Նոյեմբերի 6-ին Արդշինբանկի աշխատակիցների երեխաները հանդիպեցին Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլ 2019» երգի միջազգային մրցույթում ներկայացնող Կարինա Իգնատյանի հետ: Հանդիպման ժամանակ Կարինան խոսեց երաժշտության աշխարհում իր ճանապարհի մասին, կիսվեց նախնական փուլերում հաղթելու տպավորություններով, ինչպես նաև պատասխանեց ներկաների բազմաթիվ հարցերին: Փոքրիկ ունկնդիրներին հետաքրքրում էին այնպիսի հարցեր, ինչպիսին են. արդյո՞ք Կարինան ցանկանում է հետագայում դառնալ պրոֆեսիոնալ երգչուհի, ո՞վ է իր սիրած երգիչ և երգահանը, ի՞նչ է սիրում ամենից շատ նկարել, արդյո՞ք իր համար դժվար է համատեղել դասերն ու երգարվեստը, և ինչ հատկանիշներով պետք է օժտված լինի Կարինայի ընկերը:
Հանդիպման առանձնահատուկ պահերից էր ութամյա Մարիի խնդրանքը բոլոր այն երեխաներին, որոնց Կարինան հանդիպելու է մրցույթի ընթացքում՝ միասին պայքարելու խաղաղության համար: «Ես նամակ եմ գրել աշխարհի երեխաներին և խնդրում եմ քեզ փոխանցել բոլոր նրանց, ում հանդիպելու ես մրցույթի ընթացքում: Ես ուզում եմ կոչ անել բոլոր երեխաներին միասին պայքարել հանուն խաղաղության, լինել ընկերներ և երգել ուրախ երգեր: Թող խաղաղություն լինի ամբողջ աշխարհում»: - նշվում է նամակում, որը ինչպես Մարին հայտնեց, օգնել է գրել իր մայրիկը:
Հանդիպման ավարտին Արդշինբանկի վարչության նախագահ Արտակ Անանյանը Կարինային նվիրեց նկարչական պրոֆեսիոնալ մոլբերտ՝ մաղթելով բարի ճանապարհ և հաջող կատարում:
«Մենք համոզված ենք, որ դու կանես քեզանից կախված առավելագույնը: Նկարիր, երգիր, երջանկացրու ծնողներիդ և բոլորիս» - հրաժեշտի իր խոսքում նշեց Ա. Անանյանը:
Նշենք, որ Արդշինբանկը «Մանկական Եվրատեսիլ 2019» մրցույթի Գլխավոր գործընկերն է: Տասներեքամյա Կարինա Իգնատյանը այս տարի Հայաստանը կներկայացնի «Colors Of Your Dream» երգով:

6 ноября в Ардшинбанке состоялась встреча сотрудников банка и их детей с Кариной Игнатян, которая представляет Армению на международном конкурсе Детское Евровидение 2019. На встрече Карина рассказала о своем пути в мир музыки, поделилась впечатлениями от победы на отборочном туре, а также ответила на многочисленные вопросы аудитории. Слушателей особо интересовали вопросы, хочет ли Карина в будущем стать профессиональной певицей, кто ее любимый композитор и певец, что больше всего она любит рисовать, сложно ли ей совмещать учебу и выступления на сцене и какими качествами нужно обладать, чтобы стать ее другом?
Особым моментом встречи стало обращение к Карине 8-летней девочки Мари с просьбой призвать всех детей, которых Карина встретит на конкурсе, вместе бороться за мир .
"Я написала письмо детям мира и прошу, чтобы ты передала его всем, с кем ты будешь встречаться. Я хочу обратиться ко всем детям вместе бороться за мир на земле, дружить и петь добрые песни. Пусть будет Мир во всем мире!",- говорится в частности в письме, которое, по признанию Мари, ей помогала написать мама.
В заключении встречи, Председатель правления Ардшинбанка Артак Ананян подарил Карине набор для профессионального художника, пожелав ей доброго пути и успешного выступления.
"Мы уверены, что ты сделаешь все, что от тебя зависит и сделаешь это отлично. Рисуй, пой и радуй, как своих родителей, так и всех нас!" - сказал в своем напутствии А. Ананян.
Отметим, что Ардшинбанк является Главным партнером отборочного конкурса Детское Евровидение 2019. В этом году Армению будет представлять тринадцатилетняя Карина Игнатян с песней Colours Of Your Dream.