Ըստ ասիական «Asian Banking & Finance» ֆինանսական պարբերականի Արդշինբանկը հերթական անգամ ճանաչվել է Հայաստանի «Տարվա մանրածախ բանկ»: ABF Retail Banking Awards մրցանակը շնորհվում է այն առաջատար բանկերին, որոնք ներկայացրել են նորարարական ապրանքներ և ծառայություններ մանրածախ բանկային գործառույթների համար և նշանակալի ներդրում են ունեցել ոլորտի զարգացման գործում։
«Asian Banking & Finance» պարբերականի մրցանակի հավակնորդներին ընտրել է առաջատար ասիական կազմակերպությունների, այդ թվում` Pricewaterhouse Coopers, KPMG, Deloitte և Ernst and Young ընկերություններից կազմված ժյուրին: Ժյուրիի կողմից դիտարկվել են հավակնորդների ռազմավարությունը, ծառայություններն ու ապրանքները՝ գնահատելով դրանց ձեռքբերումները նորարարության, առավելությունների և առաջադեմ հնարավորությունների շուկայում: Համավարակով պայմանավորված՝ մրցանակները հաղթողներին շնորհվել են առցանց ներկայացմամբ։
Ըստ Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանի՝ բանկն այդ հեղինակավոր մրցանակը ստացել է, խոշոր քաղաքներից բացի, նաև Հայաստանի մարզային փոքր քաղաքներում որակյալ ֆինանսական ծառայությունների զարգացման և շարունակական առաջխաղացմանն ուղղված ջանքերի համար։ «Այս մրցանակը ևս մեկ ապացույց է, որ Արդշինբանկը իրավամբ արժանի է լինելու Հայաստանի բանկերի առաջատարների ցանկում, քանի որ մշտապես բարելավում է իր ծառայությունները և մանրածախ ֆինանսական ծառայությունների ոլորտում ժամանակակից լուծումներ կիրառում։ Մենք ուրախ ենք, որ մեր ջանքերը գնահատվել են և մեզ հաջողվել է դա իրագործել ամբողջ աշխարհի համար համավարակի դժվարագույն պայմաններում»,- ասաց Ա․Անանյանը։
«Համաշխարհային ճգնաժամի ժամանակ, երբ համավարակի պատճառով հայտնվեցինք նոր իրականությունում, այս տարվա հաղթող բանկերը կարողացան արագ կողմնորոշվել և բոլոր կարևոր ցուցանիշներով պահպանել իրենց դիրքերը իրենց երկրի բանկային համակարգի առաջատարների շարքում։ Մենք հուսով ենք, որ, չնայած շատ բարդ ժամանակներին, նրանք ապագայում ևս կշարունակեն հաճախորդներին լավագույն ծառայություններ մատուցել»,- իրադարձությունը մեկնաբանել է «Asian Banking & Finance» ամսագրի խմբագիր Թիմ Չարլտոնը։
Արդշինբանկը տարբեր անվանակարգերում բազմիցս է լավագույնը ճանաչվել միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունների և պարբերականների կողմից, որպիսիք են՝ «The Banker», «Global Finance», «Euromoney», «Thomson Reuters», Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկ (ՎԶԵԲ), Զարգացման եվրասիական բանկ:

Авторитетный международный журнал Asian Banking & Finance назвал Ардшинбанк лучшим розничным банком Армении в 2021 году.   Премия ABF Retail Banking Awards присуждается выдающимся банкам, которые представили новаторские продукты и услуги розничного банковского обслуживания и внесли значительный вклад в развитие отрасли.
Номинанты на премию Asia Banking and Finance Award  отбирало жюри из ведущих азиатских компаний, включая Pricewaterhouse Coopers, KPMG, Deloitte и Ernst and Young. Члены жюри оценивали стратегию, услуги и продукты номинантов, их достижения на рынке инноваций, преимущества перед конкурентами и прогрессивные возможности.  В связи с пандемией награды  победителям вручены онлайн с визуальным предоставлением.
По словам председателя правления Ардшинбанка Артака Ананяна, банк получил эту престижную награду за свои усилия по развитию и постоянному продвижению качественных финансовых услуг не только в крупных городах, но и в малых региональных городах Армении. «Эта награда - еще одно доказательство того, что Ардшинбанк по праву заслуживает быть в топ-листе лучших банков Армении, так как постоянно совершенствует продукты и применяет современные технологии в сфере розничных финансовых услуг. Мы рады, что и в этом году наши усилия были оценены авторитетным международным изданием, которое признало наше лидерство в ряде инновационных проектов, которые нам удалось реализовать в самый тяжелый для всего мира год пандемии», - сказал А. Ананян.
«Во время глобального кризиса, когда из-за пандемии мы все оказались в новой реальности, отмеченные наградами банки этого года смогли быстро сориентироваться и сохранить свои позиции среди лидеров банковской системы своих стран по всем ключевым параметрам. Мы надеемся, что, несмотря на эти очень трудные времена, они и дальше будут предоставлять своим клиентам лучший сервис», - прокомментировал мероприятие Тим Чарльтон, издатель журнала Asian Banking & Finance.
Ардшинбанка неоднократно признавался лучшим в различных номинациях авторитетными международными организациями и журналами, такими как «The Banker», «Global Finance», «Euromoney», «Thomson Reuters», Европейский банк реконструкции и развития (EBRD), Eurasian Development Банк.