Սույն թվականի մայիսի 30-ից սկսած Թալին քաղաքի բնակիչները կարող են սպասարկվել Արդշինբանկի վերանորոգված  և ժամանակակից գրասենյակում: Այս տարվա ընթացքում սա արդեն հինգերորդ տարածաշրջանային մասնաճյուղն է, որտեղ Բանկի հաճախորդները, վերանորոգումից հետո, սպասարկվում են արդիականացված և առավել հարմարավետ պայմաններում:
Թալինի քաղաքապետ Սարգիս Արամյանը, ով մասնակցում էր մասնաճյուղի բացման պաշտոնական արարողությանը, նշեց.  «Շատ կարևոր է այն հանգամանքը, որ Բանկը մշտապես ուշադրության  կենտրոնում է պահում մարզային մասնաճյուղերը և նպաստում դրանց հավասարաչափ զարգացմանը: Առավել քան համոզված եմ, որ նման պայմանները և ժամանակակից լուծումները հնարավորություն կընձեռեն առավել արդյունավետ կազմակերպել աշխատանքը»:
Արդշինբանկի Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը շնորհակալություն հայտնեց մարզի ղեկավարությանը և ներկաներին հավելելով.  «Վերաբացված գրասենյակում մեզ հաջողվել է համատեղել ֆունկցիոնալությունը, ժամանակակից լուծումները և անհատական մոտեցումը: Մենք փորձել ենք անել հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի յուրաքանչյուր հաճախորդ ստանա անհատական սպասարկում: Ավելին, հաճախորդների սպասարկման որակի բարելավմանն ուղղված մեր ծրագիրը չի սահմանափակվում միայն վերանորոգված գրասենյակների բացումով: Արդիականացնելով գործող գրասենյակները՝  սպասարկող անձնակազմն անցնում է հատուկ վերապատրաստումներ սպասարկումն  ավելի որակյալ և օպերատիվ դարձնելու նպատակով»:
Վերաբացված մասնաճյուղը, որ գործում է Խանջյան 12 հասցեում,  համապատասխանում է ժամանակակից բոլոր պահանջներին և նախագծված է այնպես, որպեսզի յուրաքանչյուր հաճախորդ կարողանա սպասարկվել  «մեկ պատուհանի սկզբունքով»:
Նշենք, որ Արդշինբանկի մասնաճյուղային ցանցը խոշորագույնն է և ամենազարգացածներից մեկը ՀՀ բանկային համակարգում:  Մայիս ամսվա դրությամբ Հայաստանի տարածքում գործում է Արդշինբանկի 64 մասնաճյուղ:

С 30 мая 2017 года жители города Талин будут обслуживаться в обновленном, современном офисе Ардшинбанка. Это уже пятое за год региональное отделение, которое открыл банк после реконструкции, и где клиенты  обслуживаются в гораздо более удобных условиях.
В своем приветственном слове, мэр Талина Саркис Арамян, присутствовавший на церемонии официального открытия филиала, в частности сказал: «Очень важно, что Ардшинбанк всегда обращает внимание  на региональные отделения и их равномерное развитие. Я более чем уверен, что эти условия и современные решения помогут более эффективно организовать рабочий процесс ".
Директор по стратегическому развитию Ардшинбанка Армен Гаспарян поблагодарил руководство района, клиентов и гостей церемонии,  добавив: «Нам удалось объединить функциональность,  современные решения и индивидуальный сервис. Мы постарались сделать все возможное, чтобы каждый клиент получил быстрое и качественное обслуживание. Наша программа по улучшению качества обслуживания клиентов не ограничивается только открытием отремонтированного офиса. Для качественного и эффективного обслуживания персонал постоянно повышает свою квалификацию, проходя специальные тренинги и семинары по специальности."
Обновленный филиал в г. Талин по ул. Ханджяна 12 отвечает всем требованиям современного банковского обслуживания и спроектирован таким образом, чтобы каждый клиент мог обслуживаться по системе «единого окна».
Следует также отметить, что филиальная сеть Ардшинбанка является одной из крупнейших и самой крупной по числу региональных точек обслуживания в банковской системе РА.  64 филиала Ардшинбанка действуют на территории РА, из них 45 в регионах.