Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքում բացվել է Արդշինբանկի նոր՝ «Սարդարապատ» մասնաճյուղը։ Խոսելով նոր մասնաճյուղի բացման մասին՝ Արդշինբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը մասնավորապես ասաց. ««Սարդարապատ» մասնաճյուղը Արդշինբանկի 64-րդ մասնաճյուղն է, իսկ Արմավիրի մարզում ՝ թվով չորրորդը։ Այն բացելու համար ընտրեցինք Մեծամորի համայնքում գտնվող Արմավիր գյուղը, որը կսպասարկի համայնքում ներառված 25 գյուղերը՝ հաճախորդներին մատուցելով բարձր որակի ունիվերսալ ծառայություններ»։
Արտակ Խաչատրյանը ընդգծել է նաեւ, որ Արդշինբանկն ունի մասնաճյուղային ցանցի ընդլայնման քաղաքականություն, ինչն անում է թվային բանկային ծառայությունների զարգացմանը զուգահեռ. «Մասնաճյուղերի ընդլայնման նպատակը հաճախորդների համար հարմարավետություն ապահովելն է, դրա համար նախատեսում ենք մասնաճյուղեր բացել նաև գյուղական համայնքներում: Դա մեծ հարմարավետություն է ստեղծում նաև մեր կենսաթոշակառու հաճախորդների համար»։
Բացմանը ներկա էր Մեծամոր համայնքի ղեկավար Վահրամ Խաչատրյանը, ըստ նրա՝ գյուղական համայնքի բնակիչներն այս մասնաճյուղի կարիքը զգում էին: «Մեր բնակիչների համար սա խիստ հարմարավետ է, նրանք կօգտվեն բանկային ծառայություններից հենց համայնքում և այլևս  ստիպված չեն լինի մարզկենտրոն հասնել»։

В общине Мецамор Армавирской области открылся новый филиал "Сардарапат" Ардшинбанка. Говоря об открытии нового филиала, директор розничного бизнеса Ардшинбанка Артак Хачатрян, в частности, сказал: Филиал "Сардарапат" является 64-м филиалом Ардшинбанка и четвертым в Армавирской области. Для его открытия мы выбрали село Армавир, расположенное в общине Мецамор. Филиал будет обслуживать 25 сел, входящих в общину, предоставляя клиентам качественные универсальные услуги».
Артак Хачатрян также подчеркнул, что Ардшинбанк проводит политику расширения филиальной сети, которую он осуществляет параллельно с развитием цифровых банковских услуг. «Целью расширения филиальной сети является обеспечение удобства для клиентов, для этого мы планируем открывать филиалы и в сельских населенных пунктах. Это также создает больший комфорт для наших клиентов-пенсионеров».
На открытии присутствовал глава общины Мецамор Ваграм Хачатрян. По его словам, жители сельской общины чувствовали потребность в этом филиале. «Это очень удобно для наших жителей, теперь они будут пользоваться банковскими услугами прямо в населённом пункте и им больше не нужно будет ехать в областной центр».