Ըստ ասիական «Asian Banking & Finance» ֆինանսական պարբերականի Արդշինբանկը հերթական անգամ ճանաչվել է Հայաստանի «Տարվա մանրածախ բանկ»: ABF Retail Banking Awards մրցանակը շնորհվում է այն առաջատար բանկերին, որոնք ներկայացրել են նորարարական ապրանքներ և ծառայություններ մանրածախ բանկային գործառույթների համար և նշանակալի ներդրում են ունեցել ոլորտի զարգացման գործում։
«Asian Banking & Finance» պարբերականի մրցանակի հավակնորդներին ընտրել է առաջատար ասիական կազմակերպությունների, այդ թվում` Pricewaterhouse Coopers, KPMG, Deloitte և Ernst and Young ընկերություններից կազմված ժյուրին: Ժյուրիի կողմից դիտարկվել են հավակնորդների ռազմավարությունը, ծառայություններն ու ապրանքները՝ գնահատելով դրանց ձեռքբերումները նորարարության, առավելությունների և առաջադեմ հնարավորությունների շուկայում: Համավարակով պայմանավորված՝ մրցանակները հաղթողներին շնորհվել են առցանց ներկայացմամբ։
Ըստ Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանի՝ բանկն այդ հեղինակավոր մրցանակը ստացել է, խոշոր քաղաքներից բացի, նաև Հայաստանի մարզային փոքր քաղաքներում որակյալ ֆինանսական ծառայությունների զարգացման և շարունակական առաջխաղացմանն ուղղված ջանքերի համար։ «Այս մրցանակը ևս մեկ ապացույց է, որ Արդշինբանկը իրավամբ արժանի է լինելու Հայաստանի բանկերի առաջատարների ցանկում, քանի որ մշտապես բարելավում է իր ծառայությունները և մանրածախ ֆինանսական ծառայությունների ոլորտում ժամանակակից լուծումներ կիրառում։ Մենք ուրախ ենք, որ մեր ջանքերը գնահատվել են և մեզ հաջողվել է դա իրագործել ամբողջ աշխարհի համար համավարակի դժվարագույն պայմաններում»,- ասաց Ա․Անանյանը։
«Համաշխարհային ճգնաժամի ժամանակ, երբ համավարակի պատճառով հայտնվեցինք նոր իրականությունում, այս տարվա հաղթող բանկերը կարողացան արագ կողմնորոշվել և բոլոր կարևոր ցուցանիշներով պահպանել իրենց դիրքերը իրենց երկրի բանկային համակարգի առաջատարների շարքում։ Մենք հուսով ենք, որ, չնայած շատ բարդ ժամանակներին, նրանք ապագայում ևս կշարունակեն հաճախորդներին լավագույն ծառայություններ մատուցել»,- իրադարձությունը մեկնաբանել է «Asian Banking & Finance» ամսագրի խմբագիր Թիմ Չարլտոնը։
Արդշինբանկը տարբեր անվանակարգերում բազմիցս է լավագույնը ճանաչվել միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունների և պարբերականների կողմից, որպիսիք են՝ «The Banker», «Global Finance», «Euromoney», «Thomson Reuters», Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկ (ՎԶԵԲ), Զարգացման եվրասիական բանկ:

The authoritative international magazine Asian Banking & Finance named Ardshinbank "Domestic Retail Bank of the Year - Armenia in 2021". The ABF Retail Banking Awards honors outstanding banks that have introduced innovative retail banking products and services and made significant contributions to the development of the industry.
The nominees for the Asia Banking and Finance Award were selected by a jury from the leading Asian companies, including Pricewaterhouse Coopers, KPMG, Deloitte and Ernst and Young. The jury reviewed the strategies, services and products of the nominees, assessing their achievements in the market of innovation, advantages and advanced opportunities. Due to the epidemic, the prizes were awarded to the winners with an online performance.
According to Artak Ananyan, the Chairman of the Management Board of Ardshinbank, the bank received this prestigious award thanks to its efforts to develop and constantly promote high-quality financial services not only in large cities, but also in small regional cities of Armenia. “This award is another proof that Ardshinbank rightfully deserves to be in the top list of the best banks of Armenia, as it constantly improves products and applies to modern technologies in the field of retail financial services. We are glad that this year, too, our efforts were appreciated by the authoritative international publication, which recognized our leadership in a set of innovative projects that we managed to implement during the most difficult pandemic year for the whole world,” said A. Ananyan.
“During the global crisis, when, due to the pandemic, we all found ourselves in a new reality, the award-winning banks of this year were able to quickly navigate and maintain their positions among the leaders of the banking system of their countries in all key parameters. We hope that despite these very difficult times, they will continue to provide their customers with the best service,” commented on the event Tim Charlton, the editor-in-chief of Asian Banking & Finance magazine.
Ardshinbank has repeatedly been recognized as the best in various nominations by reputable international organizations and magazines such as "The Banker", "Global Finance", "Euromoney", "Thomson Reuters", European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Eurasian Development Bank.