Ապահովագրական փաթեթը ներառում է ամբուլատոր և ստացիոնար բուժում, վիրաբուժական վիրահատություններ, դեղորայքի ձեռքբերում և այլն: Այն դեպքում, եթե հաղթողն արդեն իսկ ապահովագրված է, ապա առողջության ապահովագրությունը հնարավոր կլինի փոխանցել նրա ընտանիքի անդամին՝ կնոջը, ամուսնուն կամ երեխային:
Բացի այդ, ակցիայի 50 մասնակիցները, ովքեր իրենց Վիզա քարտերով առաջին անգամ էին իրականացնում անկանխիկ գործարքներ և ակցիայի ընթացքում կատարել են ամենաշատ քանակով 50,000 դրամ և ավել գումարի չափով անկանխիկ գործարքները, կստանան 20,000 դրամի ցանկացած բժշկական ծառայությունից օգտվելու վկայագրեր:
«Մենք գոհ ենք ակցիայի արդյունքներից: Արդյունքներն ամփոփվել են և հաղթած հաճախորդների հետ կապ է հաստատվել՝ նրանց շնորհավորական նամակներ և մրցանակային վկայագրերն ուղարկելու համար: Ակցիայի 1-ին հաղթողը կստանա առողջության ապահովագրություն մեկ տարի ժամետով, որով կարող է հատուցվել մինչև 8մլն ՀՀ դրամի մատուցված բժշկական ծառայությունների դիմաց, 2-րդ և 3-րդ տեղերի համար յուրաքանչյուր մինչև 5 մլն դրամի, 4-րդ, 5-րդ և 6-րդ տեղեր զբաղեցրած քարտապանների դեպքում մինչև 4 մլն դրամի, և, վերջապես, մնացած 4 մասնակիցների ապահովագրական պոլիսներով նախատեսած են մինչև 3 մլն դրամ հատուցման գումար: Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլոր նրանցից, ովքեր մասնակցել են ակցիային և աջակցել երկրում անկանխիկ վճարումների համակարգ զարգացնելու մեր ձգտմանը» - իրադարձությունը մեկնաբանել է Արդշինբանկի Մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը:

The promotion campaign took place from June 10 to August 10, 2020 and boosted great interest among Ardshinbank cardholders.The prizes were certificates of health insurance and for health services. The main goal of the campaign is to encourage the Bank clients to make non cash purchases, which have become a vital necessity in the fight against the epidemic. About 15,000 Ardshinbank cardholders took part in the campaign making about 100,000 non-cash transactions in accordance with the terms of the promotion.
According to the rules of the promotion, 10 customers who have made the largest number of non-cash transactions using Ardshinbank's VISA cards will receive annual health insurance certificates. Depending on the prizes, the insurance amount increases from 3 million AMD to 8 million AMD for the first place. The insurance package includes outpatient and inpatient treatment, surgical operations, purchases of medicines, etc. If the winner has already got health insurance, it can be transferred to a family member-a wife/husband or a child. In addition, 50 participants of the campaign who performed non-cash transactions with their Visa cards for the first time and made the largest number of non-cash transactions during the campaign will receive certificates for the use of any medical services in the amount of 20,000 AMD.
«We are happy with the results of the promotion campaign. The results were summed up and the winning clients were contacted for the congratulatory letters and prize certificates: 1st winner will get medical insurance for a period of one year, which may be compensated for medical services up to 8 million AMD, for the 2nd and 3rd places-5 million AMD, 4-th, 5-th and 6-th places-up to 4 mln AMD, and finally, insurance policies of the remaining 4 participants will be compensated with up to 3 million AMD. We express our gratitude to all those who participated in the campaign and contributed to our initiative to develop a non-cash payment system in our country”, Artak Khachatryan, Director of Retail business at Ardshinbank, commented on the event.