Արմավիրի մարզի Մեծամոր համայնքում բացվել է Արդշինբանկի նոր՝ «Սարդարապատ» մասնաճյուղը։ Խոսելով նոր մասնաճյուղի բացման մասին՝ Արդշինբանկի մանրածախ բիզնեսի տնօրեն Արտակ Խաչատրյանը մասնավորապես ասաց. ««Սարդարապատ» մասնաճյուղը Արդշինբանկի 64-րդ մասնաճյուղն է, իսկ Արմավիրի մարզում ՝ թվով չորրորդը։ Այն բացելու համար ընտրեցինք Մեծամորի համայնքում գտնվող Արմավիր գյուղը, որը կսպասարկի համայնքում ներառված 25 գյուղերը՝ հաճախորդներին մատուցելով բարձր որակի ունիվերսալ ծառայություններ»։
Արտակ Խաչատրյանը ընդգծել է նաեւ, որ Արդշինբանկն ունի մասնաճյուղային ցանցի ընդլայնման քաղաքականություն, ինչն անում է թվային բանկային ծառայությունների զարգացմանը զուգահեռ. «Մասնաճյուղերի ընդլայնման նպատակը հաճախորդների համար հարմարավետություն ապահովելն է, դրա համար նախատեսում ենք մասնաճյուղեր բացել նաև գյուղական համայնքներում: Դա մեծ հարմարավետություն է ստեղծում նաև մեր կենսաթոշակառու հաճախորդների համար»։
Բացմանը ներկա էր Մեծամոր համայնքի ղեկավար Վահրամ Խաչատրյանը, ըստ նրա՝ գյուղական համայնքի բնակիչներն այս մասնաճյուղի կարիքը զգում էին: «Մեր բնակիչների համար սա խիստ հարմարավետ է, նրանք կօգտվեն բանկային ծառայություններից հենց համայնքում և այլևս  ստիպված չեն լինի մարզկենտրոն հասնել»։

A new "Sardarapat" branch of Ardshinbank has been opened in Metsamor community of Armavir region. Speaking about the opening of the new branch, Retail Business Director of Ardshinbank Artak Khachatryan, in particular, said: “Sardarapat” branch is the 64th branch of Ardshinbank, and the fourth in Armavir region. To open it, we chose the village of Armavir, located in the Metsamor community, which will serve the 25 villages included in the community, providing high-quality universal services to customers.”
Artak Khachatryan also emphasized that Ardshinbank has a policy of expanding its branch network, which it does in parallel with the development of digital banking services. “The purpose of branch expansion is to provide convenience for customers, for this we plan to open branches in rural communities as well. It also creates more comfort for our retired customers.”
The head of Metsamor community Vahram Khachatryan was present at the opening. According to him, the inhabitants of the rural community felt the need for this branch. “This is very convenient for our inhabitants, they will use banking services right in the community and will no longer have to go to the regional center.”