Արդշինբանկը և Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը կնքել են համագործակցության պայմանագիր, որով բանկը ֆինանսական աջակցություն կտրամադրի նվագախմբին։
Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանի խոսքով՝ Արդշինբանկի համար արվեստի աջակցությունը և մշակութային ժառանգության պահպանությունը Բանկի գործունեության կարևորագույն ուղղություններից են։
«Մշակույթի միջոցով հասարակության հետ համագործակցությունը հաղորդակցության ամենաարդյունավետ միջոցներից է, քանի որ մշակույթի միջոցով են փոխանցվում նաև մարդկային հիմնական արժեքները։ Հայաստանի պետական ​​ջազ նվագախմբի հետ համագործակցությունը մեծ պատասխանատվություն է Բանկի համար։ Մեր համագործակցության հիմնական նպատակն է աջակցել բարձր ջազի իրական վարպետներին։ Վստահ եմ, որ այս համագործակցության արդյունքում կստեղծվեն նոր արժեքներ, որոնք կնպաստեն մեր մշակութային տարածքի զարգացմանը»,- իր խոսքում նշել է Արտակ Անանյանը։
Հայաստանի պետական ​​ջազ նվագախմբի գեղարվեստական ​​ղեկավար Արմեն Հյուսնունցը պարզաբանում է.
«Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբն իր ավելի քան 80-ամյա գործունեության ընթացքում թե՛ Խորհրդային Հայաստանի, թե՛ Հայաստանի Հանրապետության մշակութային պատմության մեջ բազմաթիվ արժեքավոր էջեր է ավելացրել։ Նվագախումբն այսօր շարունակում է իր ակտիվ ստեղծագործական կյանքը՝ սպասված լինելով աշխարհի լավագույն բեմերում, իսկ Հայաստանում՝ համագործակցելով համաշխարհային համբավ ունեցող տաղանդավոր արտիստների հետ։ Սակայն նվագախմբի նպատակը միայն անցյալում ստեղծված արժեքները պահպանելը կամ արևմտյան մշակույթի սիրահարներին ջազ երաժշտություն մատակարարելը չէ։ Նվագախումբը կրթում է սերունդներ, փոխանցում արժեքներ, սահմանում է մշակութային որակների նշաձողեր, և այս ամենը՝ ջազին այնքան հատուկ ազատ շնչով։
Ազատությունը, սակայն, արտահայտվում է միայն ստեղծագործական մղման մեջ, իսկ իրագործման մեջ այն հեշտությամբ սահմանափակվում է, երբ չկան բավարար ֆինանսական միջոցներ։ Մեր գործընկերոջ՝ Արդշինբանկի օգնությունն անգնահատելի է նվագախմբի ֆինանսական ծախսերի կառավարման գործում։ Արդյունքում մենք կկարողանանք Հայաստանում պահել լավագույն մասնագետներին և երաժիշտներին, որոնք արդեն իսկ բազմաթիվ հրավերներ ունեն արտերկրից, սակայն չեն արտագաղթում՝  հավատալով մեր երկրի ներուժին»։

Ардшинбанк и Государственный джаз-оркестр Армении подписали договор о сотрудничестве, которым банк предоставит ансамблю финансовое содействие.
По словам председателя правления Ардшинбанка Артака Ананяна, содействие искусству и сохранение культурного наследие является одним из важнейших направлений деятельности Ардшинбанка.
«Сотрудничество с обществом посредством культуры является одним из эффективных способов взаимодействия, поскольку через культуру передаются также основные человеческие ценности. Сотрудничество с Государственным джаз-оркестром Армении является большой ответственностью для Банка. Основной целью нашего сотрудничества является содействие настоящим мастерам высокого джаза. Уверен, что в результате этого сотрудничества будут созданы новые ценности, которые поспособствуют развитию нашего культурного пространства», - отметил в своей речи Артак Ананян.
Художественный руководитель Государственного джаз-оркестра Армении Армен Уснунц поясняет:
«Государственный джаз-оркестр Армении в течение своей более чем 80-летней деятельности создал множество ценных страниц в культурной истории как Советской Армении, так и Республики Армения. Оркестр сегодня продолжает свою активную творческую жизнь, его ждут на лучших сценах мира, а в Армении он сотрудничает с талантливыми артистами с мировым именем. Однако цель оркестра – не только сохранение созданных в прошлом ценностей или представление джазовой музыки любителям западной культуры. Оркестр воспитывает поколения, передает ценности, устанавливает планки музыкального качества, и все это – в столь присущем джазу свободном стиле.
Свобода, однако, проявляется только в творческом стремлении, а в реализации она с легкостью ограничивается при отсутствии достаточных финансовых средств. Помощь нашего партнера Ардшинбанка неоценима в деле управления финансовыми расходами оркестра. В результате мы сможем удержать в Армении лучших специалистов и музыкантов, которые уже имеют множество приглашений из-за рубежа, однако не эмигрируют, веря в потенциал нашей страны».