Արդշինբանկն առաջինը թողարկեց «АrCa » չիպային վճարային քարտերը, որոնք սպասարկվում են ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Ռուսաստանի Դաշնության ողջ տարածքում:
Ինչպես նշվել էր նախագիծն իրականացնողների կողմից, այս համատեղ քարտերի թողարկման և սպասարկման հիմնական նպատակը երկու երկրների քաղաքացիներին բարձրորակ ծառայությունների մատուցումն է, անկանխիկ վճարումների զարգացումը և ազգային վճարային համակարգերի քարտային գործարքների սպասարկման աշխարհագրության ընդլայնումը:
«Արդշինբանկն այսօր պաշտոնապես մեկնարկում է «АrCa» վճարային քարտերի տրամադրման և սպասարկման գործընթացը: Լինելով Հայաստանի առաջատար բանկերից մեկը՝ մենք առաջինն ենք մեկնարկում այս քարտերի թողարկումը:»,- նշեց Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
«АrCa» քարտերի սակագների, ինչպես նաև տրամադրման պայմանների մասին առավել մանրամասն կարող եք ծանոթանալ այցելելով հետևյալ հղմամբ՝ https://goo.gl/hRGdwe, զանգահարելով (012)222222 շուրջօրյա հեռախոսահամարին կամ օգտվելով կայքի «Հետզանգի պատվեր» ծառայությունից:

Ardshinbank is the first bank to issue “ArCa” chip payment cards, which are served both in Armenia and throughout the Russian Federation.
As the implementers of the project noted, the main purpose of issuing and servicing these joint cards is to provide high quality services for citizens of both countries, boost non-cash payments and expand the card transactions of national payment systems geographically.
"Today Ardshinbank officially launches the process of providing and servicing "ArCa" payment cards. Being one of the leading banks in Armenia, we are the first to issue these cards.” said Armen Gasparyan, Strategic Development Director at Ardshinbank.
For more detailed information on "ArCa" tariffs and issuance terms, please, visit https://goo.gl/hRGdwe, call (012) 222222 or use the “Call Back” service at the website.