Արդշինբանկը և Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբը կնքել են համագործակցության պայմանագիր, որով բանկը ֆինանսական աջակցություն կտրամադրի նվագախմբին։
Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանի խոսքով՝ Արդշինբանկի համար արվեստի աջակցությունը և մշակութային ժառանգության պահպանությունը Բանկի գործունեության կարևորագույն ուղղություններից են։
«Մշակույթի միջոցով հասարակության հետ համագործակցությունը հաղորդակցության ամենաարդյունավետ միջոցներից է, քանի որ մշակույթի միջոցով են փոխանցվում նաև մարդկային հիմնական արժեքները։ Հայաստանի պետական ​​ջազ նվագախմբի հետ համագործակցությունը մեծ պատասխանատվություն է Բանկի համար։ Մեր համագործակցության հիմնական նպատակն է աջակցել բարձր ջազի իրական վարպետներին։ Վստահ եմ, որ այս համագործակցության արդյունքում կստեղծվեն նոր արժեքներ, որոնք կնպաստեն մեր մշակութային տարածքի զարգացմանը»,- իր խոսքում նշել է Արտակ Անանյանը։
Հայաստանի պետական ​​ջազ նվագախմբի գեղարվեստական ​​ղեկավար Արմեն Հյուսնունցը պարզաբանում է.
«Հայաստանի պետական ջազ նվագախումբն իր ավելի քան 80-ամյա գործունեության ընթացքում թե՛ Խորհրդային Հայաստանի, թե՛ Հայաստանի Հանրապետության մշակութային պատմության մեջ բազմաթիվ արժեքավոր էջեր է ավելացրել։ Նվագախումբն այսօր շարունակում է իր ակտիվ ստեղծագործական կյանքը՝ սպասված լինելով աշխարհի լավագույն բեմերում, իսկ Հայաստանում՝ համագործակցելով համաշխարհային համբավ ունեցող տաղանդավոր արտիստների հետ։ Սակայն նվագախմբի նպատակը միայն անցյալում ստեղծված արժեքները պահպանելը կամ արևմտյան մշակույթի սիրահարներին ջազ երաժշտություն մատակարարելը չէ։ Նվագախումբը կրթում է սերունդներ, փոխանցում արժեքներ, սահմանում է մշակութային որակների նշաձողեր, և այս ամենը՝ ջազին այնքան հատուկ ազատ շնչով։
Ազատությունը, սակայն, արտահայտվում է միայն ստեղծագործական մղման մեջ, իսկ իրագործման մեջ այն հեշտությամբ սահմանափակվում է, երբ չկան բավարար ֆինանսական միջոցներ։ Մեր գործընկերոջ՝ Արդշինբանկի օգնությունն անգնահատելի է նվագախմբի ֆինանսական ծախսերի կառավարման գործում։ Արդյունքում մենք կկարողանանք Հայաստանում պահել լավագույն մասնագետներին և երաժիշտներին, որոնք արդեն իսկ բազմաթիվ հրավերներ ունեն արտերկրից, սակայն չեն արտագաղթում՝  հավատալով մեր երկրի ներուժին»։

Ardshinbank and the State Jazz Orchestra of Armenia have signed a cooperation agreement whereby the bank will provide financial support to the orchestra.
According to Artak Ananyan, Chairman of the Board of Ardshinbank, supporting the art and the preservation of cultural heritage are among the priorities of the Bank's activity.
"Cooperation with society through culture is one of the most effective means of communication, because basic human values ​​are transmitted also through culture. Cooperation with the State Jazz Orchestra of Armenia is a great responsibility for the Bank. The main goal of our cooperation is to support the real masters of high jazz. I am sure that as a result of this cooperation, new values ​​will be created that will contribute to the development of our cultural area," said Artak Ananyan.
The artistic director of the State Jazz Orchestra of Armenia, Armen Hyusnunts, explains:
"During its more than 80 years of activity, the State Jazz Orchestra of Armenia has added many valuable pages to the cultural history of both Soviet Armenia and the Republic of Armenia. Today, the orchestra continues its active creative life, being waited for on the best stages of the world, and in Armenia, cooperating with talented artists of world fame. However, the purpose of the orchestra is not only to preserve the values ​​created in the past or to provide jazz music to lovers of Western culture. The orchestra educates generations, transmits values, sets benchmarks of cultural qualities, and all this with the free spirit that is so special to jazz.
Freedom, however, is expressed only in the creative impulse, and in its implementation it is easily limited when there are not enough financial resources. The help of our partner, Ardshinbank, is invaluable in managing the orchestra's financial expenses. As a result, we will be able to keep the best specialists and musicians in Armenia, who already have many invitations from abroad, but do not emigrate, believing in the potential of our country".