Արդշինբանկը զգալիորեն բարելավել է ՀՀ դրամով անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի պայմանները: Բանկը գործարկել է «Վարկային արձակուրդ», համաձայն որի հաճախորդները հնարավորություն են ստանում տեղափոխել այլ բանկերի կողմից տրամադրված անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերը մինչև 3% ցածր տարեկան տոկոսադրույքով՝ երկարացնելով վարկի ժամկետը և թեթևացնելով վարկի մարման ամսական բեռը: Ավելին, վարկի առաջին 6 ամիսների ընթացքում հաճախորդը կարող է չիրականացնել վարկի և տոկոսագումարի մարումներ:
ՀՀ դրամով վարկի տարեկան տոկոսադրույքի շեմը նվազել է՝ դառնալով 13%*, առավելագույն գումարն ավելացել է մինչև 150 մլն ՀՀ դրամ, առավելագույն ժամկետը սահմանվել է 10 տարի, վարկը հնարավոր է ստանալ գրավի արժեքի մինչև 100%-ի չափով:
Հիշեցնենք, որ անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի շրջանակներում Արդշինբանկի պարտաճանաչ վարկառուները ստանում են 5% գումարի վերադարձ (cashback) վճարված տոկոսագումարներից: Վարկը, նախկինի պես, տրամադրվում է առանց եկամուտների վերլուծության պարտադիր պահանջի:
Անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի մասին հավելյալ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ այցելելով Բանկի պաշտոնական կայքէջ հետևյալ հղումով` https://goo.gl/t5yZYv, կամ զանգահարելով Բանկի շուրջօրյա կոմունիկացիոն կենտրոն` 012222222 հեռախոսահամարով:

Ардшинбанк значительно улучшил условия выдачи кредитов под залог недвижимости в армянских драмах и предложил клиентам в рамках программы рефинансирования под залог недвижимости воспользоваться возможностью кредитных каникул. При условии перевода заемщиком в Ардшинбанк кредита, взятого в другом банке, проценты могут быть снижены до 3% от первоначальной ставки заемной суммы. При этом клиенту дается возможность уйти в кредитные каникулы сроком до 6 месяцев, в течение которых банк освобождает заемщика от необходимости выплаты суммы и процентов по кредиту.
Отметим, что Ардшинбанк постоянно улучшает условия кредитования под залог недвижимости. Так, годовая процентная ставка по кредиту снизилась до 13%*, максимальная сумма кредита увеличилась до 150 млн драмов, максимальный срок кредитования составляет 10 лет, а соотношение кредит/обеспечение достигло 100%. Кроме этого, кредит предоставляется без анализа доходов заемщика.
Напомним, что в рамках кредитования под залог недвижимости ответственные заемщики Ардшинбанка получают возврат денежных средств в размере 5% от уплаченных ими процентов.
Более подробную информацию о кредитах под залог недвижимости можно получить на сайте банка, перейдя по ссылке https://goo.gl/t5yZYv или позвонив по номеру 012222222 в круглосуточный центр связи Банка.